Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E5180 i RJ-11 - nie działa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jakby ktoś pytał na przyszłość - router stacjonarny (choć literka E sugeruje, że jednak mobilny, bo stacjonarne są oznaczane literką B jak B593) jest wyposażony w gniazdo RJ-11. Teoretycznie służy ono do podłączania telefonu stacjonarnego, takiego analogowego.
Niestety tylko teoretycznie - na razie nie znalazłem w sieci opisu żadnej wersji oprogramowania, która to gniazdo by do czegokolwiek wykorzystywała.
Prawdopodobnie założeniem działania jest wbudowanie klienta VoIP (tak jak to jest w większości odmian B593), jednak odpowiednich paneli konfiguracyjnych nikt nie widział. Nie ma ich także w E5180 z Play. Gniazdo pozostaje więc martwe.

Teoretycznie takie gniazdo mogłoby służyć jako interfejs bramki GSM - usługi głosowe karty SIM byłyby dostępne w telefonie analogowym. Jednak takich routerów jeszcze chyba na rynku nie ma (bramki tak, ale bez funkcji innych niż głosowe - mam taką od Tmobile, którą dawali kiedyś do linii domowej over GSM).

Tak więc - gniazdo RJ-11 w Huawei E5180 nie służy do niczego w tej chwili.

Jak ktoś ma jakieś info na ten temat inne, zapraszam do wymiany informacji - najbardziej przydałby się firmware np. bez brandu z odpowiednimi opcjami.
Temat nie najnowszy, ale trafiłem na niego dzisiaj.

Na stronie forumplay.pl znalazłem wątek na ten temat.

https://forumplay.pl/showthread.php/2125...E5180-voip

Z wypowiedzi w wątku wynika, że w routerach E5180 dystrybuowanych przez PLAY zablokowano w oprogramowaniu routera możliwość konfiguracji bramki VoIP.
Podobno jest to możliwe w tych samych routerach sprzedawanych przez CP i Plus
W routerach E5180 z T-Mobile (sam mam taki) wcale nie ma gniazda RJ-11.

Adam
Przekierowanie