Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Zmodyfikowanie oprogramowania, jak? E5330Bs-2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, chciałbym się dostać do plików oprogramowania modemu, tylko kompletnie nie wiem jak to zrobić. Chciałbym zmodyfikować dwa pliki w kilku miejscach.

Modem: Huawei E5330Bs-2

http://192.168.8.1/js/mobileconnection.js

Kod PHP:
var MIN_IDLE_TIME 30;
var 
MAX_IDLE_TIME 7200; < chcę ustawić na większą wartość niż standardowa

 
if(g_connectionData.MaxIdelTime == '300' || g_connectionData.MaxIdelTime == '600' || g_connectionData.MaxIdelTime == '1200' || g_connectionData.MaxIdelTime == '7200'){ 

http://192.168.8.1/html/mobileconnection.html

Kod PHP:
    <select id="select_max_idle_time" class="input_select">
                                            <
option value="300">5</option>
                                            <
option value="600">10</option>
                                            <
option value="1200">20</option>
                                            <
option value="7200">120</option>
                                        </
select

Niech ktoś mi pomoże, bo bardzo mi na tym zależy.
A nie ma tak możliwości wyłączenia IDLE?
Zmiana ustawień w interfejsie tzw WebUI może nie mieć sensu, jeżeli ta wartość nie będzie obsługiwana przez właściwą część routera, czyli moduł GSM. Teoretycznie modyfikacja jest możliwa, ale to nie jest trywialne i grozi trwałym uszkodzeniem sprzętu.
Nie mam też procedury logowania się i modyfikacji dla tego modelu, ale akurat tych zmian nie próbowałbym nawet wprowadzać.
Właśnie nigdzie nie ma takiej możliwości, albo ja jestem ślepy i jej nie widzę. Są wartości od 5min do 120min i tylko tyle. Czytałem sobie ten temat http://forum.jdtech.pl/Watek-hilink-api-...zen-huawei

Ja tym się nie zajmuję i szczerze nie kumam co to np. ADB i jak to mam odblokować żeby potem edytować pliki przez jakiś tam dostęp.

Raczej to stoi po stronie oprogramowania czyli skryptu który to utrzymuje i po braku aktywności wyłącza moduł GSM. Mogłbym temu zapobiegać mając jakieś urządzenie podłączone non stop do wifi, ale to raczej nie wchodzi w grę.
Strukturę tego typu modemów i routerów Huawei opiszę niedługo na blogu - zbieram powoli informacje. Tam są w zasadzie dwa oddzielne systemy operacyjne - jeden wyświetla WebUI (lub obsługuje komunikację z komputerem), a drugi system typu realtime gada z siecią GSM. Pierwszy obsługuje komunikację z komputerem i działa asynchronicznie, opóźnienia to tutaj nie jest problem.
Jeżeli chodzi o konfigurację, to dane z interfejsu WebUI są tylko przekazywane do tego drugiego OSa, a jeżeli on danego ustawienia nie obsługuje, to i tak to nie zadziała.
Ponieważ system realizujący WebUI w przypadku Huawei to po prostu odpowiednio przycięty Android, można się z nim łączyć przez ADB - Android Debug Bridge, takie narzędzie developerskie dla programistów Androida.
Podłączywszy się do E5330 można zamontować sobie jego filesystemy w trybie odczytu i zapisu i pogrzebać w plikach. Ale tutaj jeden błędny ruch i można definitywnie zabić sprzęt.
Nie jest to zabawa dla ludzi, którzy nie mają samozaparcia i doświadczenia.
Dodatkowo nikt nie zrobił gotowej procedury grzebania w plikach dla E5330 - działania koncentrują się na modemach USB, głównie E3372 i E3272.
Być może wystarczy wprowadzić router w tryb serwisowy z obsługą ADB i podłączyć się za pomocą tego narzędzia i mamy dostęp do modemu. Może się jednak okazać, że firmware stosowane w PL nie mają trybu serwisowego z ADB i konieczna będzie zmiana firmware/WebUI na taki, który odpowiednią funkcjonalność ma.
To zabawa dla ludzi z pasją, czasem, google i często google translatorem Smile
Zobacz na api/dialup/connection pobierz sobie najpierw jakie masz ustawienia (metoda GET), żeby nic nie zmieniać poza jednym parametrem i spróbuj ew. podać 0 w MaxIdelTime (tak parametr jest z literówką!!!). Ale nie gwarantuję, że zadziała.

Najlepszym sposobem na IdleTime jest wyedytowanie konfiga: /app/webroot/WebApp/common/config/dialup/connectmode.xml i zmiana parametru idle_time_enabled na 0, ale w nie wiem czy w ogóle jest możliwość odblokowania ADB w tym routerku.
Właśnie pierwszy sposób nie działa. Właśnie najlepszym sposobem byłoby odblokowanie ADB w routerze tylko jak to zrobić ;/
"firmware stosowane w PL nie mają trybu serwisowego z ADB" Jakby co to routerek jest z Niemiec.
Tak z ciekawości czy masz tam opcje podpięcia się do sieci wifi innego routera? Bo ja w swoim miałem taka. Zwalo sie to internet wlan. Pogrzebie w swoich postach to podam

Sprawdz adres w routerze
http://192.168.8.1/html/wifinetworks.html
[Obrazek: 0qU6WQO.jpg]

[Obrazek: 9JhqGwo.jpg]
Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Jest, ale mieszkam na wsi i nie używam Big Grin
[Obrazek: 22tq3sjmanuk.png]
Być może twój router ma adb, nie mialem w ręku innego niz ten moj i r207 od Vodafone ktory jest e5330 ale w innych kolorach i on takiej funkcji nie ma.więc może a nie musi to być trop. Sam też nie próbowałem kombinować z nim.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znalazłem metodę żeby zmienić soft w moim R207 potrzebny będzie dashboard ja użyłem bez brandowego

Huawei E5330bs-2 Update_WEBUI_17.100.05.03.865.exe

oraz sterowniki z tego linku https://www.dropbox.com/s/l78uc9q49rczjb...p.rar?dl=0

sterowniki te przełączają z trybu hilink w tryb serial i dostępne są porty COM żeby zmienić dashboard lub fw

trochę kombinowałem żeby to odpalił więc nie pamiętam w którym momencie je zastosować ale musi być przynajmniej urządzenie widoczne w kartach sieciowych (robiłem zmianę na windows XP)

Niestety to czego chciałem czyli WIFI Extender nie działa może z jakimś FW zadziała ale póki co nie chce uwalić modemu
Przekierowanie