Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3272s-153 Szukam zmodyfikowanego webui
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Szukam zmodyfikowanego webui dla huawei e3272s-153 głównie zależy mi na ussd.
Mam równierz pytanie,czy webui musi być inne dla każdego modemu?,oraz czy wgrywanie webui może zepsuć modem.(w jakim stopniu)
Mogę dać link do innego forum?
webUI współpracuje firmware przez API w związku z tym jeśli użyjesz niekompatybilnego, to nie wszystkie funkcje muszą działać poprawnie
kolejna ryzykowna kwestia, to czy flasher webui nie nadpisze fragmentu firmware?

jakkolwiek e3276 i e3272 o ile się nie mylę są zbudowane na tych samych flakach, a różnią się jedynie konstrukcją mechaniczną

możesz dać dowolny link związany z danym tematem o ile tylko nie będzie to spam
linki do innych forów oczywiście są dopuszczalne, a zakazy linkowania innych forów są idiotyzmem (o ile oczywiście linkowana dyskusja jest merytoryczna)i tu takiego zakazu nie ma
Jaka razie mam tylko to: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=...&start=180
Co o tym sądzicie? Boje się wgrać żeby go nie zepsuć.
Kurcze, jednak bez-kabli się rozwinęło jak przestałem go ostatnio podglądać. Sprawa E3276, E3272 i E3372 poszła do przodu. Modowanie WebUI mi się podoba, tylko brakuje trochę informacji (chętnie bym sam w środku pogrzebał). A to, że w środku jest... Android to całkiem rozwala.
Tu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=...&start=195
w 4 poście jest link,będzie to działać?
Piszą tam żeby pierwsze wgrać inne firmware,tylko że jest z innego modemu.
Firmware z innego modemu absolutnie nie wgrywać, to oczywiste.
WebUI niedostosowane do firmware - niektóre opcje nie będą działały.
Właśnie mi się to wydawało dziwne żeby wgrywać firmware z innego modemu,a piszą tam żeby wgrać,
Jak na razie nie wiem czy wgrywać to modyfikowane webui,czy może to zepsuć modem?
czyli jeszcze musisz poczytać

absolutnie nie namawiam do zmiany firmware, ponieważ w połączeniu z brakiem wiedzy oznacza to zwykle uwalenie sprzętu

jakkolwiek wytłumaczę tu pewne postawy - firmware bywa zamienne między różnymi modelami sprzętu (bo nie mam na myśli wyłącznie modemów, to samo bywa z routerami czy np. tabletami) wtedy gdy "pod pokładem" kryje się dokładnie IDENTYCZNY sprzęt (lub chociaż dostatecznie identyczny, aby nie robiło to różnicy oprogramowaniu)

tak się składa, że m.in. Huawei czasem wypuszcza po kilka modeli zgodnych sprzętowo (choć w szczególnych przypadkach mogą się nazywać całkowicie inaczej - mam tu na myśli asortyment produkowany na zlecenie Vodafone), a mogących się różnić choćby wykonaniem obudowy

niestety również Huawei wypuszcza pod ogólnie tą samą nazwą różne sprzętowo (w obrębie podwersji) modele

cała sztuka polega na tym, aby ogarnąć między jakimi modelami czy odmianami firmware jest zamienne, a między którymi nie
Dodam, że E3272 oraz E3372 to nie są zgodne sprzętowo urządzenia.
Ok dzięki bo nie wiedziałem,nie zamierzam zmieniać firmware,mam wątpliwość czy wgrać to webui.
O ile dobrze zrozumiałem (ale jeszcze się w to masowo nie bawiłem) WebUI w najgorszym razie nie dogada się tu i tam z firmware i zawsze można go zmienić na inne. Niebezpieczeństwo porównywalne ze zmianą dashboardu w E3131. Jednak zawsze jakieś ryzyko istnieje.
Firmware to inna bajka - jak popsujesz lub wymusisz wgranie niewłaściwego, to jesteś w d... po zatrzask.
Ok działa.
Pobrałem to: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=...&start=210
(3 post,2 link)
Link z podanej wcześniejszej strony nie działał.
Trochę potestowałem,i powiem że warto.
Jak ktoś znajdzie inne,to niech da znać.
Ściągnięte z ruskiego forum na moim dropie
Zrobiłem podobną zabawę z E3372s-153, który właśnie bardzo męczę i to faktycznie fajna sprawa. Można się nawet zalogować przez telnet i grzebać we flakach i do tego obu systemach (są dwa w tym modemach - jeden obsługuje HiLinkowe WWW i komunikację z PC, a drugi komunikuje się z siecią komórkową.
Nie znalazł nikt czegoś nowego?
Jak widać nie znalazł albo nie ma

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Przekierowanie