Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF823 (Plus) w sieci Play - problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam posiadam modem ZTE MF823 z plusa. Modem dobrze wykrywa sieci ale do niewielu mogę się zarejestrować. Modem Huawei łączy się poprawnie( obecnie korzystam z Orange) Próbuje rejestracji ręcznej ale niestety się nie udaję. Na modemie Huawei 3131 nie ma z tym problemu więc zasięg jest.Chciałbym skorzystać z LTE play. Co może być powodem tych problemów?
Napisałeś zbyt ogólnikowo i nie wiem co to za problem. Np. może być taki, że karta SIM Orange nie działa w sieci Play. Poza tym fakt, że sygnał 3G dla E3131 jest OK nic nie mówi o tym, jaki jest sygnał LTE (np. Play) w tej lokalizacji. Napisz bardziej szczegółowo.
W modemie ZTE mam włożoną kartę z play. Gdy wybieram wyszukanie sieci ręcznie to pokazuje mi listę dostępnych sieci, Jest Orange, Plus, T-mobile i Play. W różnych technologiach( 3g, GSM i LTE). Z tych dostępnych sieci mogę się zalogować tylko do T-mobile. Inne nie działają. Choć u mnie zasięg z Plusa i Orange jest bo sprawdzałem na Huawei. Do Plusa 3g powinien się bez problemu logować bo nadajniki mam niedaleko siebie. Modem ZTE oczywiście bez simlocka.
Nowa karta Play powinna logować się do sieci macierzystej oraz tylko do TMobile. Jeżeli to karta Play Internet, to tylko do Play.
Aby działał roaming w Orange (oczywiście nie dotyczy taryf internetowych), trzeba dzwonić na infolinię i prosić o aktywowanie. Plus - nie wiem, czy da się aktywować ot tak na nowych kartach.

A czy dokładnie tę kartę SIM uruchamiałeś w innych modemach w tym miejscu w innych sieciach?
Tak tę kartę sim. Uruchomię kartę RBM i zobaczę jak będzie wyszukiwać sieci.

W RBM też loguje tylko do T-Mobile.
Moze masz jak ja mam w virgin, czesto loguje sie do tmobile bo sygnak mocniejszy od play.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
No i proponuję wyjść na świeże powietrze, albo podejść do okna co najmniej podczas prób.
Modem był na zewnątrz.
Przekierowanie