Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jaki router stacjonarny do Play LTE
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Kliknąć w interfejsie chyba wystarczy - dział System, przycisk Dodatki?
To sprawdzę po 17tej, wgram raz jeszcze gargoyle i sprawdzęWink dzięki.

taka ciekawostka, rano przed wyjazdem do pracy zauważyłem że sesja połączenia lte trwała ponad 24h, ręcznie rozłączyłem i połączyłem z ciekawości żeby na play24 podliczyło mi ile danych zużyłem z nielimitowanego rmb.. wchodzę po godzinie na play24 a tu żadnej wzmianki o tym połączeniu, a było lekko ponad 6GB...
Play24, Orange Online i wszystkie tego typu systemy nie są aktualizowane online.
jakubd napisał(a):Kliknąć w interfejsie chyba wystarczy - dział System, przycisk Dodatki?
no sorry, ale jedynie przez opkg (problemem jest brak miejsca, no niestety coś za coś)
z GUI można doinstalować pewien podzbiór dodatków które współpracują bezpośrednio z GUI (np. obsługa SMS)

http://eko.one.pl/?p=openwrt-ndis

uruchomienie E3372 (NIE-hilinka) w trybie RAS przez modyfikację zaawansowanych ustawień modemu
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pi...91#p119791
Czyli to nie takie proste, przynajmniej dla mnie. Po drugie- dlaczego RAS a nie NDIS?

ps. play dalej nie podliczył mi sesji, mam podliczenie z 06.12.2014, z 08.12.2014 a nie ma z 07.12.2014Smile
chciałeś porównać obciążenie procka w NDIS i RAS
więc podrzuciłem też linka jak przestawić twój modem do pracy w RAS
narazie mam problem jak go w ogóle uruchomić na gargoyle. e398 na mr3420v1 poszedł od razu jak testowałem. nie wiedziałem że z innymi będą takie problemySmile
Jak są zbyt nowe, to wcale mnie to nie dziwi.
więc tymczasowo zostanę przy oryginale. Wszędzie piszą o tym że bez hub`a ten zestaw nie działa, a u mnie śmiga bez przerwSmile
HUB jest potrzebny, jeżeli brakuje zasilania. Jak jest dobry sygnał, to problemu nie ma zwykle.
a wracając do tematu bilingu w play- do tej pory nie podliczyli mi transmisji z 07.12.2014 z transferem na poziomie 5-6GB http://scr.hu/6d7/54rn8
Witam wszystkich na początku...

Przeczytałem większość wątków dotyczących działu LTE, ale nie byłem w stanie zorientować się ostatecznie w kilku kwestiach, dlatego postanowiłem napisać i mam nadzieję, że mi pomożecie.

Otóż, korzystam obecnie z takiego zestawu: Huawei E3372 (modem tradycyjny) + router TL-MR3220 (v.2). Sprzęt znajduje się wewnątrz pomieszczenia, zaraz przy oknie, dodatkowo mam podpięty aktywny HUB. Nie mam możliwości zamontowania anteny zewnętrznej z uwagi na wynajem mieszkania.

Przed podpisaniem umowy postanowiłem przetestować internet LTE na kartę u tych operatorów, którzy oferują zasięg w mojej okolicy...rozpocząłem od Play'a.

Mobile Partner:
RSSI: - 72dBm, a -85dBm (w zależności od pory dnia)
Cell ID: 0022D738, ale czasami łączę się również z: 0021D432

TNI: po podłączeniu modemu do laptopa (zasięg UMTS), program sugeruje, iż pracuje on w trybie RAS.

Lokalizacja: Sanok, ul. Poetycka
Osiągane prędkości: między 6Mb/s, a 15Mb/s (tej górnej wartości nigdy nie przekroczyłem, a chciałbym to poprawić).

W związku z powyższym:
1. Domyślam się, że zdalnie nie mogę sprawdzić z którego nadajnika odbieram sygnał, tzn. z ul.Kościuszki, czy Lipińskiego? Jedynym wyjściem jest po prostu pojechanie pod stację i zorientowanie się, czy zmienia się parametr CID ?
2. Maksymalne ograniczenie prędkości wiąże się z tym, że Play nakłada je nieoficjalnie na użytkowników pre-paid?
3. MR3220 jest tutaj wąskim gardłem i dlatego powinienem zmienić oprogramowanie na Gargoyle? Pytam, chociaż pewnie bym sobie z tym nie poradził, bo z tego co tutaj sugerowaliście, router ten ma tylko 4MB flash'a i poza głównym software'em trzeba wgrywać jeszcze jakieś dodatkowe składniki Gargoyle...Chyba mnie to przerasta.
4. Może zmiana routera na inny (np. TP-WDR3600) rozwiąże problem? Podobno router ten nie obsługuje w standardzie modemów, ale uwzględniając to, że ma on większy flash, wgranie Gargoyle jest dużo łatwiejsze i to mnie właśnie motywuje. W tej sytuacji nie będę musiał wgrywać żadnych składników, tylko jeden plik, tak jak aktualizuje się firmware w TP?
5. Modem E3372 łączy się w trybie RAS i to jest główna przyczyna bariery 15Mb/s?
W takim jak razie przestawić go na tryb NDIS?
5a. Nie wiem, na ile informacja o trybie pracy jest wiarygodna, ponieważ nie potrafię tak skonfigurować TNI, aby odbierało sygnał LTE. Uruchomiłem ten program tylko po to, aby sprawdzić w jakim trybie modem działa, gdyż to może mieć wpływ na kwestię, którą poruszam. Tylko, czy istnieje taka zależność: tryb pracy modemu (RAS,NDIS), a rodzaj zasięgu (UMTS;LTE) ? Jeśli tak, to czy mogę założyć, że również na LTE modem ten będzie pracował w RAS?

