Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3372 (modem LTE HiLink), a Huawei B593s-22 (router LTE)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czy jest jakaś róznica pomiedzy tymi dwoma modemami do LTE wim ze jedn to modem a drugi router ale chodzi mi o to ze jak włoże karte sim to odbiór bedzie taki sam czy bedzie jakaś różnica w działaniu neta?
"a router LTE" - o czym dokładnie mówisz? Jakie urządzenie konkretnie, bo to nie jest dla mnie oczywiste? Modeli routerów jest już sporo.
ups
przepraszam chodziło mi o huawei B593s-22
Modem podpinasz pod 1 urządzenie, i domyślnie masz internet tylko na tym urządzeniu (głównie PC i tablety).
W przypadku routera, opcji jest wiele: Po WiFi, po kabelku (j/w + telefony, sprzęt RTV...)
to to ja wiem chodzi mi ojakosć połaczenia łapnie sygnału
To jest temat na duży artykuł.
Z jednej strony modem masz blisko komputera, to utrudnia pracę, z drugiej montując router można zapomnieć o montażu anten (zdarzają się źródła tych routerów, w których anten 3G wcale nie ma) Smile
Do tego modem pracuje blisko ciała użytkownika, co narzuca ograniczenia z tytułu SAR, a takich problemów z routerami nie ma.
Porównując routery stacjonarne i modemy - nie ma sensu zajmować się czułością itd., tylko ogólnymi informacjami o stabilności (oba urządzenia nie mają specjalnie negatywnych komentarzy) oraz tym, czego tak na prawdę potrzebujemy - stacjonarny router w samochodzie nam się średnio sprawdzi, natomiast modem w domu, gdy mamy kilka komputerów do podłączenia - też nie.
a co daje większe możliwości 3372 hilink i WDR 3600 czy też B593s-22?
nie chodzi mi o moblilność, tylko
1 jakość połączenia
2 stabilność
3 odbiór sygnału Lte
Na pewno e3372 możesz umieścić na przedłużaczu oczywiście w miarę rozsądku do 5max jak podaje jakubd żeby ograniczyć straty, b593 to raczej gorzej z "manewrowania". Więc z tego powodu może być bardziej elastycznym rozwiązaniem.
antena zewnętrzna do tego
to u mnie standart
WDR sam z siebie obsługuje ten modem, czy dopiero po instalacji OpenWRT? W niektórych konfiguracjach alternatywny soft bywa niestabilny.
Sam soft daje większe możliwości, jednak wymaga to trochę wiedzy.

Według mnie te konfiguracje pod wszystkimi tymi względami są porównywalne, poza tym, że modem można odłączyć i zabrać ze sobą, a routera już nie.

Konkretne poprawianie sygnału jest możliwe tylko za pomocą zewnętrznej anteny, a tę podłącza sie podobnie do obu konfiguracji, tyle co B593 ma trwalsze gniazda.
WDR po instalacji gorgoyle obsługuje bezproblemowo na aktywnym hubie nie wiem czy bez huba obsługuje bo nie próbowałem ale w necie piszą ze są problemy.
Witam

Proszę o poradę. Mam router Fritzbox 7360, który wpółpracuje z wieloma modemami usb.
Chodzi mi o stabilność działania internetu LTE.
Czy Huawei B593s-22 będzie działał stabilniej niż mój router z dołączonym modemem usb.
Chodzi mi o problem zawieszania połączenia. Słyszałem, że modemy usb mocno się grzeją i co jakiś czas wyłączają się. Czy to prawda? Ewentualnie jaki modem usb (4G LTE) jest naprawdę dobry?
B593s-22 to modemorouter
E3372 Hilink czy tez modem grzeją sie ajk problem z sygnałem a tak to nie
Przekierowanie