Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E156G
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, wiem że mam nieobsługiwany modem ale na roamingu i na Plusie powinien mi chodzić. Łapie tylko EDGE Plusa. Dane wysyła natomiast nie chce nic odebrać. Czy to wina modemu że Aero2 go nie obsługuję? Strona do wprowadzenia CAPTCHA mi sie pojawiła ale potem już nic.
Wiele razy Jakub wspomniał ze może się tak zdarzyć ze modem bez 900mhz loguje sie do sieci ale internet nie działa jest połączenie ale nie ma przesyłu danych z internetu. Jeśli captcha się pojawiła i nic więcej to może byc jakies opóźnienie od strony aero ze odpowiedziało na zapytanie o połączenie automatycznie wysyłając captcha bo nastapilo połączenie nazwijmy do wewnętrznej sieci aero albo lepiej opisze to tak jakbys polaczyl sie do routera i pojawil sie monit o wprowadzenie hasla, po chwili aero rozpoznalo ze nie idzie to właściwe 3G co powinno i zamknęło.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Czyli ogólnie na tym modemie będzie ciężko?
Rzekłbym niemożliwe o ile aero cos nie wymodzi

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Od 2 miesięcy Aero2 jest dostępne zarówno w 3G 900 MHz, jak i w paśmie 3G 2100 MHz oraz w 2G - czyli prawie w całej sieci Plus. Ale to wynika z testów, a nie z oficjalnych informacji operatora.
Tak więc E156g powinien działać z Aero2 w 3G, jednak nie ma żadnych gwarancji w tym zakresie, jak to długo potrwa.
W trybie 2G (dioda mija pojedynczo na zielono i podczas połączenia - świeci na zielono) prędkość będzie paskudnie niska - kompletnie nie do użycia.
No połączyło się i to bez wpisywania kodu...
Łapie mi tylko 2G EDGE na pełnym zasięgu Plusa prędkość jest traka że nie chce się tego używać.
to przełącz modem w tryb "3G only" - wtedy wskoczy na WCDMA2100
Przekierowanie