Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Taki jak w temacie posiadam modsem Huawei model E3276-[Iplus]. Modem przestał rozpoznawać Sieci -tj. działał z oprogramowaniem Top_Netinfo dobrze do pewnego czasu.
Modem po podłączeniu do USB PC. Komputer rozpoznaje modem tak jak zawsze mruga dwa razy oraz komputer widzi i działa wirtualny nosnik CD z oprogramowaniem iPlus Mobile Partnet Modemu E3276. Uruchamiając Aplikacje Mobile Partner lub Top_netInfo modem nie widzi sieci ...(iPlus)Aero2 tak jakby nie było Anteny.

Może jest jakiś link jak rozebrać modem krok po kroku ?
Jest szansa, że uszkodziłeś gniazda antenowe? To znowu CRC9, więc nie są zbyt mocne.
Zobacz za pomocą oryginalnego oprogramowania, czy nie wymusiłeś jakiegoś trybu pracy (np. tylko LTE w miejscu, gdzie LTE nie ma, lub twoja karta SIM LTE nie obsługuje).
Nie uszkodziłem gniazda antenowego bo nie mam anteny zewnętrzne i nigdy nie wpinałęm tam anteny!!! , a trybu LTE nie wymuszałem sprawdzałem kilka razy !!!

Być może styki uległy uszkodzeniu lub modem się przegrzał bo lezał wpięty na parapecie w słonecznym miejscu [choć to wątpliwe) ale nie mozna tego wylkluczyć {modem jest koloru czarnego].
Modem był na dłuzszym kablu umiejscowiony w rzeźbie i był przesuwany razem z rzeżbą dla polepszenia sygnału co mogło być powodem uszkodzenia styków lub i samego modemu.

Chciałbym sprawdzić styki na ruchomym połączeniu USB modemu E3276 ale nie wiem jak rozebrać modem (dwie śruby) rozkręciłem na obudowie oraz dwie sruby USB. Nie jest jdenak tak prosto modemu rozłożyć i boje się ze mogę coś wyłamać nie znając krok po kroku rozebrania elementów modemu E3276

Pozdrawiam
Procedury rozbierania modemu nie podam, bo nie robiłem tego. Można szukać filmików na YT.
Ja bym zaczął od konfiguracji modemy - włożyłbym inną kartę SIM i użył fabrycznego oprogramowania do zmiany ustawienia sieci na np. Tylko LTE, potem Auto i ponownego poszukania listy wszystkich operatorów.
Witam
Zainstalowany Mobile Partner [[oprogramowanie z modemu]nie wskazuje sieci operatorów i jest nieaktywny. Tak to wygląda - nie mam pojęcia co jest ale modem chyba jest raczej uszkodzony.

-zaznacze ze wcześniej jak modem był sprawny to mozna było wybierać ręcznie lub automatycznie operatora.


Pozdrawiam
A próba w innym komputerze, który się z tym modemem nie widział?
na innym komputerze to samo
Jeżeli wszystkie elementy modemu zainstalowały się poprawnie (nie ma nierozpoznanych urządzeń w Menedżerze Urządzeń) i gniazda antenowe są całe i nieuszkodzone (nie ruszają się względem płytki drukowanej) to faktycznie modem może być uszkodzony.
AdamK napisał(a):komputer widzi i działa wirtualny nosnik CD
to wyklucza uszkodzenie taśmy usb - w przypadku uszkodzenia któregokolwiek przewodu sygnałowego nie działa nic
AdamK napisał(a):Być może [...] modem się przegrzał bo lezał wpięty na parapecie w słonecznym miejscu
nie można wykluczyć takiej przyczyny

wersja modemu z Plusa, Polsatu i Orange PL działa w trynie RAS jak i NDIS (a przynajmniej powinna) i nie jest HiLinkiem

jeśli jest komunikacja z portem diagnostycznym modemu można próbować zresetować modem na wszystkie dostępne w TNI sposoby

jeśli nie pomogło a modem jest na gwarancji sugeruję z niej skorzystać

jeśli natomiast nie jest, to już mu nic nie zaszkodzi, można więc zaryzykować zmianę firmware (to też wymaga działającego portu oraz zamknięcia WSZYSTKICH programów mogących się próbować komunikować z modemem)
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e327...3#pid26473
Witam Panów Smile
Modem działa wstał i śmiga bo spał jak królewna śnieżka SmileSmile
Modem E3276 s-150 działa i śmiga i jest sprawny. Metodą prób i błedów udało się wgrać CP ale przywróciłem iPlus- MP, którego z chęcią wymienię na op. Cyfrowego Polsatu bo nie wyskakuje jak MP. po umieszczeniu Modemu w USB.
Wgrałem tj. oprogramowanie tylko nie mogę zrozumieć jak to zrobiłem, kierowałem się czytając wszystkie posty w necie na teamt wgrywania [softu, Firmware_Update] oraz używałem programów i Softu itp np :MobileBrServ, Universal MasterCode.exe- eydobyłem haslo flash do wpisania , Huawei-E3276 Plus.exe, E3276_HiLink_22.262.03.00.00.exe, i inne podobne. Testowałem oraz zagłębiłem się w temat stad http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=9533 później wszedłem na stronę Cyfrowego Polsatu pobrałem oprogramowanie http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inter...i-e3276.cp i modem zadziałał -połaczyłem się w Aero2 Smile nie wiem jak to zrobiłem - MODEM DZIAŁA.

Szukam podpowiedzi jak jeszcze raz tego dokonać, aby w modemie E3276 było op. Cyfrowego Polsatu.
AdamK napisał(a):którego z chęcią wymienię na op. Cyfrowego Polsatu bo nie wyskakuje jak MP. po umieszczeniu Modemu w USB.
To się łatwo wyłącza i na kilak sposobów nawet. Mój ulubiony:
Kod:
C:\Program Files (x86)\Mobile Partner\AutoRun\AutoRunUninstall.exe
i problem z głowy.
AdamK napisał(a):Cyfrowego Polsatu pobrałem oprogramowanie http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inter...i-e3276.cp i modem zadziałał -połaczyłem się w Aero2 Smile nie wiem jak to zrobiłem - MODEM DZIAŁA.
Zmiana firmware powoduje zwykle zresetowanie nvramu przechowującego konfigurację modemu do stanu zalecanego przez dostawcę danego firmware. Pytanie co się wcześniej porobiło Smile
AdamK napisał(a):Szukam podpowiedzi jak jeszcze raz tego dokonać, aby w modemie E3276 było op. Cyfrowego Polsatu.
Gdzieś mam zrzut, ale nie wiem czy się wgrać do modemu da ot tak, poza tym nie jest potrzebne, patrz pierwsza uwaga.
Przekierowanie