Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3272s: "karta sieciowa nie ma prawidłowej konfiguracji ip"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Od wczoraj mój modem nie łączy się z internetem i nie wchodzi w webui,próba zainstalowania jeszcze raz web ui kończy się nie wykryciem portu.W załączniku zdjęcie po próbie naprawienia problemu przez windows,twierdzi że modem ma nieprawidłowy protokół ip.
Z góry dzienki za pomoc.
Windows ma to do siebie, że nigdy nic sam z siebie nie naprawi - nie dziwi mnie ten błąd.

cmd-->ipconfig /all i wrzuć dopiero screena, chociaż pewnie błędnie myślę i chłopaki więcej wiedzą.
screen z cmd:
Do interfejsu modemu nie został przypisany adres IP - tyle wiemy. Winny może być zarówno modem, jak i system operacyjny.
W miarę możliwości - spróbuj podłączyć modem do innego komputera - to dużo wyjaśni.
Na 2 komputerze to samo,da się jakoś ręcznie przypisać ten adres?
Da się, pytanie, czy to ma sens - jeżeli modem go nie przydziela, to może ma jakiś problem z działaniem. Ale to prawie na pewno problem programowy w modemie.
Możesz próbować ręcznie przydzielić adres - o ile pamiętam modem pracuje z adresem 192.168.1.1 - wtedy ustawiasz sobie IP 192.168.1.2, maska 255.255.255.0, bramka 192.168.1.1, DNS: 192.168.1.1
Jeżeli jednak adres był 192.168.0.1, to wszędzie odpowiednio poprawiasz adres: sobie 192.168.0.2 itd.

Nie ma jednak pewności, że to zadziała.

Nie próbowałeś przypadkiem grzebać w ukrytej konfigracji zmiany adresów IP?
Nie za bardzo się na tym znam,gdzie mam to pozmieniać?
Centrum sieci i udostępniania, karty sieciowe, i tam masz tego Połączenie lokalne opisane jako "Remote NDIS based..." - właściwości, właściwości protokołu ipv4 i tam masz możliwość zmiany adresów.
Ok,teraz działa.
zepsuł się jak zmieniałem końcówkę ip z 2.4 na 0.1 przy użyciu zmodyfikowanego webui z: http://forum.jdtech.pl/Watek-szukam-zmod...e3272s-153
Modem wszedł w webui ale nie chciał się łączyć,więc przywróciłem ust.fabryczne i zrestarowałem modem w ustawieniach.Zdarzyło się tak tylko raz bo potem zmieniłem z 0.1 na 1.1 i operacja przebiegła bezproblemowo.
Czyli tak samo, jak inni użytkownicy - ostrzeżenie więc, że w ustawieniach IP lepiej nie grzebać, jak nie mamy planu awaryjnego.
Przekierowanie