Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei e3276 i Ubuntu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Kupiłem e3276 i włożyłem kartę orange lte i modem miga na jasno niebiesko, ale nic nie wyświetla się w network manager.
Wie ktoś jak to uruchomić w ubuntu?

Z góry dziękuję za pomoc.
Które ubuntu?
14.04.1 chyba

Edit:
Zainstalowałem MP i mam takie coś przy próbie połączenia:

[Obrazek: Z1lvir.png]
Instalowanie MP to niezbyt zdrowy pomysł - zrobił siekę w /etc.
14.04 powinien już mieć wszystko, co potrzebne do tego modemu - Ten modem nie działa w trybie tradycyjnym RAS, łączy się TYLKO przez NDIS, a to nie każdy system obsługuje - przeleciałem eko.one.pl - tam jest opis co prawda dla OpenWRT, ale widać, że działa to inaczej.
To co w tej sytuacji zrobić?

EDIT:
Zrobiłem AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3" w top_netinfo według: http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=22420 i modem nadal nie jest wykrywany, a skutek jest taki, że zamiast jasno niebieskiej świeci się ciemno niebieska.

EDIT2:
Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie MP i wymusiłem LTE i modem działa bez problemu przez MP.
+ parę testów
1-3 orange lte
4.Plus
Sygnał obu od -81dBm do -89dBm. Bez anteny zewnętrznej. Testy robione wewnątrz. Odległości:
Orange 1,85km w linii prostej kilka drzew, Mobyland 3,88, po drodze również kilka drzew.
[Obrazek: 90903765]
[Obrazek: 90904038]
[Obrazek: 3701003397.png]
[Obrazek: 90913423]
Przekierowanie