Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3372 Problem z modemem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!Mam problem z modemem Huawei e3372 od Playa.Właśnie takowy zakupiłem.Miałem zamiar używać go na laptopie z windows 8 .Jednak laptop jakby nie wykrywa modemu.Po podłączeniu owszem włącza się instalacja oprogramowania do połączenia z Internetem lecz sterownik ten nie wykrywa urządzenia.Próbowałem też z innymi sterownikami takimi jak Mobile Partner lecz one też go nie wykrywają!Nie jestem za bardzo obeznany w komputerach więc proszę o pomoc. [/u]Undecided
Czy to hilink czy zwykły?
Zwykły Wink
Miałeś jakieś modemy wcześniej używane na tym kompie?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Tak,używałem wcześniej modemu zte mf631
Ktoś poratuje?
Devindo napisał(a):Ktoś poratuje?
to nie czat, dyżurów tu tez nie mamy Big Grin

podstawowa sprawa to próba działania na INNYM komputerze (nie wiemy czy przyczyna leży w samym modemie, czy po prostu windows Ci się sypie)
kolejny krok to inny komputer z tą samą wersja systemu
Dokładnie, próba na innym komputerze wykaże, czy modem sprawny. Jeżeli masz bałagan w sterownikach, to jeżeli po odinstalowaniu WSZYSTKICH nadal jest ten problem, a modem w innym komputerze działa, to czeka cię przywrócenie stanu fabrycznego/reinstalacja systemu.
Tego się obawiałem ;(.W każdym razie thx za pomoc Wink
Witam,
Potrzebuję pomocy.
Mam e3372 hilink od wschodniego MTC zakupiony na Allegro i kartę sim z Lte od Plusa oraz Play
Instalacja przebiega pomyślnie. Na stronie konfiguracyjnej widać ,że modem łapie zasięg jednak nie mogę się połączyć. Problem jest gry tworzę profil aby podać odpowiedni APN. Wpisuję wszystko ja trzeba ,ale profil się nie zapisuje. Sprawdzałem na obu kartach oraz różnych komputerach.
Czy to będzie wina modemu ?
Po naszemu ten operator to MTS (litera C w bukwach to S Smile

Tak, to występujący czasem problem w HiLinkach - rozwiązanie skuteczne - wymiana modemu na sprawny. Rozwiązanie doraźne - przełączyć modem w tryb tradycyjny (wejście na stronę z przełączaniem trybu - nie wiem jaki dokładnie jest adres, może działa ten z E3131), znaleźć sterowniki (nie pomogę, nie mam tego modemu, może najnowsze z E3131 działają?) i korzystać w ten sposób - sterując przez Mobile Partner lub system operacyjny.

Bardzo rzadko pomaga przywrócenie ustawień fabrycznych, o ile jest w opcjach.
Przekierowanie