Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.

Przepraszam, że tak z grubej rury ale mam parę pytań, a widzę że ten temat jeszcze nie był tu na forum poruszany. Zamówiłem przez internet kartę SIM do oferty Play Internet na nowych warunkach z 20 sierpnia. W ofercie tej mam 30zł/msc przez 6 miesięcy, potem 49.99/msc za no limits.

Do tego postanowiłem zakupić router B593s-22 oraz antenę CyberTech'a Dual 15dbi. Całość sprzętowo wyjdzie mnie jakieś 600zł + abonament.

Do nadajnika mam 1.1km w prostej linii, pomiary wykonuję w miejscu osłoniętym 1 budynkiem, antena docelowo będzie na szczycie mojego domu, gdzie jest tzw widoczność na BTS.

Postanowiłem skorzystać z oferty, bo aktualny dostawca Netia w ofercie NoLimits daje mi 12Mb/s do mnie i 0.7Mb/s ode mnie. Testując łącze w LTE play'a na moim Note 3 mam ok 28Mb/s do mnie i ok 20Mb/s ode mnie.... W netii płacę 79zł/msc. Wniosek nasuwa się sam.

Chciałbym abyście napisali mi, czy takie combo jest dobrym pomysłem - oraz więcej o tej ofercie. Jestem pewien że znajdzie szersze grono odbiorców. We wtorek mam odebrać od kuriera umowę i odesłać im skany dowodu. Napiszcie mi jeżeli mam się w coś wpieprzyć, to mam 2 dni żeby się wykrecić i nieodebrać, ale myślę że będzie ok.

Pozdrawiam,
Bartosz
Masz nie 2 dni, tylko 10.

Zapewne oferta no-limits ma jakiś limit transferu, aczkolwiek to nie głupie. Warto przeczytać cenni/regulamin usługi.
Wydaje mi się, że antena jest niepotrzebna, jeżeli w miejscu instalacji modem będzie widział stację bazową. Ale jak masz możliwość zakupu i instalacji to jest OK.

Samą ofertę zbieram się przeanalizować, bo to kolejny krok wojny cenowej między Plus i Play. Wygląda dobrze, bez limitu pamiętaj, że gwarantowane jest tylko 100GB miesięcznie, powyżej w zależności od obciążenia sieci.
Witajcie, wszystko dziś przyszło jednym kurierem, modem, antena i karta SIM. Trochę powalczyłem, ale udało się. Na wbudowanych antenach czy tam dołaczonych do routera (białe) mam 3 kreski na LTE, oraz prędkość 8/8Mb/s, po podpięciu dużej anteny jest 5 kresek LTE oraz wyniki jak poniżej, jutro będę kombinował z porządnym zamocowaniem anteny. Na razie jestem super zadowolony Big Grin

Status funkcji bezprzewodowej
1 PLMN: 26006
2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -57
4 RSRP (dBm): -82
5 RSRQ (dB): -7
6 Roaming: Nie


[Obrazek: 3718102168.png]

Dodatkowo cieszy ten fakt :
[Obrazek: 56444611717504827990.png]
Tylko tyle, że tego nie masz na papierze - tej obietnicy z transferem. I niby jakie nadużycia, DDoSy?

Jaka duża antena, podasz przykład? Kreski nie wiele znaczą.
Gwarantują podobno tylko 100GB. W sumie mogę w wolnej chwili pogadać z Gruszką, ale pewnie powie to samo - chodzi o ochronę sieci i tyle.
Żeby kupić mogą napisać wszystko, a na papierze co innego. Jakoś im nie ufam.

Jakub - ochrona sieci w jakim sensie?
10 ludzi ciągnących z maksymalną szybkością może przycisnąć do ziemi niejeden sektor stacji bazowej. Po prostu jak ktoś przegina pałę, to operator zastrzega sobie możliwość przycięcia go.
Dziś rano o 5 robiłem nieśmiałą próbę pobrania pliku ISO z serwera ubuntu i pięknie leciało ok 4MB/s, czyli ponad 4x szybciej niż miałem w Netii przy 8Mb/s Smile U mnie w domu jest taka sytuacja, że z tego internetu korzystają 3 komputery stacjonarne oraz 2 laptopy i 5 telefonów przez Wifi. Łącznie wczoraj było wygenerowane ruchu na niecałe 2.5GB, więc sądzę, że te 100GB to bezpieczna granica na 30dni, z małym zapasem.

Cytat:Jaka duża antena, podasz przykład? Kreski nie wiele znaczą.

Urządzenia które posiadam to :
B593s-22 oraz antena CyberTecha Dual 15dBi..
Bardzo ładne wyniki i jeżeli operator nie zrobi jakiegoś kuku, a i nie będzie za dużo klientów Play LTE w okolicy to może być fajna alternatywa dla kablowego połączenia.
To u mnie jeden komp przesyła 200GB miesięcznie Big Grin
Przekierowanie