Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: SE Zylo + PC Companion - brak połączenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Niedawno odebrałem kartę Aero (zatem jest z serii 'nowej karty'), którą chciałem przetestować. Zabawnie, okazało się że mój Huawei 173 okazał się być modelem E173-s1 czyli całkowicie niekompatybilnym z siecią Aero.

Niemniej jednak sprawdziłem na gsmarena Zylo, który pracuje na 900/2100 w 3G. Po przełożeniu karty w telefonie otrzymuje 'tylko numery alarmowe'. Po podłączeniu telefonu z komputerem przy użyciu PC Companion mam komunikat o bardzo dobrej sile sygnału.

Ustawienie:
APN: darmowy
IP/DNS: dynamiczne

Niestety, po kliknięciu 'Połącz' otrzymuję komunikat, iż nie udało się ustanowić połączenia z siecią 3G i program proponuje mi zmianę połączenia na GPRS. Skoro wszystko robię według zaleceń - czy przyczyną może być blokada TS11 na karcie SIM?
Objawem TS11 jest napis "tylko numery alarmowe" na ekranie telefonu.
Zacznij od konfiguracji połączenia z siecią na samym telefonie i próbie użycia internetu w telefonie - jeżeli to zadziała, jest sens próbować dalej w komputerze.
Przekierowanie