Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jaki router przenośny?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, potrzebuje kupić przenośny router do internetu od Orange w cenie około 200zł. Router będę kupował na allegro.
Przeszukałem internet oraz forum i wybrałem kilka modeli:

D-Link DWR730
ZTE MF63
TPLINK M5250 / M5350
Huawei E586 / E5331 / E5330 / E5220

Parę modeli się zebrało, więc nie wiem teraz który będzie z nich najlepszy. Rolleyes
ZTE jest najtańszy oraz ma bonusowo ekran.
TPLINK ma z kolei największą baterię co jest dużą zaletą. M5350 trochę wykracza poza budżet, jeśli jedyną różnicą jest ekran to nie wiem czy warto dopłacać.
Natomiast z modeli HUAWEI, E586 ma jako jedyny ekran ale to chyba trochę starszy model?
Widziałem, że jest fajna apka mobilna dla pozostałych modeli więc w sumie brak ekranu chyba nie będzie mi przeszkadzał.
Czym się różni E5331 od E5330?
E5220 jest zdaje się nowszy od E5330, ale znowu ma mniejszą baterię :<

Ogólnie E5330/E5220 jest polecany tu na forum więc zastanawiałbym się chyba pomiędzy nim a M5250.

Doradźcie panowie co będzie najlepsze bo już sam nie wiem Huh
ja bym wybrał jakiś wypust Huawei

co do ekranu uważam go za zbędny gadżet - i tak każde z tych urządzeń ma webUI
(są też dostępne aplikacje dla niektórych modeli)

TP-Linki i D-Linki są w tej kategorii mało popularne i choćby tylko z tego powodu bym ich unikał (szczególnie, że ceny też nie są rzucające na kolana)
Jeśli coś, co łatwo jest zarządzać z telefonu (czyt. nie musisz sięgać do kieszeni albo orać się w PA) i ma dosyć dobry stosunek trzymania do pojemności baterii to e5330.

Jak bezwzględnie ma trzymać długo M5360.

Na dzień dzisiejszy łyknąłbym e5330 + ew. powerbank
E5330 z tych modeli to najbardziej współczesny i dopracowany sprzęt według mnie.
Ok, po przemyśleniu zostają 3 modele do wyboru:
- M5250
- E5330
- E5331

Czym się różni 5330 od 5331?
E5331 jest o około 2 epoki technologiczne za E5330 (różnica około 2 lat między tymi modelami). E5331 jest większy i bardziej prądożerny.
Ok, kupiłem E5330 Smile
Dziękuje wszystkim za pomoc.
Przekierowanie