Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Co znaczy coś takiego RSSI>=-51 ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
co znaczy coś takieg
RSSI >= -51? p cp chodzi w takim komunikacie?
logivzxnym było by wyświetlenie np -49 . -50
a tak??
Za mocny sygnał, który może uszkodzić elektrycznie wejście/wyjście antenowe !
Zalecane nie większe niż -55 (choć zależy to od modemu/routera)
niczego nie uszkodzi, po prostu powyżej skali brak
Proszę o zmianę nazwy tematu
mówisz masz Big Grin

PS wiem - powinien zrobić to autor wątku
ok RSSI: -55 do _57 dBm ale pingi strasznie wzrosły w godzinach popołudniowych czy to obciażenie BTS-a czy jeszcze cos innego?
tak to prawdopodobnie wpływ obciążenia stacji bazowej
takie pytanie
czy taka zmiana RSSI : od -53 do -59 to jest normalne ze parametr się zmienia przy antenie zewnętrznej?
w ciągu 1 min wystepuja takie wartości RSSI -53 , -55, -57, -59,

jeszcze jedno pytanie jak poznać ze jest uszkodzony przewód od anteny?
Takie skoki są normalne, zwłaszcza przy antenie kierunkowej. Do tego przy UMTS sygnał zależy od chwilowego obciążenia stacji bazowej ruchem - tzw. oddychanie komórki (zmienia się nie tylko sygnał, ale i zasięg). To specyfika technologii 3G i kodowania CDMA.

Uszkodzenie przewodu tak minimalne można wykryć za pomocą sprzętu pomiarowego - ale wątpię, żeby kogokolwiek z forum było na taki sprzęt stać.
w gui modemu zawsze zmienia mi się wartość RSSI ale jak zauważłem to wartość RSCP wogóle się nie zmienia i cały czas wynosi -145dBm, co to za wspólczynnik i czy on tez nie powinien być wartością zmieniającą się tak jak RSSI?
o to możesz chyba spytać jedynie projektanta UI tego modemu Big Grin
być może jej wyświetlanie wynika z zaprojektowania UI dla różnych modemów i twój wcale nie zwraca tej wartości
(bo wartość -145dBm można przyjąć za całkowity brak jakiegokolwiek sygnału)

PS sprawdzałeś również wskazania w trybie 3G i 2G?
niby tak
ale niby co to za współczynnik , bo wuujek google mi nie odpowiedział
RSCP dotyczy tylko komunikacji w 3G (a dokładniej chodzi o kodowanie CDMA), więc w 2G i LTE będzie miał wartość bez znaczenia i może to o to chodzi?
chyba tak
bo jak wskoczyło 3G to i ten wspólczynnik uległ tez zmianie
Przekierowanie