Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Sensowny internet do domu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam !

Poszukuje internetu do użytku domowego. Problem tkwi w tym, że nie mogę go doprowadzić przez tzw. kabel (linie nie są przystosowane). Nie jestem także w zasięgu żadnego lokalnego dostawcy.

Rok temu używałem internet radiowy od Orange. Posiadał on miesięczny limit 2 lub 4 GB co przy prędkości powyżej 2 Mb szło szybko i było bardzo denerwujące. W dodatku był dosyć drogi.
Aktualnie korzystam z aero2 który jest dla mnie zbyt wolny.

Czy jest jakiś internet który nadałby się do użytku domowego ?
gdybyś podał szczegóły dotychczasowej oferty (zgaduję, że chodziło o CDMA w abonamencie) oraz oczekiwania, to pewnie byłoby łatwiej coś wymyślić

w opisanych warunkach w zasadzie jedynie możesz skorzystać z technologii 3G lub LTE jeśli tylko masz zasięg
(2G jest wolniejsze od CDMA, które miałeś jak podejrzewam poprzednio, a nawet od Aero2 BDI)

modem już masz (skoro używasz BDI) i jesteś w zasięgu Plusa, pozostaje zatem jeszcze sprawdzić zasięg u pozostałych operatorów i dobrać ofertę do potrzeb

sugeruję na próbę kupno prepaida w wybranej sieci i sprawdzenie jak działa w twojej lokalizacji w rzeczywistości
Zacznijmy od... przynajmniej orientacyjnej (z dokładnością do 1km) lokalizacji. Wtedy będzie można coś doradzić. Po drugie potrzeby - ile GB miesięcznie, a na koniec ile jesteś za to gotowy zapłacić. Coś się dobierze, albo powiemy, że nie da się.
Testy lokalnego działania sieci i zasady dobory operatorów - mam w planach na blogu - jeżeli chodzi o zasięg i wydajność. Oferty to coś tak chwilowego, że to temat na osobny artykuł pisany od zera co miesiąc Wink
Co do tego internetu z orange ... tak był to CDMA. 60 zł za miesiąc i ograniczenie na te 2-4 GB co było katastrofą. Szczegółów nie pamiętam ale oferta była bardzo droga w stosunku do tego co dawała.

Interesowałaby mnie minimum te 2 Mb/s (oczywiście większe prędkości wchodzą grę Big Grin ), bez ograniczeń transferu od ilości ściągniętych danych (właściwie o to chodzi mi najbardziej). Cena oczywiście w granicach rozsądku. Szczególnie sprecyzowanych wymagań nie mam.
Po prostu zupełnie nie orientuje się w temacie ofert internetów i dotychczas myślałem, że nie ma żadnej sensownej oferty w mojej sytuacji.

Na mapach jestem objęty zasięgiem LTE (Plus, Play innych nie sprawdzałem). Jeśli chodzi o dokładne sprawdzenie zasięgu to i tak musiałbym wziąć kartę sim i sprawdzić na 100% czy działa bo różnie to bywa z tym zasięgiem.

Oferta od Plusa z internetem LTE za 49zł na miesiąc przez rok bardzo mi odpowiada. Tutaj link http://www.plus.pl/internet-lte?offerNSI...Code=LTBA2
Czy w praktyce działa to dobrze ?
Dodaj 10pln po 6 mcach za lte bez limitu. Nie tak zle jesli jesteś w zasięgu. Czyli w czasie calej umowy srednio 7,50pln (180/24). No i Pamietaj ze jeśli nie chcesz antwira ochrona internetu to wykasuj przed końcem 1 szego okresu rozliczeniowego.
Sorki popatrzylem na 24mce na 12 to lte będzie 5pln/mc (60/12)

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
I jeszcze jedno ale.
Jako takiego internetu LTE bez limitu nie ma. W Plusie szczególnie ostro przestrzegają FUP (Fair Usage Policy - zasady uczciwego użytkowania). W praktyce operator zaczyna przycinać prędkość już po przekroczeniu paczki podstawowej.

Jeśli jesteś w zasięgu Play to możesz o nich pomyśleć. Np. w ofercie na kartę masz za 45 zł miesięcznie bez limitu LTE i 3G. Oczywiście limit jest, ale 100 GB w pełnej prędkości, a po przekroczeniu tej paczki do 2 Mb/s. Jeżeli nie będziesz ciągną torrentów i używał innych wielowątkowych aplikacji to nie powinni cię przyciąć.

Inna opcja to np. Orange z dużą paczką danych + noc bez limitu w godzinach 0:00-12:00. Jeśli masz ich zasięg LTE to w dwóch najwyższych ofertach na abonament również jest LTE bez limitu. Jak na razie nie ma informacji, żeby przycinali.
W Plusie jako takiego "no limit" lepiej nie liczyć - tylko pakiet podstawowy i potem lejek 32kbit/s - ich FUP jest kompletnie nieprzewidywalny.

Play LTE za 45 PLN - popieram, warto. Bez umowy jest całkiem.

