Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131s2 z Play Problem z komunikacją AT
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Kupiłam używany modem Huawei e3131s2 z Play. Sprzedający powiedział mi, iż korzystał za jego pomocą z Aero2. Po włożeniu karty i podłączeniu modemu standardowo zainstalowała mi się aplikacja Play Online.
No i nie wiedziałam co zrobić dalej, więc znalazłam na YT filmik jak skonfigurować modem, bo po utworzeniu nowego konta w opcjach w PO nic się nie łaczy.
No to zainstalowałam Top NetInfo. I zaczęłam konfigurować zgodnie z instrukcjami, które zresztą widziałam gdzieś tutaj na forum.

Problem pojawił się przy włączaniu Komunikacji AT.
Ogólnie po włączeniu TNI wygląda to tak:
[Obrazek: PAW_voBT2LedR-0nVqto1_ZlDukehhZhNQXNkhLf...05-h487-no]

[Obrazek: jss2smAssFFCWUSXAVRyPtMQrPttANQY8MFIIK0m...49-h505-no]

Takie mam dostępne porty:
[Obrazek: 3.jpg]

A tak się zachowuje program po wybraniu każdego z dwóch huawei:
[Obrazek: 4.jpg]

[Obrazek: 5.jpg]

Nie wiem co mam teraz z tym począć Smile
Czekam na jakieś wskazówki.
Ale po co TNI? Piszesz, że nie zbyt umiesz a bierzesz aplikacje dla zaawansowanych użytkowników.

W aplikacji play (musi być tylko jedna włączona na raz) dodajesz profil nowy z API darmowy. Ustawiasz domyślny i tyle. Będzie działać.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Nie umiem, więc posłużyłam się wskazówkami z neta.
Nie znalazłam innej prostszej aplikacji dla początkujących użytkowników.
W aplikacji play dodałam nowy profil, darmowy i ustawiłam na domyślne.
Jak próbuję się połączyć to wyskakuje mi komunikat:
Zarejestruj się w sieci przed próbą połączenia.
wcześniej wyskakiwało mi jeszcze coś innego.
a OK - pora na przyjrzenie się diodce świecącej na modemie - coś czuję w kościach, że to zwyczajny brak zasięgu, ale warto też sprawdzić z lupą czy karta SIM dobrze włożona (i czy poprawnie wyłamana do tego większego rozmiaru z 2 możliwych)

PS aby TNI mogło działac Mobile Partner/Play Online MUSI być zamknięty a nie schowany do traya ("nie udało się otworzyć portu" wskazuje na zajęcie tego portu przez inna aplikację, a tak ponadto - chodzi właśnie o ten port co widać na screenshocie - COM7, przy założeniu, że nie włożysz modemu do innego gniazda usb, bo wtedy numeracja może się zmienić)
Przejrzyj wątek "poradnik co i jak przed i po zakupie.." i sprawdz krok po kroku gdzie może tkwic błąd lub co jest nie tak. Poki co wygląda ok jeśli dioda jak mówi szopen miga na zielono to może byc brak zasięgu albo modem w trybie 2G

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Dioda miga co jakieś 4 sekundy dwa razy na zielono.
Karta - wyłamana tak jak zwykła sim Smile
Z tym, że jak włożę kartę do telefonu (Galaxy s2 plus) to działa i śmiga i wszystko jest ok.

A jak sprawdzić czy modem jest w trybie 2G?
Przejrzałam wszystkie możliwe do przejrzenia zakątki Play Online ale tu nic nie ma do próbowania. Smile
Na zielono to brak zasięgu z tego co dobrze pamiętam.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Kurde, jak brak zasięgu to czemu w telefonie działa?
Sprawdź modem czy działa z inna kartą

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Sposób konfiguracji jest na forum:
http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online
Przy Aero2 MUSI być 'preferowane WCDMA' w ustawieniach i musi modem migać na niebiesko. Bez tego nie połączy.
TNI nie działa, bo pewnie uruchomiony jest Play Online.
Dziękuję!
To jednak zasięg. Bo od samego początku mam skonfigurowany tak jak mówicie, a nie łączyło.
Dlatego pytałam.

Dzięki raz jeszcze, wątek można zamknąć. Wink
Wyjdź na świeże powietrze i sprawdź, może zadziała.
Przekierowanie