Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3272 HILINK problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Mam problem z modemem Huaweii E3272 Hilink. Wszystko działało bez problemu, aż do czasu jak sformatowałem komputer i od nowa zainstalowałem system ( windows XP ) . Podłączam modem, początkowo niby wszystko działa instaluje się Hilink i potem wyskakuje informacja że modem nie dziala. W menadżerze w sekcji "network adapters" ( mam windowsa po anglielsku) po podłączeniu modemu pojawia się "Windows Mobile-based internet sharing device #2" z zółtym wykrzykinikiem że urządzenie nie działa.
Sprawdzałem modem na innym kompie to działało więc to chyba nie wina modemu

Modem Huawei E3131A działa bez problemu na tym komputerze

Proszę o pomoc
Problem ze sterownikiem. Odinstaluj jeszcze raz oprogramowanie od obu modemów Huawei i zainstaluj ponownie HiLinka.
Jak bardzo nieaktualny jest ten system? Ma SP2?
Przeinstalowywałem wszystko od nowa kilkukrotnie i ciągle jest to samo. Mam Sp2, a może zaktualizowanie do sp3 pomoże?
A jak wsadzisz do innego portu USB?
Jaki jest komunikat przy sterowniku dokładnie (i numer kodu/błędu)?
Próbowałem podłączać też do innych portów i jest to samo. Kod błędu 10
Dwa pytania - czy działa czytnik kart pamięci od tego modemu?
Czy ten modem działa na innym komputerze?
(18-09-2014 14:02)michal88 napisał(a): [ -> ]Próbowałem podłączać też do innych portów i jest to samo. Kod błędu 10

Coś mi swita z tym błędem 10 ale juz nie kojarzę chyba odinstalowanie wszystkiego z Huawei reset na nowo instalacja powinna pomoc to jest chyba konflikt sterowników spróbuj poszukać moze sa gdzies do tego modelu (lub podobnego z tej serii) i ściągnij, spróbuj recznie je doinstalowac

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
dobrze świta "kod 10" = brak sterownika (może wynikać np. z nadpisania nowszej wersji starszą)
Źródło:
Cytat:...Modem instaluje się i działa na Windows XP SP3, ale nie na SP2...
Doinstaluj SP3(względnie SP4), lub zmień na innym komputerze go w normalny modem według tego przepisu.
Przy zmianie firmware wskazana cierpliwość. U mnie po graniu bardzo długo się instalował(idź w tym zasie zrobić herbatę)
Zainstalowanie SP3 pomogło. Dzięki.
Przekierowanie