Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Prędkośc internetu Orange a modem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Posiadam modem Huawei E173u-2 i internet w Orange. Maksymalna prędkośc jaką osiągam to ok. 5 Mb/s. Do najbliższego btsa mam ok 10 km. Podaję link http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loca...58&zoom=15
Stąd moje pytanie czy przy zakupie modemu z prędkością do 42Mb/s prędkość internetu jakoś znacznie się poprawi?
Zwykle tak. Tyle że bts musi też dawać rade do 42Mb, a nie wszystkie są i chyba nie będzie upgrade kolejnych skoro bedzie lte

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
A można gdzieś to sprawdzić czy bts daję radę?Smile
42 Mbit/s wymaga DWÓCH niezależnych stacji bazowych w zasięgu. Jeden zapewni nam tylko 21 Mbit/s.
Wyższa kategoria zawsze zapewnia większą prędkość, ale w rozsądnych granicach.

Niestety nie ma map zasięgu technologii DC z tego co wiem...
Ale jeżeli modem będzie do 21 Mb/s to i tak powinno być szybciej niż 5 Mb/s. A jaki modem polecacie? Czy takie coś będzie dobrze działało?
http://allegro.pl/nowy-modem-4g-lte-zte-...15721.html
Jak masz zasięg LTE lub planujesz korzystać z tej technologii - to warto. Jak nie - szkoda przepłacać. kat14 21 Mbit/s na jeden z najpopularniejszych modemów - E3131, dla ciebie do Orange może być wersja h-2.
wojbig napisał(a):Ale jeżeli modem będzie do 21 Mb/s to i tak powinno być szybciej niż 5 Mb/s.
nie testuję tego zbyt często, wyniki z Wrocka, z miejsca gdzie mieszkam, bo aby było jakiekolwiek porównanie musi być chociaż to samo miejsce

na telefonie (21MBps) udało mi się osiągnąć wyniki rzędu dość stabilnego 8Mbps ale, że tak powiem przeciętna to właśnie koło 5Mbps, zasięg mam w HSPA+ ( ikonka zasięgu H+)
dla porównania na modemo-routerze, (7,2Mbps), przeważnie jest to koło 5Mbps, tyle, że nieprzekraczalną granicą jest 6Mbps (to jest myślę realne faktyczne ograniczenie tego sprzętu, którego używam prawie zawsze, gdy jestem w trasie)

w czasie szczytu na obu urządzaniach jest spadek do około 3Mbps

a jeśli chodzi o upload to dość stabilne 3-4Mbps całą dobę
Czyli jeżeli kupie ten E3131 to powinno być szybciej? Myślę że te wahania miedzy 5 Mb/s a czasem koło 6 w E173 wynika z ograniczenia prędkości. Jak gdzieś czytałem te 7.2 Mb/s jest osiągalne tylko w warunkach laboratoryjnych.
Jest sens w to inwestować? Czy prędkość znacznie się polepszy?
wojbig napisał(a):Jest sens w to inwestować?
wiesz - inwestycja to jest coś takiego, co w założeniu powinno się zwrócić Big Grin
nikt nie jest w stanie powiedzieć czy akurat w okolicy gdzie używasz tego dostępu do netu faktycznie zmiana sprzętu coś da
jeśli masz tzw. wolną gotówkę, która możesz poświęcić zaryzykuj - przyczynisz się tez do lepszego wykorzystania zasobów sieci

co do ograniczeń narzucanych przez E173 - potwierdzam 6Mbps to jest prawdopodobnie maksimum praktycznych możliwości tego urządzenia ( w każdym razie nawet używając w najbardziej optymalnych warunkach nie udało mi się osiągnąć nigdy nic więcej)
Faktycznie na E3131 jest dużo lepiej. Prędkość to ok 10 Mb/s. Tylko dlaczego nie mogę się połączyć przez Play Online? Piszę że urządzenie niedostępne?
wojbig napisał(a):Tylko dlaczego nie mogę się połączyć przez Play Online? Piszę że urządzenie niedostępne?
prawdopodobnie używasz starej wersji Play Online (np. zainstalowanej z E173) i/lub w systemie masz stare sterowniki

wersja 21.005.11.04.264 powinna obsługiwać E3131s-2
dla E3131h-2 prawdopodobnie trzeba mieć nowszą wersję
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e313...ramiowanie
Zawsze najlepiej odinstalować oprogramowanie od poprzedniego modemu - zwłaszcza w przypadku Huawei to się sprawdza.
Ok wszystko już działa. Dzięki za pomocSmile
co zrobiłeś?
Zainstalowałem nowe oprogramowanie ale dalej było to samo. Pomogło wyciągnięcie i włożenie modemu jeszcze raz.
Przekierowanie