Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131s-2 nie łączy karty Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!!

Od dłuższego czasu posiadając w modemie kartę AERO2 modem nie może znajeźć zadnej sieci. Miga zielona dioda ( kiedyś działało bezproblemowo).
Pomyślałem coś padło.
Wsadziłem kartę Aero2 do telefonu i działa bezproblemu.
Wsadziłem swoją kartę SIM PLAY do modemu i modem bez problemu ją widzi i łączy się z siecią.

Więc czemu będąca karta AERO2 w modemie nie może się wogóle połączyć ??
1) Masz modem przelaczony do trybu 2G albo wybrane inne pasma pracy za wyjątkiem potrzebnego WCDMA900
2) modem jest w miejscu o niedostatecznym poziomie sygnału lub dużych zakłóceniach
3) inne przyczyny, których nie umiem sobie wyobrazić
Jak to sprawdzić co napisałeś w punkcie 1
A co do punktu dwa to sprawdzałem modem w różnych lokalizacjach. Nawet na 6 pietrze gdzie jest duuuuza przestrzeń
jedyne metody sprawdzenia stanu to odpytanie modemu o ustawienia odpowiednimi komendami AT lub użycie MDMA

ale zamiast sprawdzać można ustawić tryb i pasma w TNI lub Mobile Partnerze (również brandowanym jako np. play online)

nie napisałeś którym programem sterujesz modem, ale opisy wszystkich popularnych są na forum
Przekierowanie