Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 - zielona lampka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Posiadam nie brandowanego E3131, do łączenia się używam mobilepartner'a.
Modem działał i było wszystko okej aż do wczoraj.
Po włożeniu do komputera, w modemie cały czas migała zielona lampka.
Testowałem i na PC i na laptopie. Karta jest sprawna, gdyż w testowałem ją w SE Hazel'u i było ok. Modem chyba też jest sprawny, bo bez problemowo łapał zasięg z kartą play'a.
Dodam też, że znalazłem patent jaki działa. Otóż reinstalacja mobile partnera pomagała. po reinstalacji, modem się łączył ale gdy straci kompletnie zasięg albo się go odłączy i podłączy ponownie znowu miga ta cholerna zielona lampka i cały proces trzeba zrobić od nowa.

Jakie mogą być przyczyny takiego dziwnego zachowania modemu i proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Dodam, że mieszkam w Zgierzu. Zasięg tutaj się wacha od 1-3 kresek tak zwykle.
A sprawdź jedną rzecz - ustaw w opcjach, ustawieniach sieci - preferowane WCDMA, a jeżeli jest, to zmień na tylko WCDMA (nie zadziała, jeżeli jest "tylko GSM").
Zrobione i na razie grzecznie się łączy...
_________________________________
Modem teraz mi po koło 30 sekundach rozłącza się albo traci kompletnie zasięg albo mimo połączenia i zasięgu nic nie można pobrać.
Cofnąłem ustawienia i jest tak samo.
Tylko traci sygnał, czy pojawia się jakiś konkretny komunikat? Np. urządzenie znika z systemu i słychać dźwięki odłączenia/podłączenia urządzenia USB?
Traci sygnał albo po prostu niczego nie chce ładować mimo połączenia. Nie wyświetla żadnego komunikatu.
Spróbuj wymusić UMTS 900 MHz. Opis na forum.
Zablokowałem umts900 tak jak jest to opisane na forum i wczoraj to pomogło.
Jedna dzisiaj rano podłączam modem i znowu jest tak jak wcześniej. Próbowałem przez topnetinfo jeszcze raz wprowadzić ustawienia i wyskakiwało okienko że nie udało się wprowadzić ustawień.
Zauważyłem, że mimo tego że na PC modem nie działa to na laptopie brata śmiga jak nigdy nic się nie działo (brat ma win xp to może dlatego lepiej mu chodzi, tylko przypuszczam).
A może to komputer jednak zakłóca? Podejdź do okna, użyj przedłużacza USB, zmień gniazdo USB...
Zmiana gniazda nic nie daje a przedłużacz mam na długość taki, że mogę położyć modem tylko na obudowie.
Ale na razie jakoś to chodzi.
Dzięki wielkie za pomoc.
Modem trzymaj jak najdalej od komputera i metalowych przedmiotów, w tym także kabli.
Przekierowanie