Z góry dzięki za wszystkie sugestie !
ad4. aktualizuje się bardzo prosto proponuje
http ://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=9783
tego 3372 przerób na Hilinka ale to juz jest trudniejsze niz zmiana softu w WDR3600 po takiej operacji smiga ze az miło ale 3600 i 4300 w gorgulcu ma czasami problem z wi-fi ale to juz inna bajka

szopen: nie sądziłem, że będę cenzurował czyjeś wypowiedzi, ale tym razem zmieniam powyższy link w nieklikalny
niestety w podanym linku są tak pomieszane wszelkie informacje, że nie polecam jego lektury... bo może wprowadzać w błąd
ja rozumiem, że są to twoje osobiste "przejścia" z gargoyle, których byś uniknął choćby przez przeczytanie wprowadzenia tam:
http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl


podsumowując
a) fabryczny soft to:
GUI
http://192.168.0.1/ lub http://tplinklogin.net/
użytkownik admin hasło admin

konsoli brak

b) gargoyle to:
GUI
http://192.168.1.1/ lub http://gargoyle.lan/
użytkownika brak, hasło to password (tylko do pierwszego logowania, należy zmienić na własne)

konsola
użytkownik root, hasło takie samo jak do GUI

[koniec mojej wstawki - szopen]
Myślisz ze wszystkie modemy serial zmienisz w hilink?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
chyba można sprawdzić czy da radę?
(12-12-2014 18:21)mrrowek napisał(a): [ -> ]ad4. aktualizuje się bardzo prosto

tego 3372 przerób na Hilinka

Dzięki za próbę pomocy, ale....chyba nie przeczytałeś dokładnie opisu mojej sytuacji.

Najpierw sugerujesz, że powinienem kupić nowy router i wgrać Gargoyle,
a potem, aby jeszcze dodatkowo przekształcić modem na HiLink.
Skoro pisałem, że mogę mieć problemy ze zmianą oprogramowania w routerze, to propozycja bawienia się w zmianę softwarową modemu jest niezbyt uzasadniona.

Rozumiem, że według Ciebie rozwiązaniem całościowym problemu, który przedstawiłem jest wyłącznie jednoczesna zmiana routera i modemu? Nie ma żadnej alternatywy ?
cointreau napisał(a):rozwiązaniem całościowym problemu, który przedstawiłem jest wyłącznie jednoczesna zmiana routera i modemu?
jeśli nie chcesz się nauczyć niczego nowego to tak- najłatwiejsza jest wymiana sprzętu

sugeruję Huawei B593, który jest zintegrowanym stacjonarnym routero-modem LTE
z okazji tego, że zaczęto sprowadzać wersję dla Vodafone cena tego modelu (przynajmniej w wersji Vodafone) spadła sporo poniżej 500zł

jakkolwiek

posta z 12.12.14 nie czytałem wcześniej, zacznę od końca

cointreau napisał(a):5. Modem E3372 łączy się w trybie RAS i to jest główna przyczyna bariery 15Mb/s?
W takim jak razie przestawić go na tryb NDIS?
5a. Nie wiem, na ile informacja o trybie pracy jest wiarygodna,
TNI nie pokazuje trybu pracy modemu, to Ty decydujesz w jakim trybie jest skonfigurowane TNI
(a "fabrycznie" jest wybrany RAS), swoją drogą tego trybu nie przestawia się w modemie, po prostu on go wspiera lub nie
niektóre modemy pracują zarówno w RAS jak i NDIS,
nie miałem w ręce E3372 ale podejrzewam, że w TNI należy po prostu wybrać "NDIS Huawei", aby uzyskać pracę w NDIS
tak swoją drogą nie ma to znaczenia, bo w Mobile Partner (niezależnie od tego jak się nazywa) instalowanym z wirtualnego CD też można podejrzeć CID

