Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 + Huawei E3131 [OK]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Jezeli ktos ma problem z brakiem identyfikacji modemu przez router to polecam ten watek Forum elektroda

W zasadzie wystarczy zaimportowac plik Huawei_E3131_for_TP-LINK_3420.bin, nie trzeba wgrywac firmwaru w wersji beta.

[attachment=131]

Pozdrawiam
Bardzo cenna informacja!
Banalne pytanie :-) ale czy to zadziała także na 3220 ? Bo podobno oprócz modułu radiowego niczym się nie różnią.
Tak, bez problemu.
Powiem więcej - może komuś się przyda. Nowy firmware ze strony producenta do modelu TP-LINK TL-MR3220 (3.12.20 Build 120309 Rel.54030n) działa z modemem HUAWEI E3131 bez żadnych przeróbek. Jedyne co to konieczność odblokowania modemu (modem z PLAY) oraz brak konfiguracji dla AERO2 w routerze (należy włączyć opcję: Set the Dial Number and APN manually, a następnie podać Dial Number: *99# oraz APN: darmowy. Username/Password - zostawiamy puste).
Dodam, że (dla chętnych) po zmianie firmware na OpenWRT+Gargoyle (z eko.one.pl) mamy konfig do Aero2 wbudowany Smile
A więc pobawiłem się chwile Routerem Tp-link MR-3230 i Huawei 3131 z Play. Modem oczywiście przełączony zgodnie z opisem i działa.

Moje spostrzeżenia co do działania z różnymi softami.

TL-MR3220_V1_120309 rozpoznaje modem, ale tez szybko go gubi znów rozpoznaje,gubi...wgranie Huawei_E3131_for_TP-LINK_3420.bin rozwiązuje problem i obecnie mam 30 godzin za sobą i nadal nic się nie zawiesiło i nie popsuło.

Co do Gargoyle które lubię, sytuacja bardzo podobno i to w najnowszej wersji. Po szybkim czasie w logach mamy user.err kernel: option option_instat_callback: error Szczerze nie wiem co to znaczy, ale po zabawach z Nokia 21M-02 i problemami jakie ona sprawiała z routerami chciałem coś podłączyć, uruchomić i niech działa a nie kombinować i dochodzić Jest piękna pogoda i nie będę życia marnować przed kompem :-)
Pewnie do następnego tygodnia mi przejdzie ;-) i zabiorę się za OpenWRT....chociaż już dawno miałem się nauczyć że jak coś działa to nie ruszaj.

Co warto dodać. Obecnie bardzo często przyznawane są adresy IP z nowej puli gdzie DNS serwery z automatu odmawiają nam dostępu. Wszyscy wrzucają google które jak by ktoś sprawdził stoją ciut daleko i lepsze wyniki i odczucie szybkości otwierania stron uzyskamy wpisując DNS TP SA: 194.204.152.34; 194.204.159.1 Ale to już moje osobiste odczucie i temat rzeka który szybszy.
Problem z E3131 zgłoszę Cezaremu, zobaczymy może coś poradzi. Sam też potestuję.
Zestawu MR3220 z modemem Huawei E3131 w AERO2 używam od dłuższego czasu. Nie miałem dotąd żadnych wymienionych powyżej problemów z rozłączaniem modemu. Jedyne co może wkurzać to przerywanie sesji równo co godzinę, ale zarówno Gargoyle jak i oryginalny firmware TP-Linka łączą po chwili ponownie na kolejną godzinę. Może błędy wynikają z niedostatecznej wydajności prądowej złącza USB w routerze i mocno zależy to od konkretnego egzemplarza routera?
Ja używam na co dzień (no prawie) gargoyle/mr3420 + e3131. Zero problemów, a tym bardziej jakiś błędów w logach.

@kill649: a czasami nie masz tego modemu podłączonego przez hub lub kabel usb?
Bezpośrednio włączony jest do gniazda USB routera.

Podejrzewam jednak, że on zwyczajnie się przegrzewa lub nie wyrabia zasilacz. Wczoraj wyłączyłem N i zostawiłem tylko b/g i temperatura samego pudełka spadła o połowę. Potem postawiłem go pionowo :-) i to jest dla niego chyba idealna pozycja, bo jest letni.

Dziś poszukam w pracy ciężkiego i mocniejszego zasilacza i wrzucę wieczorem Gargoyle znów i zobaczymy.
A więc pokusiło mnie jednak Gargoyle :-) kilka godzin i w logach user.err kernel: option option_instat_callback: error
Wróciłem do firmowego softu na którym nie mam żadnych problemów. Jednak tak dla ciekawości zapytam, co oznacza ten błąd? Czy może być spowodowany faktem, że w mojej lokalizacji coś kombinują. Modem rozłącza się czasami co 20 minut lub wcale nie może nawiązać połączenia przez kilka godzin.
Którego Gargoyle dokładnie wrzuciłeś? Link najlepiej.
Tyle że sterownik nie może się z modemem porozumieć. Numer błędu wskazuje konkretny powód.
Panowie zamierzam kupić mr3420 do modemu e3131 i ma pracować z aero2 wysyłając net po wifi do laptopa.
Czy to połączenie jest dobre?? Oczywiście zainstalowałbym openwrt i inne potrzebne rzeczy.
Czy mając exroota będe mógł pobierac np. z torrentów na karte microsd znajdujacą się w modemie, i jeszcze jedno czy będę mógł przesyłać ściągnięte dane po wifi do laptopa bez wyjmowania tej karty, modemu od routera??
Nawet nie trzeba zmieniać firmware na OpenWRT - wystarczy plik BIN ze "sterownikami" modemu dodać do najnowszego oficjalnego firmware.
O zabawy OpenWRT z extroot itd. czytaj i pytaj na forum http://eko.one.pl i skorzystaj z pomocy kolegi Cezarego.
(09-05-2012 14:08)jakubd napisał(a): [ -> ]Którego Gargoyle dokładnie wrzuciłeś? Link najlepiej.

http://ecco.selfip.net/gargoyle-pl/ar71x...actory.bin

Wracając do moich przemyśleń :-) używam od ostatniego postu wersje z 2012-05-14 czyli kilka dni później wydaną niż dotyczy się debata i zero totalnie problemów. Ani razu wyżej wymieniony problem nie wystąpił, router jest stabilny jak skała i zdecydowanie lepiej się łączy i nie przerywa połączenia niż oryginalny soft od Tp-Link.
Jest nowszy plik z 2012-06-17 na serwerze, ale na stronie głównej nie ma nic by coś się zmieniło.
@Donvito: tak i tak na Twoje pytania.
Dzieki Cezary odkładam już kasiorke. czytałem na Twoim forum, że troche zabawy z tym jest ale jaki fun jak wszystko będzie śmigać Big Grin jeszcze jedno, to jest chyba teraz najoptymalniejszy router do takich rzeczy w tej kwocie ??
Aero2 się nie rozpędza, więc znajdź najtańszy: mr3220/mr3420/wr843/mr3020 (jak Ci jeden ethernet nie przeszkadza)
Witam,szukam informacji odnośnie prędkości przełączania WAN na 3G ,ile czasu to zajmuje ,
i na jakim modemie 3G najszybciej można uzyskać połączenie po zerwaniu WAN
Pozdrawiam
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie