Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Czy wzmacniacz sygnału gsm zadziała z Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, sprawa wygląda tak: mam na działce zasięg aero2 tylko przy jednym konkretnym oknie, z telefonami ogólnie też słabo. Wolałbym móc sobie pogadać i posurfować bez siedzenia na parapecie, w dowolnym miejscu domu. Myślę o kupieniu czegoś takiego:
http://allegro.pl/wzmacniacz-booster-gsm...64745.html
Czy toto "poda dalej" sygnał aero2? Niby pracuje w częstotliwościach 900mhz, ale nie wiem czy to, że to umts a nie zwykły gsm nie będzie przeszkodą.
To jest urządzenie analogowe, więc po prawidłowym ustawieniu powinno działać niezależnie do tego, czy to jest GSM, czy UMTS - ale nie spotkałem się z przypadkiem praktycznego używania. No i pytanie, czy urządzenie jest na tyle szybkie, żeby poradzić sobie z HSPA.
(13-04-2012 15:38)wou napisał(a): [ -> ]http://allegro.pl/wzmacniacz-booster-gsm...64745.html
Czy toto "poda dalej" sygnał aero2? Niby pracuje w częstotliwościach 900mhz, ale nie wiem czy to, że to umts a nie zwykły gsm nie będzie przeszkodą.

Ten nie zadziała - nie obejmuje pasma Aero2. Generalnie wzmacniacze GSM to dość niebezpieczne urządzenia i jeśli nie ma się o tym pojęcia nie powinno się tego instalować samemu. Jesli już - antena na zewnątrz powinna być jak najdalej od tej wewnętrznej i nie powinny się widzieć. Źle zamontowany i wyregulowany wzmacniacz to proszenie się o wizytę UKE - takie urządzenie zakłóca wtedy pracę stacji bazowych operatorów, co jest natychmiast przez nich wykrywane i zgłaszane do UKE.
Nasz całkowitą słuszność w kwestii wiedzy na temat montażu i zakłócania sieci operatora. Wszelkie nadawanie na częstotliwościach koncesyjnych (a to robi taka puszeczka) jest w zasadzie zabronione.

Co do częstotliwości - to akurat to obsługuje odpowiednie pasmo, tylko nie wiem, czy poradzi sobie z UMTS.
(01-05-2012 10:00)jakubd napisał(a): [ -> ]Co do częstotliwości - to akurat to obsługuje odpowiednie pasmo, tylko nie wiem, czy poradzi sobie z UMTS.

Ten wzmacniacz nie obsługuje zakresu E-GSM, którego uzywa Aero2 - wg specyfikacji obsługuje pasmo 890 - 915 MHz/935 - 960 MHz, Aero2 używa 885-890/930-935, czyli jakby nie patrzeć - nie da rady.
W sumie bez znajomości dokładnej charakterystyki tego urządzenia nie zakładałbym się - mało które urządzenie (zwłaszcza w tej cenie) na charakterystyce będzie miało idealne cięcie tak, że nie obejmie żadnym wzmocnieniem tych dodatkowych 5 MHz. Ale uwaga słuszna.
(01-05-2012 16:01)jakubd napisał(a): [ -> ]W sumie bez znajomości dokładnej charakterystyki tego urządzenia nie zakładałbym się - mało które urządzenie (zwłaszcza w tej cenie) na charakterystyce będzie miało idealne cięcie tak, że nie obejmie żadnym wzmocnieniem tych dodatkowych 5 MHz. Ale uwaga słuszna.

Jeśli coś można Koledze doradzić, to zakup na allegro modelu GSM RF-980, wypróbowanie (antena "drabinkowa" na zewnątrz, grzybkowa wenątrz, anteny jak najdalej od siebie, do tego próby należy zacząć z najmniejszym wzmocnieniem, które da się ustawić w tym urządzeniu). Jeśli nie zadziała - oddać.
Ten akurat model jest lepszy od wskazanego przez Kolegę, bo zawiera regulacje wzmocnienia, co zapobiega wzbudzaniu się takiego urządzenia.
Przekierowanie