Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131-s2 HiLink + DD-WRT jako bramka SMS - jak?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Albo czy w ogóle się da?
Mianowicie mam modem e3131-s2 HiLink, mam router TP-Link tl-wr1043 z dd-wrt. Chcę uruchomić coś w rodzaju bramki SMS (przez API).

Router ma korzystać z normalnej sieci, a modem tylko i wyłącznie do tego, aby można było z nim pogadać przez API. Czy jest w ogóle taka możliwość?
W OpenWRT bez problemu, tylko nie wyklikasz tego - konieczne jest ręczne wyedytowanie skryptów tak, żeby podsieć modemu HiLink była dostępna i sam modem też, ale żeby routing szedł przez inne łącze WAN.
Nie wiem jak w DD-WRT., czy jest możliwość edycji skryptów konfiguracyjnych na tyle, żeby uzyskać takie efekty i jak to by było skomplikowane.
ale za sam pomysł można przyznać wyróżnienie "szacun na dzielni" za ambitny projekt Big Grin
(chyba poniosło mnie na fali filmowych festiwali z tym wyróżnieniem, ale projekt naprawdę ciekawy)
Przekierowanie