cointreau napisał(a):4. Może zmiana routera na inny (np. TP-WDR3600) [...] ale uwzględniając to, że ma on większy flash, wgranie Gargoyle jest dużo łatwiejsze i to mnie właśnie motywuje. W tej sytuacji nie będę musiał wgrywać żadnych składników, tylko jeden plik, tak jak aktualizuje się firmware w TP?
owszem wydanie Cezarego (by obsy) w wersji dla routerów z >=8MB flasha zawiera wszystkie moduły ewentualnie potrzebne do obsługi dowolnego modemu gsm usb
natomiast w wersji dla routerów z 4MB czasem trzeba sobie co nieco doinstalować z konsoli

cointreau napisał(a):3. MR3220 jest tutaj wąskim gardłem i dlatego powinienem zmienić oprogramowanie na Gargoyle?
nie wiem czy jest "wąskim gardłem" Big Grin, ale możesz to oszacować bajecznie prosto
wystarczy, że podepniesz modem bezpośrednio (najlepiej z użyciem przedłużacza, aby miejsce pracy modemu było IDENTYCZNE) do komputera i wykonasz dostatecznie dużą ilość testów (choćby na speedtest.net)

testy należy wykonywać przemiennie po kilka bezpośrednio na komputerze i przy podłączeniu modemu przez przez router (zajmie to może i cały dzień i to jest jedyna trudność), router podczas testów należy podpiąc kablem (wifi może mieć wpływ na pogorszenie wyników jeśli mieszkasz w bloku, w którym każdy ma własne wifi)

cointreau napisał(a):1. Domyślam się, że zdalnie nie mogę sprawdzić z którego nadajnika odbieram sygnał, [...] Jedynym wyjściem jest po prostu pojechanie pod stację i zorientowanie się, czy zmienia się parametr CID ?
tak najlepiej CIDy sprawdzić osobiście, baza btsearch może być nieaktualna (operatorzy czasem zmieniają CIDyz przyczyn technicznych, a baza btsearch jest tworzona przez hobbystów)

cointreau napisał(a):po podłączeniu modemu do laptopa (zasięg UMTS) [...]Osiągane prędkości: między 6Mb/s, a 15Mb/s (tej górnej wartości nigdy nie przekroczyłem, a chciałbym to poprawić).
prawdopodobnie przyczyną jest połączenie UMTS a nie LTE
jakkolwiek, nawet w LTE nikt nie zagwarantuje żadnej prędkości...

jeśli zajrzałeś pod linka zaproponowanego przez kol. mrrowek to nie dziwię się, że boisz się zaczynać przygodę z gargoyle Big Grin
spokojnie
instalowanie gorgulca jest bajecznie proste
większe problemy sprawia przeróbka modemu
właściwie instalowanie sprowadza się do dwóch rzeczy
1 znalezienie upgrade - przycisku
2 ściągniecie na dysk twardy odpowiedniego pliku i włączenie przycisku
główny problem to żeby w tym czasie prądu w gniazdku nie zabrakło

ps
z uwagi na problemy jakie ostatnio zaczęły trawić WDR 3600 i nie tylko jeśli chodzi o sieć wi-fi ktora się "zamrażą" i przestaje działać . co niektórzy piszą że nie ma ich na wersji gorgulca 1.6.0.2

ppss
szopen ile ty mi tych wypowiedzi cenzurowałeś?
mrrowek napisał(a):ile ty mi tych wypowiedzi cenzurowałeś?
powyższą czyli jedną, jak zauważyłeś "cenzura" polegała na usunięciu możliwości kliknięcia linku oraz... uzupełnieniu podstawowych informacji

zmiana modemu w hilink... zazwyczaj nie ma głębokiego sensu, a już na pewno nie w opisanej tutaj sytuacji, ale to może zrozumiesz za jakiś czas

jeśli doświadczyłeś problemów ze stabilnością wifi oczywiście możesz spróbować downgrade, nawet tutaj jest gdzieś wątek z mirrorami, a właściwie nawet wersjonowaniem wypustów Cezarego, oto jeden z nich, żebyś nie musiał szukać
ftp://tplink-forum.pl/Gargoyle/
jakkolwiek mnie to dziwi, bo nie doświadczyłem tego problemu ani na TL-WDR3600 ani na TL-WDR4300 i to ani w 1.6.2.2. ani 1.6.2.1 (w 1.6.2.2 został zaktualizowany sterownik wifi)
no właśnie gdyby to był jednostkowy przypadek nie było by to takie dziwne,
raptem walnięte wi-fi było by. rozumiem że jeden model ale dwa.
a jak robiłeś zmianę softu to zostawiałeś stary?

ps
hm wyśłaem że
"...cenzurował czyjeś wypowiedzi,..." bardziej poprawnie czyjąś wypowiedź,
rozumiem ze chodziło o kilka wątków w jednym poście a nie o cały post?
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie