Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei e3272s-153 przypadkowo wgrany soft z HiLINK
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Tak jak w temacie, wgrałem firmware z Hilinkiem do wersji bez tego. Aktualnie próbuję jakoś naprawić modem, niestety komputer nie widzi portu COM a modem miga zielonym światełkiem (co 2s, 2 mignięcia) sprawdziłem i to znaczy, że modem jest włączony, może da się go jakoś naprawić. Aktualnie szukam różnych rozwiązań i jednym jest zainstalowanie mobile partnera od nowa i włączenie aktualizacji softu a potem wpięcie modemu. Jest ktoś to mógłby mi przesłać mobile partnera do tego modemu (choćby od Playa) bo nie wiem czy jest jakiś czysty od Huaweia...

Jeśli macie jeszcze jakieś inne pomocne rady co do naprawy to proszę pisać Blush
Najpierw musisz jakoś skomunikować się z modemem - sprawdź, czy modem widać jako jakiekolwiek urządzenie - co pojawia się po podłączeniu go do komputera w menedżerze urządzeń. Cokolwiek, nawet nierozpoznane urządzenie.
Ni Komputer widzi modem jako HUAWEI MOBILE, glownie jako naped CD ale nie da sie na niego wejść.
I żadnych innych urządzeń nie ma związanych z modemem w systemie?
Spróbuj wgrać sterowniki dla tego modemu MobileBrServ (>te chyba powinny być odpowiednie<). Czasami jest wymagany restart kompa tudzież wyjęcie i włożenie z powrotem modemu do kompa, ale ogólnie instalka firmware powinna już widzieć modem.

Więc jak chcesz zostać przy HiLink dograj jeszcze WebUI, a jak nie to wgraj oprogramowanie normalne.
Dziękuję. Udało się w końcu wgrać WebUI! Teraz mogę sobie ustawić aby cały czas korzystał mi z LTE dla lepszych pingów Big Grin Dosyć dobrze działa z moim TP linkiem MR3420. Jeszcze tylko kiedyś hub kupić i bd jeszcze lepiej. Jakby ktoś miał jakieś pytania to śmiało.

[Obrazek: EoiS9.jpg]
Opisz jak żeś to chłopie zrobił aby inni mogli ratować sprzęt samodzielnie.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Dokładnie mam ten sam problem. Jak to rozwiązałeś powiedz proszę.
Bezpośrednio po wgraniu tego złego oprogramowania, odinstalowałem wszelkie sterowniki od urządzenia (powinno starczyć PLAY ONLINE czy tam jaki masz program do urządzenia), wyłączyć autoruny urządzeń (co prawda zrobiłem to ale nie wiem czy trzeba), zainstalować sterowniki (https://www.dropbox.com/s/2mdli52rrsya06...Serv.zip), wgrać webui (jak za pierwszym razem się nie uda to próbować kilka razy aż łapnie sterowniki z tego linki co podałem) i wszystko powinno działać.
Dziękuję mój sprzęt też jest uratowany. Dodam jeszcze że na co dzień używam Ubuntu i tam po wpięciu modemu wszystko działało. Pod Windowsem urządzenie widoczne było tylko jako napęd CD. Ale na szczęście już jest ok.
Przekierowanie