Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Goclever Quantum 2 400 (Dual SIM)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Goclever Quantum 2 400
Zgodnie z recenzją/specyfikacją, posiada Dual SIM i obsługuje sieci:
GSM: 850, 900, 1800, 1900 MHz
UMTS: 900, 2100 MHz
Co wskazuje, że będzie dobrze współpracować z Aero2.

Informacje dodatkowe:
Pamięć RAM: 1GB
Procesor (liczba rdzeni): Broadcom BCM23550 1,2GHz (4)
Ekran (rozdzielczość): 4" (480x800)
System operacyjny: Android 4.4
Czy w telefonie Goclever Quantum 2 400S
będzie działać Aero2 w slocie kart micro SIM?
Nie powinno być problemu.
Wg danych udostępnianych przez sprzedawców, obsługuje 900MHz, więc standardowe pasmo dla Aero2.
Czy dobrze rozumiem, że umieszczanie karty Aero2 jako SIM 1
tak jak jest napisane tutaj nie jest już konieczne?
umieszczanie karty SIM w slocie "1" jest konieczne w tych telefonach/smartfonach dual-SIM, które tego wymagają (to znaczy: gdy dostęp do inetrnetu za pomocą GSM/GPRS/UMTS/LTE jest w nich możliwy tylko w przypadku slotu"1")

w 2012 roku (z którego pochodzi wskazany artykuł) większość dual-SIMów tego wymagała

obecnie każdy (lub niemal każdy? bo może to nie dotyczyć sprzętu opartego o stare chipsety) wyprodukowany współcześnie smartfon posiada możliwość zmiany slotu SIM do obsługi połączenia danych "w locie"

jak jest w przypadku telefonu, któremu poświęcony jest wątek nie wiem i nie mam teraz czasu na przeglądanie specyfikacji itd.

jeśli wymaga on umieszczenia karty do obsługi danych w konkretnym slocie, to jej wymaga, a jeśli nie to nie…



dodatkowo rzeczywiste wymagania techniczne Aero2 BDI różnią się od tych z 2012
(obecnie wystarcza zasięg w sieci Plusa UMTS 900MHz lub 2100MHz albo 2G 900MHz lub 1800MHz,
a w przypadku pakietów płatnych może to być także LTE)

a co o karcie SIM do obsługi połączenia danych mówi instrukcja tego telefonu?
W instrukcji obsługi widzę tylko opis przycisków, jak wkładać
karty, ładować, włączać i wyłączać telefon.
naprawdę ją czytałeś?
więc podpowiadam - ten smartfon jest zbudowany z prehistorycznych podzespołów i karta SIM do połączenia z internetem powinna być włożona do slotu z obsługą 3G
jeśli to badziewie, które znalazłem w internecie (qiuck start) pasuje do twojego telefonu to chodzi o slot "lewy", ale ze względu na nieprzeciętnie niską jakość grafiki nie widać czy to slot mini-SIM czy micro-SIM
Szukałem w tej instrukcji czegoś przydatnego to ją przejrzałem.
Gdzie znalazłeś "qiuck start", o którym napisałeś? Chodzi o slot
obok tego na kartę SD? U mnie tam jest właśnie micro-SIM.
instrukcja, którą znalazłem online mogła być od innego modelu (wsparcie tej marki to totalna porażka, niestety to importer, a nie faktyczny producent, choć znam i takich producentów co sprzedają rożny sprzęt z tym samym oznaczeniem modelu)
https://www.manualscat.com/pl/goclever-q...instrukcja
jakkolwiek na stronie tytułowej jest wyszczególniony model "quantum 2 400"

sprawdź w swojej papierowej który slot jest z obsługą 3G - tam wkładasz SIM Aero2 BDI
pozostały slot proponuje pozostawić pusty przynajmniej na czas testu

karta SIM Aero2 BDI daje się wyłamać do obu rozmiarów - zarówno mini jak i micro

tak, wiem używanie karty wyłamanej na niewłaściwy rozmiar jest mocno upierdliwe, w takim wypadku gdy SIM wyłamana jest do micro, a trzeba użyć jej w slocie mini wykorzystuje "brzeg" od innej karty (jeśli nie mam oryginalnego "brzegu") dającej się wyłamać zarówno do micro jak i mini i sklejam to biurową taśmą scotch magic
W mojej papierowej instrukcji nie ma nigdzie
napisane, który slot jest z obsługą 3G.
To jest model z poprzedniego roku według
informacji z mgsm.pl, więc może już działa
3G na każdym slocie?
zaraz, zaraz, ale cały czas była mowa o "Quantum 2 "a tymczasem podałeś linka do "Quantum 2 400S"

model (jako goclever "2 400S") może jest i z zeszłego roku, ale Chińczyk jak go zaczynał produkować to był przynajmniej 2015

chipset jest "odgrzewanym kotletem" przeznaczonym do sprzętu klasy budżetowej i szczerze wątpię w obsługę 3G w drugim slocie, ale masz go w ręce to czemu nie sprawdzisz? (w końcu to całkiem INNY sprzęt niż ten o którym dotąd rozmawialiśmy i nie wykluczam "programowej" możliwości zamiany miejscami slotów 2G i 3G)

od pewnego czasu mam wrażenie zaspamowywania forum tematem "goclever" czy ta dyskusja też nie ma takiego celu?
Używam teraz Aero2 na laptopie przez modem
i nie chcę wyłamywać karty na marne.