Konkretne uzyski dla operatorów - wiadomo, sprawa lokalna - sygnału oraz sąsiadów korzystających z tego samego BTSa.
Jak można fizycznie sprawdzić czy zasięg w Play rzeczywiście jest ? Czy można przetestować usługę ? I tak w ogóle na czym polega ten internet z Play LTE bez umowy ?
Kupujesz kartę prepaid do internetu i testujesz. Oczywiście musisz mieć modem/router/telefon obsługujący LTE1800. Dobrze też jak ma UMTS 900/2100 bo tam również działa internet Playa.
Czasem w salonach są darmowe startery zasięgowe z kilkoma MB do testu.
Co do CDMA, fakt, limity są spore ale ma mega duży plus. Działa prawie wszędzie i jest mega stabilny.

Nie wiem jak z zasięgiem playa, ale w RBM jest praktycznie bez limitu transferu na kartę za 15zł miesięcznie. Ale tylko LTE.
Krokon napisał(a):Oferta od Plusa z internetem LTE za 49zł na miesiąc przez rok bardzo mi odpowiada.
jakubd napisał(a):W Plusie jako takiego "no limit" lepiej nie liczyć [...]ich FUP jest kompletnie nieprzewidywalny.
regulaminu nie analizowałem! ale nawet oferty trzeba czytać "między wierszami" - nie ma ofert internetu komórkowego pozbawionych limitów

przy umowie na 1 rok za 49,90zł/m-c jest pakiet 20GB/m-c
ale opis oferty mówi o lejku o prędkości 5Mbps, ale UWAGA tylko w LTE i tylko przez 6 miesięcy bez dodatkowej opłaty
w przypadku połączenia 3G spadamy do lejka o prędkości całkowicie nie do przyjęcia

podobnie jest przy umowie na 2 lata za 49,90zł/m-c - pakiet 30GB/m-c
opis oferty mówi o lejku o całkiem przyzwoitej prędkości 20Mbps, ale UWAGA tylko w LTE i tylko przez 6 miesięcy bez dodatkowej opłaty

takie oferty trzeba czytać bardzo uważnie - tak samo jest z "ochroną internetu" wraz z "chmurą" płatną 9zł/m-c o ile z niej nie zrezygnujemy wcześniej

dodatkowo te ceny dotyczą e-faktury (czyli braku papierowej faktury) i wyłącznie przy zamówieniu przez internet
szopen napisał(a):nie ma ofert internetu komórkowego pozbawionych limitów
Jedna jest. Nordisk Polska. Przeczytaj nową ofertę i regulamin.
To ciągle oferta Plusa - nie wierzę im Smile
Nie. To oddzielna oferta. Do tego Plus już CDMA nie sprzedaje.
Ale Nordisk należy do Plusa - o to mi chodziło.
Czy za pomocą modemu Huawei E3131 można sprawdzić zasięg LTE ?

Na czym polega ta oferta internetu z Play za 45 zł na kartę o której niektórzy wspominali ? Nie mogę znaleźć informacji na stronie Play odnośnie szybkości. Czy to jest tak, że doładowuje sobie taką kartę co miesiąc za 45 zł i mam internet cały miesiąc bez wyczerpania środków na koncie z tytułu przekroczenia limitu danych ? Czy to sie w ogóle opłaca jako internet do codziennego użytku oraz sporadycznego ściągania przykładowo gier na Steamie (od 3-6 GB ) czy oglądania filmów ? W dodatku czy można taki internet załadować na w/w modem ? Smile Pozdrawiam. Dziękuję także za pomoc Smile
1)
Krokon napisał(a):Czy za pomocą modemu Huawei E3131 można sprawdzić zasięg LTE ?
NIE modemem 3G nie da się stwierdzić zasięgu LTE

2) to jest miesięczny pakiet za 45zł, więc trzeba mieć jeszcze SIM prepaida w taryfie internetowej a konkretniej PInK
http://www.play.pl/uslugi/pok-miesiac-bez-limitu/
choćby taki
http://www.play.pl/oferta/play-internet/...glte-19zl/

PS "bez limitu" oznacza 100GB danych, później jest lejek 2Mbps/384kbps
Pakiet 45 PLN działa przez miesiąc i dotyczy nie tylko LTE, ale i 3G także. Ale tylko w zasięgu macierzystej sieci Play.
od września zeszłego roku jade na LTE RBM,
[Obrazek: 4461852175.png]
tyle osiągam w godzinach szczytu czyli wieczorem przy dBm 55, od rana do godziny 16-00 spokojnie można wyciągnać 40-45 Mb/s przy ściąganiu

plusy:
koszt 50zł na 100 dni
100GB limit transferu w zupełności mi wystarcza na 2 komputery
zebrana kasa do wykorzystania na cokolwiek
minusy:
trzeba co miesiac pamietać żeby włączyć darmowe LTE inaczej leci z pakietu albo z kasy
Masz niezłe wyniki - w wwie takich nie osiągam zbyt często.
Całość precyzyjnie opisana na blogu dawno temu: http://jdtech.pl/2014/03/alternatywy-dla...obile.html
Stron: 1 2
Przekierowanie