Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 ze sklepu JDtech + Huawei E3131h-2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, nabyłam w sklepie jdtech router TP-LINK MR3420 i modem Huawei E3131h-2 i podobno wystarczy tylko włączyć ale jakoś mi to nie działa. Proszę o pomoc bo kompletnie się nie znam. Połączenie z siecią jest ale strona startowa się nie otwiera. Może na laptopie trzeba coś jeszcze ustawić?
Najlepiej napisać prosto do mnie (np. odpowiadając na ostatnią wiadomość) i opisać problem - będę mógł osobiście wskazać rozwiązanie lub pomóc w zdiagnozowaniu problemu. W komplecie z resztą jest szczegółowa instrukcja krok po kroku opisująca podłączenie komputera do routera przez WiFi - de facto wystarczy włączyć i... połączyć się z siecią WiFi (nazwa Aero2_xxxx, hasło napisane jest na spodzie routera) utworzoną przez router.
Dzięki za szybką odpowiedź. Po prostu kartę do modemu źle włożyłam. Już wszystko śmiga. No żeby każdy miał tylko taki problem. Pozdrawiam i dziękuję.
Witam!
Mam problem z tym routerem, ponieważ nie wykrywa on mojego modemu.
Modem to Huawei E3131h-2. W ustawieniach 3G/4G pokazuje "Nieznany modem. Skonfiguruj modem ręcznie na stronie Ustawienia modemu".
Co należy z tym zrobić?
Fabryczne oprogramowanie MR3420 w najnowszej wersji nie obsługuje E3131h-2 - staram się testować wszystkie nowe wersje i na razie nic, zero nada.
Wymagane jest oprogramowanie alternatywne, np. OpenWRT+Gargoyle.
i niestety "łatki" dla tego modemu dla usbmodeswitch dla fabrycznego softu też brakuje
http://www.tp-link.com/en/support/3g/
zawsze można "atakować" wsparcie TP-Linka (dotąd jakoś działali dość sprawnie choć też nie da się powiedzieć, że z prędkością błyskawicy)

alternatywny soft dla routera da radę z tym modemem
Próbowałem zrobić taką łatkę - wszystko jest OK od strony tego, co ustalił przechwytywacz ruchu na USB, ale łatka nie działa. Darowałem sobie i oferuję MR3420 z Gargoyle.
Spróbuje skontaktować się z serwisem tp-linka. Później przekaże na forum co oni proponują.
Dziś dostałem odpowiedź od seriwsu TP-Link. Brzmiała następująco:
"Witam,
Modem ten nie znajduję się na liście kompatybilnych modemów dla tego routera. Testowaliśmy go na wielu wersjach oprogramowania i na żadnej nie udało się go uruchomić.
Pełną listę kompatybilnych modemów można znaleźć pod poniższym adresem: http://www.tp-link.com.pl/support/3g-com...=TL-MR3420

Pozdrawiam,"

Także nici z mojego modemu.
Na firmware fabrycznym - tak. Na alternatywnym bez problemu.
Przekierowanie