Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: klient voip na Windows Phone?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
mozecie polecić jakiegos klienta VoIP na Windows Phone chcialem używać z happycall.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Google podrzuca linphone, ale nie mam aktualnego WP, żeby testować (Lumia 800 skończyła się na 7.8).
Jest kilka klientów. Testowałem właściwie dwa.
Zoiper - niestety nie mogłem go poprawnie skonfigurować (Tlenofon). Tzn. konfigurację zrobiłem jak trzeba, ale nie działały przychodzące, a logowanie do serwera trwało dziwnie długo.
Linphone - bardzo prosty, zadziałał od razu. Przy tym zostałem.

W obydwu wypadkach (i chyba będzie tak z każdą aplikacją do VoIP na WP niebędącą Skypem) program nie działa w tle. Dokładniej to działa, ale wystarczy zablokować telefon (wygasić ekran) lub zrzucić w tło i aplikacje wylogowują z serwisu. Wyciągnięcie na pierwszy plan powoduje logowanie.
właśnie tez mam takie wrażenie o wylogowaniu, linphone w happycall jest informacja o złej konfiguracji mimo prawidłowej.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
To zabawne bo właśnie u mnie Linphone działa ok, a Zoiper szaleje. Napisałem wyżej. Wink
Jednym słowem - Windows Smile
Tak. Wink Coś za coś. Nie dziwie się, że uniemożliwiają działanie aplikacji VoIP w tle skoro mają swoją usługę - Skype.
Przekierowanie