Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problemy z połączeniem Aero2 - E156G i E173
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam nie mogę skonfigurować modemu pod sieć Aero2,próbowałam skonfigurować go sama lecz wpisane parametry niestety nic nie zmieniły Sad. Problem z połączeniem również pojawia się w smartfonie MyPhone DualSim też nie może się połączyć z siecią.Ściągnełam program TopNetInfo lecz przy próbie połączenia i wpisaniu ustawień pojawia mi się komunikat załączyłam go w pliku.
Ten model nigdy nie działał w Aero2 jest na 99% na liście zgodnych modemów w dziale niezgodnych.
Co do telefonu dualsim moze byc podobnie nie obsługuje pasma w którym aero działa

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Posiadam jeszcze modem HUAWEI E173 na nim też nie działa Sad.
Nie ma sensu pisać dwa razy tego samego w dwóch różnych miejscach na forum.
Na pytanie o E156g odpowiedź mamy - nie ma szans.
Co do E173 - napisz dokładnie co zrobiłaś - najlepiej w Play Online i jakie są objawy. TNI zostaw na później.
Ustawienia zostały wpisane tak jak w zalecanych czyli Narzędzia>Opcje>Zarządzanie Profilami>Nowe>Nazwa wpisałam Aero2>APN>Statyczny>Darmowy>Numer dostępowy *99#>Zapisałam>Kliknęłam Ok>Próbuję połączyć się lecz wyskakuje komunikat który jest w załączniku.Modem miga na niebiesko
Komunikat oznacza, że modem w systemie nie został wykryty, lub ma złe sterowniki.
Odinstaluj wszystkie aplikacje od modemów, jakie zainstalowane zostały w systemie (poczynając od tej od modemu E156g).
Następnie reset i ponownie zainstaluj sterowniki z modemu E173u-2. Powinno pomóc.
Jak sobie nie dasz rady, to ja w Warszawie mogę pomóc osobiście.
Dziękuje jeśli nie pomoże zwrócę się od lutego będę prawdopodobnie w Wawie Smile.
(14-01-2015 12:46)jakubd napisał(a): [ -> ]Komunikat oznacza, że modem w systemie nie został wykryty, lub ma złe sterowniki.
Odinstaluj wszystkie aplikacje od modemów, jakie zainstalowane zostały w systemie (poczynając od tej od modemu E156g).
Następnie reset i ponownie zainstaluj sterowniki z modemu E173u-2. Powinno pomóc.
Jak sobie nie dasz rady, to ja w Warszawie mogę pomóc osobiście.

Dziękuję za pomoc.Działa Smile. Został tylko mniejszy problem bo w telefonie marki MyPhone DuoSmart niestety mi nie łapie przy zasięgu jest litera R,ale to już mniejsze zło.
litera R oznacza roaming i ma ona być na wyświetlaczu, bo taka dość szczególna jest konfiguracja tej sieci,

aby działało Aero2 musimy zezwolić na roaming danych, w przeciwnym razie do połączenia nie dojdzie
(jest to ochrona użytkownika przed wysokim kosztem połączenia w prawdziwym roamingu, co jak wiadomo nie dotyczy Aero2)
Przekierowanie