Jak zamienia się miejscami sloty 2G i 3G
w ustawieniach telefonu? Może jest gdzieś
instrukcja obsługi do pobrania z innego
telefonu, która mogłaby pasować do tego?
jak szkoda wyłamywać to zamów jakieś darmowe startery do testów
http://jdtech.pl/2015/07/darmowe-starter...owych.html
artykuł dawno nie aktualizowany, ale jakąś inspirację gdzie szukać takich starterów będziesz miał
(na 100% Virgin i Play nadal mają darmowe startery)
czas ważności w przypadku takiego startera biegnie od momentu jego aktywacji, więc możesz poczekać do momentu gdy będziesz miał dwa
potrzebne są karty z aktywnym pakietem danych, bo do testów może się też przydać ta aplikacja
https://play.google.com/store/apps/detai...test&hl=pl

db07 napisał(a):Jak zamienia się miejscami sloty 2G i 3G
w ustawieniach telefonu?
wybierając kartę SIM do połączenia z internetem (o ile można to wybrać w menu ustawień)

zwykle w przypadku telefonów, gdy jedna z nich może pracować jako 2G a inna 3G (i/lub LTE) to przeważnie ta która jest wybrana do połączenia z internetem dostaje też możliwość pracy w 3G (i/lub LTE, twój nie ma LTE więc to nie dotyczy)

nie ma na to jakiegoś ogólnego standartu, ale rozwiązania różnych producentów są zwykle na tyle zbliżone do siebie, że można się w tym odnaleźć (i często z dostępnych opcji można wydedukować czy sloty SIM są "przyspawane" do określonej technologii połączenia czy zamienne, jedyne co jest do tego potrzebne to 2 aktywne karty SIM, choć pierwszy test i tak należy przeprowadzić wkładając tylko jedną kartę w każdy ze slotów)

db07 napisał(a):Może jest gdzieś
instrukcja obsługi do pobrania z innego
telefonu, która mogłaby pasować do tego?
może i gdzieś jest, ale nie sądzisz chyba, że przewalę kolejne pół internetu, aby ją znaleźć, jak nawet w ręce nie miałem, nie mam takiego telefonu i nie zamierzam go mieć… (a trzeba mieć, by porównać rzeczywistość z instrukcją czego ten wątek dowodzi, skoro instrukcja nie pasuje do telefonu, swoją drogą podałeś niepoprawny model, gdybyś go podał od razu nie szukałbym niepotrzebnie)

skoro masz "2 400s" i znasz już jego podstawowe dane techniczne to szukaj innych telefonów po tym samym chipsecie i generalnie takich samych pozostałych parametrach (cień szansy zawsze jest, ale instrukcja może być w jakimś egzotycznym języku)

moim zdaniem mniej się narobisz jeśli po prostu zrobisz samodzielne testy
Tutaj jest napisane, że ma SIM 3G/2G i "3G poprzez kartę
w standardzie microSIM", czyli 3G działa na obydwu slotach.

On ma jeszcze opcję "tethering i punkt dostępu", więc można
ustawić w nim udostępnianie internetu przez WiFi np. na komputer.
Przy podłączonej ładowarce telefon nie będzie rozładowywał się
i może działać zamiast modemu? Jednocześnie jak ktoś będzie
dzwonił na drugą kartę SIM w nim to przerwie połączenie
z internetem i będzie można odebrać?
db07 napisał(a):Tutaj jest napisane, że ma SIM 3G/2G i "3G poprzez kartę
w standardzie microSIM", czyli 3G działa na obydwu slotach.
wystarczyło włożyć kartę SIM i się przekonać samemu, że działa taka konfiguracja, jaka Cię interesuje…

db07 napisał(a):Przy podłączonej ładowarce telefon nie będzie rozładowywał się
i może działać zamiast modemu?
może, ale generowana wysoka temperatura jest i tak szkodliwa dla akumulatora (podobnie jak stałe podłączenie do ładowarki), więc jako rozwiązanie tymczasowe jak najbardziej, ale na stałe raczej nie polecam

db07 napisał(a):Jednocześnie jak ktoś będzie
dzwonił na drugą kartę SIM w nim to przerwie połączenie
z internetem i będzie można odebrać?
tak działa każdy współczesny telefon DSDS (dual-SIM dual-standby)

PS coś nie wierzę tej platformie sprzedażowej - artykulik zarchiwizowałem
To znaczy jak długo można korzystać w ten sposób z internetu w telefonie
na laptopie bez znacznego zużycia baterii? Może jest inny sposób na
korzystanie z Aero2 w telefonie i laptopie bez przekładania karty SIM,
który nie byłby szkodliwy (wolałbym żeby karta SIM została w telefonie)?
db07 napisał(a):To znaczy jak długo można korzystać w ten sposób z internetu w telefonie
na laptopie bez znacznego zużycia baterii?
Pojemność baterii spada proporcjonalnie do
- temperatury
- czasu od momentu wyprodukowania
- stopnia naładowania
Więc jak masz nagrzaną baterię (przez nagrzanie telefonu działaniem funkcji Hotspot) w pełni naładowaną to jej żywotność będzie skrócona kilka razy. Typowa kiepska bateria traci 50% pojemności po 2 latach (te lepsze po 3), tutaj możesz ją "zredukować" do 30% pojemności oryginalnej nawet w kilka miesięcy.

Rozwiązaniem jest np. użycie mobilnego routera wifi jak musisz nosić, a najlepiej jednak jakieś rozwiązanie stacjonarne, jak nie musisz nosić.
Przekierowanie