Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem tablecika jak w tytule, i nie mogę się połączyć z aero2. Inne sieci działają poprawnie, karta aero w innym tablecie i smartfonie śmiga bez problemu a w tym modelu niestety nie. Pokazuje że jest zasięg 2 lub 3 kreski w Plusie a połączenia nie mam. Co może być nie tak ? Proszę o sugestie.

pozdrawiam
potencjalna przyczyna - masz zasięg w Plusie a nie w Aero2, tablet w wersji bez obsługi WCDMA900

PS APN masz ustawiony na
darmowy
?

edit: skreślona informacja jest obecnie nieaktualna
(14-12-2014 20:49)szopen napisał(a): [ -> ]potencjalna przyczyna - masz zasięg w Plusie a nie w Aero2, tablet w wersji bez obsługi WCDMA900

PS APN masz ustawiony na
darmowy
?
APN darmowy, a w Plusie dlatego że aero2 korzysta przecież z nadajników Plusa w roamingu

(14-12-2014 20:53)warmetao napisał(a): [ -> ]
(14-12-2014 20:49)szopen napisał(a): [ -> ]potencjalna przyczyna - masz zasięg w Plusie a nie w Aero2, tablet w wersji bez obsługi WCDMA900

PS APN masz ustawiony na
darmowy
?
APN darmowy, a w Plusie dlatego że aero2 korzysta przecież z nadajników Plusa w roamingu
na forum JDtech wyczytałem że powinien działać z aero2, chyba że się mylę
wersje obecne na rynku MOGĄ być różne (nie muszą), ale zakładając, że konfigurację masz poprawną pozostaje szukać przyczyny w innym miejscu

Aero2 nie korzysta z roamingu w Plusie w normalny sposób - możliwe jest tylko tylko połączenie w WCDMA 900MHz tylko z "nadajnikami" Aero2
nie ma możliwości połączenia z "nadajnikami" WCDMA 2100MHz Plusa


edit: skreślona informacja jest obecnie nieaktualna
O tym sprzęcie jest mowa w wątku, nie ma nigdzie (na chwilę obecną) specyfikacji modemu dla wersji MS - czyli z Windows.
Najlepiej sprawdzić instrukcję (papierową), tam powinny być informacje dla jakich częstotliwości działa modem w posiadanym modelu.
@K4r0lSz
Nie wiem czy nie popełniam wykroczenia zamieszczając ten link ale zawiera on sporo informacji na w/w temat.
Jeśli nie to patrz --> http://www.tabletowo.pl/forum/index.php?...-81-aero/.
Kiano umoczyło na całej linii.
P.S.
Mam też trochę więcej informacji o modemie. Modem (FIBOCOM H350) pomógł zidentyfikować jeden z użytkowników który korzystał z T-Mobile (po sterowniku).
A Kiano testuje, testuje, testuje .......
to co jest na tamtym forum faktycznie nie brzmi optymistycznie....

co do kwestii "wykroczeń" to podawanie linków źródłowych jest w dobrym tonie, w szczególności linki do "konkurencyjnych forów" nie są zabronione, a wręcz wskazane jeśli ich publikacja ma merytoryczne uzasadnienie i służy rozwiązaniu konkretnego problemu, czy choćby sensownej dyskusji na dany temat

jedyne czego tu unikamy to bezczelnego spamu, reklamiarstwa i pozycjonowania, no i oczywiście wymagamy też zachowania zgodnego z zasadami netykiety

ba dopuszczalne są linki nawet do konkretnych ofert sklepów (pod warunkiem zachowania merytoryki i unikania spamu), czy portali aukcyjnych bądź ogłoszeniowych - tu zalecam użycie linków do zarchiwizowanych ofert przy użyciu https://archive.org/ (ze względu na krótkotrwałość ofert) albo do wyszukiwarek w tych serwisach (pod warunkiem użycia frazy nie ograniczającej wyników wyszukiwania do np. ofert jednego użytkownika)
Na tabletmaniak.pl jest test Kiano Intelect 8 3G MS, i niestety:
Cytat:Cennym elementem wyposażenia jest niewątpliwie wbudowany modem 3G – to jeden z powodów, dla których warto pomyśleć nad zakupem Intelect 8 3G MS. W czasie testów nie zanotowałem żadnych problemów z transferem danych (korzystałem z kart Play i T-Mobile), warto jednak wspomnieć o tym, że tablet nie radzi sobie z obsługą usługi Aero2, co zapewne zniechęci miłośników darmowego internetu.
Dopisałem do problematycznych w tabeli jako ostrzeżenie.

Miałbym jeszcze propozycję: Jeżeli pokazuje zasięg, a nie łączy, to może da się utworzyć zwykłe połączenie ppp (inaczej: dial-up netoworking, czyli DUN) i połączyć tak? W Warszawie chętnie bym się przyjrzał (bezpłatnie, po prostu z ciekawości i dla dobra środowiska), ale znając życie to nie to miasto Smile
witam a czy zmieniliecie mazwe APN polecam filmik na youtube.
na youtube są miliony filmików, więc przy takich rewelacjach wypada podać linka

swoja drogą ustawienie APN jest fundamentalnym działaniem jeśli chodzi o Aero2 (ale było o tym wcześniej nawet w tym wątku)
(a biorąc pod uwagę obecne działanie również w innych pasmach niż WCDMA900 trudno w tej chwili odróżnić urządzenie kompatybilne i niekompatybilne)
link
https://www.youtube.com/watch?v=SgB4pZirxFM
pewnie juz to znacie :-) bo to w sumie oczywiste.
To na prawdę bardzo podstawowa czynność i robi się ją łatwiej niż na filmiku - klikamy centrum sieci i udostępniania, klikamy operatora i wtedy zwykle pojawia się pytanie o APN - za pierwszym razem. Jak wpiszemy źle - wtedy poprawia się jak wyżej.

///mod: wątek dotyczący podobnego tabletu (prawdopodobnie ten sam modem wbudowany) został wydzielony do:
http://forum.jdtech.pl/Watek-colorovo-ci...3g-i-aero2
Przekierowanie