Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E5377 rozłącza połączenie po ok 15 min
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Mam problem z dostępem do internetu przy pomocy routera Huawei E5377. Z samym internetem łączy się bez problemu ale po jakichś 15 minutach na pasku pojawia się żółty trójkąt z wykrzyknikiem brak dostępu do sieci. System zdiagnozował że "brama domyśna nie jest dostępna" więc wpisałem wszystko ręcznie we właściwościach IPv4, jednak to nie rozwiązało problemu, nadal po 15 minutach wyskakuje żółty trójkąt i brak dostępu do sieci, jednak gdy klikam w ustawienia sieci i diagnozuję to system nie wykrywa żadnego problemu. Czy ktoś mógły pomóc?
A czy przypadkiem łącze nie leży nieużywane przez te 15 min ?
(który operator?)

W którym miescu cię rozłącza ? modem-nadajnik , modem-router/komputer
modemorouter-nadajnik, modemorouter-komputer
Operator PLAY, przez te 15 min używam łącza cały czas.
aby mieć pewność co do tego, że "wystarczająco używasz" włącz sobie np. jakieś radio internetowe
Moja propozycja diagnostyczna: jak pojawi się problem, zrób ping na adres IP router (w tym modelu zwykle 192.168.8.1).
Ping na adres IP routera gdy pojawia się problem
Zakładam, że to faktycznie adres routera (nie mam jak tego sprawdzić) i połączenie masz po WiFi.
No to nie tracisz kontaktu z internetem, tylko masz problem na linii komputer<->router.
Zweryfikować to bardzo łatwo - nie łącz się przez WiFi, tylko połącz się bezpośrednio kabelkiem USB i odłącz połączenie po WiFi.

Możliwości jest mnóstwo:
1. Niezgodność interfejsów WiFi pomiędzy routerem i komputerem (trzeba pogrzebać w ustawieniach sterownika karty WiFi).
2. Problemy z klientem DHCP w Windows (uszkodzony system, zawirusowany).
3. Niestabilny podsystem sieciowy w komputerze (sprawdź innym komputerem).

Tyle na szybko, bo muszę biec dalej Smile
Przekierowanie