Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E153
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam Huawei E153, ale on tylko miga zielonym, ustawiam prszez TNI ale nic, nie miga niebieskim, tylko zielonym. Co mam z tym zrobic???
No i oczewiscie, ze Aero2 na nim nie dziala....
Sprawdź w tni liste obsługiwanych trybów ścieżka to mniej więcej ustawienia->komendy at-> i wybierz z kilku menu lista obsługiwanych trybów jeśli wyswietli ci wcdma900 to jesteś w domu. pare lat temu miałem ten model wersje u-2 i on obslugiwal aero. Sprawdź jaka masz wersję jak jest u-2 to będzie działać jak u-1 to nie.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Napisano tylko Huawei E153 i nic więcej. Kiedy próbuję zapisać tylko W900 prszez TNI - pisze "błąd,prawdopodobnie modem nie obsluguje tej komendy".
To znaczy, ze nic mi sie nie uda z tym E153 ????
AT^SYSCFG?

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=149381#149381

PS oddzieliłem te kilka postów jako nowy wątek (dedykowany E153)
Polecenie:
AT^syscfg?
Odpowiedџ:
AT^syscfg?

^SYSCFG:2,2,3FFFFFFF,1,2

OK

ale niestety nie wiem, co to znaczy....
oprocz tego, tutaj - http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawien...dowie.html napisano, ze E153 jest zgodny, bez zadnych literek - u-1, s-1 .... tak jak i u mnie...
Moze sprobowac zmienic oprogramowanie w modemie? tylko nie wiem, na jakie.
A co mówi takie polecenie:
AT^SYSCFG=?
kurcze flak oczywiście zabrakło u mnie znaku równości (tą komendę miałem na myśli a nie to co napisałem Big Grin), ale przynajmniej wiemy, że modem jest ustawiony do obsługi wszystkich pasm (nie zastosowano żadnego wymuszenia)
^SYSCFG: (2,13,14,16),(0-3),((400380,"GSM900/GSM1800/WCDMA2100"),(280000,"GSM850/
GSM1900"),(3fffffff,"All Bands")),(0-2),(0-4)

OK
Lista obsługiwanych pasm ewidentnie nie zawiera UMTS900 - ta sztuka jest niezgodna. Przerzucam E153 do ostrzeżeń. Ten modem wylądował na liście tak dawno, że nie pamiętam skąd info potwierdzone, że działa (ktoś ewidentnie potwierdzał zgodność).
Ja potwierdzalem Big Grin
E153u-2 działa. Standardowo według starych oznaczeń
wersje z 2 działają
wersje z 1 nie działają

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
no to jak zwykle standartowa prośba do pytającego o sprawdzenie co dokładnie jest nadrukowane pod klapką - w tym modelu nadruk jest w centralnej części modemu (choć jak w przypadku większości modeli jest to prawdopodobnie ciemniejszy odcień szarego na szarym plastiku)
A czy nie moge wziac oprogramowanie z E153u-2 i wgrac go do mojego E153?

[Obrazek: qU2tc.jpg]

lub jak nie, to gdzie moge kupic jakis tanij modem dla Aero2 ?
(13-10-2014 20:31)victorz! napisał(a): [ -> ]A czy nie moge wziac oprogramowanie z E153u-2 i wgrac go do mojego E153?


lub jak nie, to gdzie moge kupic jakis tanij modem dla Aero2 ?
To nie kwestia programowa a sprzętowa. Jak nie ma odpowiednich układów to nie ruszy.
Jakiej sieci ten modem i czy pod pokrywką nie ma opisu pelnego?

Tanie do aero to allegro nawet za 50pln mozesz cos kupić


從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
tym razem prośba z wytłuszczeniem
szopen napisał(a):prośba do pytającego o sprawdzenie co dokładnie jest nadrukowane pod klapką - w tym modelu nadruk jest w centralnej części modemu [/b]
szopen napisał(a):prośba do pytającego o sprawdzenie co dokładnie jest nadrukowane pod klapką - w tym modelu nadruk jest w centralnej części modemu [/b]

Niestety pod pokrywką nie ma opisu pelnego - wogole tam niema nic, tylko takie, jak na foto.
to jest zdjęcie twojego autorstwa czy po prostu pochodzi z opisu aukcji/ogłoszenia gdzie go kupiłeś?
jeśli jesteś autorem to zamieść też zdjęcie po zdjęciu klapki, niech będzie ono ostrzeżeniem dla ewentualnych kupujących

pod klapką POWINIEN być nadruk z pełnym oznaczeniem modelu (jakkolwiek nie jest to w 100% pewne - wybitnie egzotyczne egzemplarze miewają inaczej umieszczone oznaczenia)

jeśli to real-foto, to mogę powiedzieć co wiem - certyfikat CCC jest certyfikatem dopuszczającym urządzenie do użytkowania jedynie na terenie ChRL (a z racji nieco innych stosowanych tam pasm jakoś nie dziwi brak
WCDMA900)

sprzęt przeznaczony na europejski rynek posiada certyfikat CE (co bynajmniej nie gwarantuje kompatybilności - zgodny jest E153u-2 niezgodny natomiast E153u-1 obsługujący te pasma co twój)
to jest zdjęcie mojego autorstwa, i podaje jeszcze jedne zdjęcie po zdjęciu klapki

[Obrazek: 1Q7Ngtz.jpg]
Ten ukraiński serwer łagodnie mówiąc jakiś taki wolny. Lepiej wrzucić jako załącznik do posta.
(15-10-2014 21:55)jakubd napisał(a): [ -> ]Ten ukraiński serwer łagodnie mówiąc jakiś taki wolny. Lepiej wrzucić jako załącznik do posta.

Nie wiem, jak to zrobic. Cos mi sie nie uda....
Uzyj imgur.com i wklej link

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Stron: 1 2
Przekierowanie