Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problem z captcha i routerem MR3020
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zestaw modem e3131-s2 + router MR3020.
Po włożeniu do modemu kart z PLAY,PLUS,T-MOBILE itd wszystko działa bardzo dobrze(to tak w skrócie).
Natomiast jak włożę kartę z Aero2 do modemu (modem wpięty do routera) jest połączenie z routerem (wykrywa go) ,modem się łączy (jest jasno niebiesko-zielona dioda tak jak to jest w PLUS i innych) czyli wskazywało by na to że wszytko jest ok ,natomiast nie wyświetla mi się strona z captchą . Jak włączę przegladarkę niema nic.
Natomiast jak włożę modem bezpośrednio do kompa jest wszystko w porządku po uzyskaniu połączenia przez modem w przeglądarce włacza się strona z captchą .
APN dla Aero2 przestawiasz na darmowy, czy liczysz na to, że router lub modem same to przestawią ?
APN już jest OK, bo modem świeci przecież.
Problem masz z DNSem. Zobacz, jaki masz ustawiony w routerze i komputerze (w karcie, za pomocą której się łączysz) - być może zamiast automatycznie przydzielonych adresów operatora masz wymuszone jakieś inne, np. 8.8.8.8 lub coś w tym stylu.
Tak problemem był DNS w routerze . W zakładce DHCP miałem wpisane 8.8.8.8 i 8.8.4.4 to się gryzło z AERO2 .Ale dlaczego po włożeniu karty z PLAY ,PLUS itd jest dobrze ,normalnie mam internet w tablecie ,laptopie i moge za pomocą tablatu wchodzić w ustawienia routera , a w przypadku AERO nie?

Dziękuje za pomoc. Smile
Pisałem o tym od kwietnia 2014 wiele razy - to przez sposób działania systemu CAPTCHA. Na etapie wpisywania kodów jesteś odcięty od internetu, działa tylko strona z kodami i DNSy Aero2. Bez ustawienia DNSów na te z Aero2 nie działa przekierowanie na stronę z kodem, a więc nic nie działa.
jak zlikwidowac recaptche?
Z tego co pamiętam to trzeba mieć oświadczenie o niepełnosprawności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I problem ze zdrowiem związany ze wzrokiem.
Przekierowanie