Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Microsoft Lumia 430 (Dual SIM)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Microsoft Lumia 430 (Dual SIM)
Zgodnie z artykułem/specyfikacją, posiada Dual SIM i obsługuje sieci:
GSM: 850, 900, 1800, 1900 MHz
UMTS: 900, 2100 MHz
Co wskazuje, że będzie dobrze współpracować z Aero2 (UMTS).

Informacje dodatkowe:
Pamięć RAM: 1GB
Procesor (liczba rdzeni): Qualcomm® Snapdragon™ 200 1,2GHz (2)
Ekran (rozdzielczość): 4" (800x480)
System operacyjny: Windows Phone 8.1 z Lumia Denim
K4r0lSz, od jakiegoś czasu Aero2 i tak działa na sieci U2100 i GSM Plus więc problem kompatybilności generalnie odpadł.
Tylko doświadczalnie odpadł. Oficjalnie nie ma żadnego potwierdzenia - jedyne dotyczy usług komercyjnych Aero2 mini i max.
jakubd napisał(a):Tylko doświadczalnie odpadł.
??
Chodziło o to, że nie udało się praktycznie nawiązać połączenia.
W telefonie czy w ogóle? Zanim zwróciłem SIM to łączyłem się z GSM Plusa bo tylko to w okolicy mam z grupy Midasa.
Niektóre urządzenia z Windows mają problemy z nawiązaniem połączenia z Aero2 i to było jedno z takich urządzeń. Ale testów nie robiłem osobiście.
OK.
W sumie nie widzę obecnie sensu używania Aero2 w smartphonie. Pakiety danych są tak tanie, że to tylko utrudnienie, a nie wygoda.

Ciekawe jak w opcji gdy się włączy pakiet płatny.
Regulamin Aero2 nic nie mówi o innych częstotliwościach, po 900MHz UMTS... więc wszystkie inne ew. możliwe metody dostępu mogą być tymczasowe Wink
Może to tylko błąd stażysty w czasie konfiguracji, i jutro będzie się można dostać tylko wg regulaminu.
Przekierowanie