Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 v2.2 oraz Huawei E 3131-s2 tradycyjny (nie hilink)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Do niedawna miałem działający zestaw TP LINK MR-3420 v2.2 oraz Huawei E 3131-s2 (nie hilink), modem połączony był z ruterem kablem aktywnym usb o dł. 10 m. W modemie była karta Play Online na Kartę. Do masztu Playa mam niecałe 600 m w linii prostej, nic go nie zasłania itd. Do tej pory wszystko działało super, bez problemu z netu mogły korzystać 2 laptopy itd.

Od jakiegoś czasu w momencie gdy podłączone były 2 komputery zdarzało się, że jeden tracił wifi, ale na drugim wszystko było ok. Brałem to na karb możliwości rutera itp. Ale od niedawna z rutera praktycznie nie da się korzystać- cały czas zrywane są połączenia, po restarcie rutera (wyjęcie zasilania i ponowne połączenie) internet przez chwilę jest, po czym kaput. Play działa dobrze, bo ten sam modem z tą samą kartą sim połączony bezpośrednio do komputera zapewnia stabilny internet.

Próbowałem przywrócenie modemu do ustawień fabrycznych (modem z fabrycznym firmwarem) i ponowną konfigurację- modem z kartą Playa był poprawnie rozpoznawany, tak samo operator itd. Ale potem wszystko się powtarza. Dodam, że ruter kupiłem w sklepie jdtech i działał na razie super. Nie próbowałem badać, jak działać będzie zestaw ruter + modem połączone kablem aktywnym 3 m. Zależy mi na tym 10-metrowym, bo taki mam nieustawny układ pokoi- modem tkwi przy oknie, 10 m kabla aktywnego idzie do rutera, ustawionego w miejscu, skąd zasięg wifi jest na parterze i I piętrze.

Jeśli próby z kablem 3 m nie przyniosą poprawy, co jeszcze można próbować robić, by rozpoznać przyczynę?
A nowego FW próbowałeś?
A czy zmieniło się coś jeszcze w międzyczasie? Nowy laptop itd?
Jak jest 600m do stacji bazowej to wydaje mi się, że żaden przedłużacz nie jest konieczny.
@grzech1991- Nie próbowałem nowego FW, czy chodzi Ci o tą wersję? - http://www.tp-link.com.pl/resources/soft...314_PL.zip

@jakubd - laptopy są te same, teraz w weekend spróbuję uruchomić ruter z bezpośrednio wpiętym modemem, ewentualnie z kablem 3 m, ruter ma oryg. firmware, taki jak sprzedajesz w swoim sklepie (ze stworzonym profilem aero, ssid - Aero..., hasło takie same jak na obudowie rutera itd.) - wcześniej ruter automatycznie rozpoznawał sieć karty sim siedzącej w modemie, dlatego jak zacząłem używać Playa na Kartę nic nie zmieniałem w ustawieniach rutera. Jedynie 2 razy w przeszłości "stracił" konfigurację- wówczas przez kabel ethernet przywracałem go do ustawień fabrycznych, a następnie do backupu Twoich ustawień - i to pomagało. Może teraz po odłączeniu zasilania ruter po dłuższym czasie nieużywania "traci" te ustawienia? Tak jak w komp.stacjonarnych nie jest pamiętana data, gdy padnie jakaś tam bateria?- gdybam, bo nic mi na razie nie przychodzi do głowy, pewnie mnie Jakub po nicku poznałeśSmile- zte mf 823 działa ok- też ma czasem takie zwiechy, że na początku nie łączy z netem, ale wpadłem już na to, ze przynajmniej na moim kompie pomaga wybranie jakiejś strony www z ulubionych IE i wówczas net startuje. Słowo honoru - nic w tym ruterze nie grzebałem, od razu po zakupie u Ciebie zrobiłem sobie backup Twoich ustawień i byłem zadowolony, że ruter działa.

Będę próbował w weekend - dotąd żona mi głowy nie suszyła, bo po prostu brała modem i laptopa i net był, ale zaczęło mnie denerwować, jak nie pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych i backupu.
http://forum.jdtech.pl/Watek-tp-link-tl-...2#pid26012

firmware ten, jak byś chciał wgrać to robisz tak:
- zgranie backup'u ustawień do pliku
- wgranie FW restart routera automatyczny
- wgranie ustawień restart routera automatyczny
- koniecznie - jeszcze jeden restart ręczny na koniec (walą się ustawienia dopóki ręcznie nie zrobisz restartu)
Na ruterze dałem najnowszy FW, działa wszystko, ale tylko wówczas, gdy nie używam kabla aktywnego usb 10m- co jest dziwne, bo od jesieni uzywalem go i wszystko działało. Albo cos jest z tym kablem, albo play cos zrobil z sygnałem, ze modem dostaje za malo prądu? W każdym razie fajnie działa zarówno zte mf283 na lte plusa, jak i huawei e3131-s2 z kartą playa, gdy są podłączone kablem aktywnym usb 3m. Dziękuję za pomoc i za informacje na innych postach.
To spoko, natomiast z przedłużkami jest różnie. Według specyfikacji max 5 metrów.
Przekierowanie