Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Pociąg z bezpłatnym WiFi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:1 lipca z Warszawy do Katowic i Bielska Białej pojechał pierwszy pociąg PKP Intercity (EIC Beskidy) z bezpłatnym dostępem do Internetu. Usługę „HotSpot T-Mobile” dostarczył T-Mobile Polska, jeden z największych operatorów komórkowych w Polsce. W lipcu usługa pojawi się w kolejnych pociągach.

Pierwszy pociąg w trasie
Pierwszy skład z uruchomioną usługą, czyli Express InterCity Beskidy pojechał dziś przez Katowice, do Bielska Białej.

Pociągi z WiFi pojawią się na najpopularniejszych trasach. Cieszymy się, że w ramach wakacyjnych podróży nasi klienci będą mogli przyjemnie spędzić czas swobodnie serfując w sieci – podkreśla Marcin Celejewski, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Jak to działa?
Korzystanie z usługi jest proste – wystarczy własne urządzenie (np. telefon, laptop, tablet) i jedno kliknięcie łączące z dostępną siecią. W początkowym okresie użytkowania WiFi będzie bezpłatne. Decyzja o finalnym kształcie usługi zostanie podjęta pod koniec 2014 roku na bazie wyników testów technicznych.

Rozpoczęliśmy instalacje w następnych wagonach i wkrótce kolejne pociągi z WiFi będą mogły wyjechać na tory. Jednocześnie będziemy obserwować działanie usługi, osiągane prędkości dostępu do Internetu czy wielkość zapotrzebowania na poszczególne usługi. Na bazie tych analiz będziemy optymalizować zasady funkcjonowania serwisu tak, aby wszyscy pasażerowie PKP Intercity mogli komfortowo korzystać z usługi. – dodaje Igor Matejov.
Prosto z intercity.pl
Wiemy, że robi to tmobile, nie podano NIC na temat praktyki. Jakby ktoś jechał czymś takim - dajcie znać.
Na stronie intercity.pl trochę więcej informacji, w tym relacje na których będzie działać WiFi:
[Obrazek: mapka%20WiFi%20i%20multimedia%20w%20poc.%20PKP%20IC.jpg]
A w artykule na gadzetomania.pl:
Cytat:A jak szybko Internet będzie śmigać? "Wykonawca zapewnić ma pasażerom średnią minimalną prędkość przesyłania danych na przykładowej trasie Kraków – Gdynia: powyżej 1,5 Mb/s".
Cytat:przynajmniej w pierwszym okresie WiFi będzie darmowe dla wszystkich, niezależnie od sieci, w której mają wykupione usługi
szkoda, że brak konkretów do kiedy darmowe i na jakich zasadach później
(bo coś mi się obiło o uszy, że dostęp do hotspotów na dworcach ma być bezpłatny, a w pociągach płatny, co w sumie jakoś mnie nie dziwi biorąc pod uwagę zastosowanie sieci komórkowej)
W kolejach Śląskich internet jest od dawna. Nie rozumiem co to za nowość.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
i w dodatku się tym nie chwalą, w każdym razie na ich oficjalnej stronie nie znalazłem potwierdzenia,
ale z tego co udało mi się na szybko ustalić, to chyba dotyczy to tylko zmodernizowanych EZT czyli EN57AKŚ i EN71AKŚ a to nie jest całość taboru
źródła
http://www.tvs.pl/informacje/kolejne-2-p...2012-09-15
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/5...,id,t.html
możliwe, jak jeździłem w październiku 2012 to hot spot był, ale internetu w nim brak.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
przeczysz sam sobie?
grzech1991 napisał(a):W kolejach Śląskich internet jest od dawna.
grzech1991 napisał(a):jak jeździłem w październiku 2012 to hot spot był, ale internetu w nim brak

trochę do bani takie hotspoty bez połączenia z internetem Big Grin

PS być może Karol jest w stanie zweryfikować działanie? (o ile tylko korzysta z usług KŚ)
Ano właśnie... tak mnie coś tknęło jak grzech1991 napisał o KŚ, ostatnio jechałem z 2 lata temu... i właśnie było jak napisano Big Grin
HotSpot bez internetu Big Grin
Mogę podjeść na stację i sprawdzić Wink

W wątku na skyscrapercity.com też jest informacja, że jest HotSpot... ale udostępniają tylko połączenie lokalne Rolleyes
Na stronie Kolei Śląskich nic w tym temacie nie napisali Huh
Bo hot spoty są i to od dawna. A jak działają to inna kwestia.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Przekierowanie