Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam, jestem tu po raz pierwszy.
czytałem co piszecie ma temat mojego routera, ale podobnego problemu nie znalazłem. Jestem raczej mało obeznany z komputerami,ale nie tak beznadziejnie.
Tydzień temu kupiłem router, podłączyłem modem ZTE823 i po krótkiej konfiguracji zadziałało. Wczoraj pojawił się problem. Najpierw jeden komp (linux) wyleciał z wi-fi, potem drugi(windows). Poprzez przewód internet podawany jest normalnie. Kłopot dotyczy jedynie wi-fi. Oglądam konfigurację, ale nic mi to nie mówi, podobnie jak wiele słów jakich się tu używa Smile. Może ktoś pomóc, co sprawdzić? Co się mogło stać?
pozdrawiam-Grzegorz
Tak, mniej więcej wiemy Smile
LTE ma tendencję do zakłócania WiFi przy ustawieniu modemu takim, jak w MR3420 i MF823 (z innymi modemami tego nie zaobserwowałem, tylko z tym, a i to rzadko) - użyj przedłużacza USB tak, aby modem znalazł się co najmniej pół metra od routera (nie ma konkretnej odległości, ogólnie im dalej, tym lepiej).
Dziękuję, chyba zadziałało. Ale coś mnie zdziwiło, zmienił sobie sam hasło do wifi.
powoli zaczyna przejmowac kontrolę nad ludźmi hehehe
grzegorzm napisał(a):zmienił sobie sam hasło do wifi.
aby na pewno sam?
nie ozywałeś przycisku WPS?
A to jest ciekawe, że zmienił te hasło na numer-ip. Identyczne.
A nie było tak, że ktoś po prostu uzyskał dostęp do routera i zmienił ustawienia?
W moim WiFi włączyło się samo z siebie po zmianie firmware'u, choć domyślnie powinno być wyłączone.
Ale i tak jeśli ktoś szuka taniego routera do LTE to MR3420 jest bardzo dobrą opcją.
Na wersji 1.2 (tej kanciastej, z USB z tyłu) po zainstalowaniu Gargoyle można korzystać z 4G, wbrew temu co mówi producent.
Arathefu napisał(a):W moim WiFi włączyło się samo z siebie po zmianie firmware'u,
mówisz o gargoyle? (mam na myśli wydania Cezarego)

domyślnie wyłączone wifi obowiązywało chyba przed wersjami 1.6.x (właściwie można by sprawdzić historię zmian, ale nie mam na to czasu)
obecnie domyślnie wifi jest włączone (wynika to zapewne z pojawienia się wsparcia dla urządzeń pozbawionych interfejsu przewodowego)

zdaje się, to samo dotyczy openwrt, ale głowy sobie nie dam uciąć
No to wszystko wyjaśnia. Wersja z eko.one, nie jestem pewien czy Cezarego.
eko.one.pl = "by obsy" = Cezary

Arathefu napisał(a):Na wersji 1.2 (tej kanciastej, z USB z tyłu) po zainstalowaniu Gargoyle można korzystać z 4G, wbrew temu co mówi producent.
producent informuje o tym co wspiera oficjalne firmware (dla v1.x chyba wstrzymano dalsze aktualizacje)

jakkolwiek "kanciak" ma ograniczoną szybkość portu USB - co wynika z zastosowanego dośc starego chipsetu USB w tym modelu

v2.x ma zmodernizowane "flaki" dzięki czemu szybkość/wydajność USB jest większa
Dla bezpieczeństwa oficjalne Gargoyle i OpenWRT mają wyłączone WiFi po instalacji i resecie. Gargoyle z eko.one.pl by obsy, seria już nieaktualizowana - ma WiFi domyślnie włączone.

Wydajność LTE przy modemie HiLink na MR3420v1 jest niezła - zmierzone maksymalne na razie miałem 29 Mbit/s.
Ktoś może już testował wersję OFW 19.03.2015 ?
Uwaga dla użytkowników wersji v2.2 - ten soft nie ma języka polskiego.
To co mnie zaciekawiło to wersja TL-MR3420ND_V2 wspomniana w changelogu - ciekawe czym się różni od podstawy.
http://uk.tp-link.com/support/download/?...n=V1#tbl_j

a mr3420 v1 mają gdzieś, ehhh interesują się tak jak samsung i HTC swoimi produktami.
V1 aktualizowali bardzo długo, więc nie jest źle, poza tym te problemy prawdopodobnie starej wersji nie dotyczą. A nowych funkcji specjalnie nie ma (poza może j.pol.).

No i zawsze (dobra, prawie zawsze) mamy OpenWRT i Gargoyle.
V1 to czteroletnia maszyna, trudno oczekiwać że będą wciąż o nią dbać. V2 też już ma swoje lata i z 4 MB pamięci nie można na nim poszaleć.
V2 ma w zasadzie tyle samo flash Smile tyle, że procesor mocniejszy (400vs560MHz) i nieco nowsza architektura. Generalnie wszystkie V1 jednak nadają się do tych samych celów, co V2, kilka instalacji które znam działa świetnie i nie trafiło im się nic z problemów, jakie były z np. 1043 v1 - padające kondensatorki.
Nie rozumiem co to za problem aktualizować stary router, tym bardziej, że kupując urządzenie - zapłaciłem im za to.

Wniosek? Nie kupować, albo kupić innego producenta.
Znajdź inny router, który był aktualizowany tyle lat...
Stron: 1 2 3
Przekierowanie