Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: i co wy na to?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

pepson

obmyslam plan jak zrobic zaglowanie modemami pod linuxem, moze macie jakies pomysly nie musi to byc jedynie linux.

a tu pierwsze proby - to jest stary przelacznik kart GSM do Noki
[Obrazek: ololojpg_rnwpwqq.jpg]
Tzn co chcesz konkretnie?
Co znaczy:
(31-03-2012 22:49)pepson napisał(a): [ -> ]... zrobic zaglowanie modemami pod linuxem, ...
Korzystać z dwóch na raz? Naprzemiennie? Może więcej szczegółów?

pepson

Czesc.

chodzi mi o uzycie dwoch modemow w ktorych beda dwie karty A2 i tak,
gdy oba modemy zaloguja sie do sieci obecnie w moim systemie Debian SID, network-manager wywala sie i musze go recznie zresetowac aby miec neta.

neta tylko z jedenego modem i tylko jednej karty zalogowanej do sieci A2.

obmyslilem cos takiego co opisalem ponizej i moze byc to troche chaotyczne dla niektorych czytelnikow, jednak tego nie spraktykowalem jest to jedynie moje rozwazania teoretyczne, pomysl wstepny.

wiemy ze modemy sa widziane w systemie jako np /dev/ttyS0 i ttyS1
pomyslelem sobie ze mozna by bylo do uruchomienia tej zaglerki przy uzyc skrypu wvdial wywolywanego np za pomoca innego skryptu perl/bash ktore by pilnowaly czasu rozlaczenia i wlaczenia modemow

tzn w innym skrocie:

1. rozlaczam modemy(A,B) na portach /dev/*
2. uruchamiam modem na porcie np /dev/ttyS0 - opcjonalnie w zaleznosci na ktorej bedzie widoczny pierwszy (lsusb)
3. uruchamiam skrypt i wvdial,
4. gdy ping wyda mi informacje ze jestem juz polaczony z netem
5. skrypt liczy czas ok. 40 min - skrypt sam pilnuje czasu >40 min
6. wylacza modem A
7. wlacza modem B
8. wracamy do punktu 2 z lekkimi modyfikacjami ustawien zgodnie z wyjeciem odpowiednich zmiennych potrzebne do kolejnego polaczenia

zauwazylem ze samo przelaczanie reczne karty sim i zalogowanie sie ponowne do A2 zajmuje przy dobrych wiatrach okolo 2 do 4s.

tak wiec wczesniej sie rozlaczamy i automatycznie sie wlaczamy jednak na drugiej karcie i modemie i tak w kolko - fizycznie uzywajac dwoch modemow.
Ale nasuwa mi się pytanie po co? chcesz stale podtrzymywać łącze?

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

pepson

(02-04-2012 14:45)spag napisał(a): [ -> ]Ale nasuwa mi się pytanie po co? chcesz stale podtrzymywać łącze?

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

Tak, aby nie przelaczac sie recznie, tzn nie grzebac przy modemach, a polozyc je jakies 3-4 metry od laptopa - jakie promieniowanie GSM modemy powoduja to inna sprawa, wiec na wszelki wypadek wole za wczasu na zimne dmuchac.
z komórki korzystasz też oddalonej o 4 m od głowy? Smile
poza tym jaki sens głębszy omijanie rozłączania? przecież autowznawianie działa ok i jest dla transmisji praktycznie niezauważalne...
z jeszcze innej strony kilka metrów dla modemowego usb to sporo, na zwykłym kablu 1 metr to wg moich obserwacji szczyt poprawności, potem schody z modemem się robią (sam mam modem przyklejony do szyby na kabelku ok. 0.75 m pewnie (teraz mam routerek i przykleiłem modem do innej szyby! Smile )
pzdr
pawelarc

pepson

(02-04-2012 15:15)pawelarc napisał(a): [ -> ]z komórki korzystasz też oddalonej o 4 m od głowy? Smile

Zastanow sie co ty wypisujesz?? co innego GSM max 2 min a co innego 40min

co ma odleglosc modemu do kompa?? podstawy wroc do ksiazek.
u mnie gsm 3 godziny dziennie a modem 24 godz na dobę... więc jakby większa skala problemu
odsyłanie mnie do książek kolego sensu nie ma, bo skończyłem dwa fakultety a komputerami zawodowo zajmuję się od połowy lat 90-tych
raczej wyluzuj troszkę
pzdr
pawelarc

pepson

(02-04-2012 16:05)pawelarc napisał(a): [ -> ]u mnie gsm 3 godziny dziennie a modem 24 godz na dobę... więc jakby większa skala problemu
odsyłanie mnie do książek kolego sensu nie ma, bo skończyłem dwa fakultety a komputerami zawodowo zajmuję się od połowy lat 90-tych
raczej wyluzuj troszkę
pzdr
pawelarc

Powiem tak:

jesli nie masz nic konkretnego do dodania, a wiem z innych twoich postow ze:

zawsze ze wszystkich przedmiotow podczas twojej edukacji miales celujace, w sofcie i bebechach kompoterow dlubierz juz od ponad 20 lat, obecnie nie stac cie na kilka lepszych gratow do bezprzewodowego neta, bo akurat kupiles 7 ton wegla co zajebiscie wszytkich interesuje i teraz piszesz ze odleglosc modemu na USB podpietego od kompa ma fundamentalne znaczenie. To widocznie przespales technologie USB na ktoryms z owych dwoch fakultetow - wiec prosze nie TROLUJ, bo to nie ladnie wciskac sie z niczym i tylko po to aby sobie popisac banialuki w stylu - nie znam sie, ale sie wypowiem, postow se nabije ktore nic nie wnosza - chyba ze masz jakis kompleks.

ps. 20 lat przy kompach, to z 10 na forach wiec powinienes juz sie nauczyc ze takie zachowanie to dobre ale w kolku rozancowym.

brak pozdro, bo nie lubie troli

tu masz to co przespales
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fale_radiowe
http://www.bioinitiative.org/report/index.htm
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic81854.html

schemat USB sam znajdziesz - chyba ze ci sie z wrazenia tasma na szybie od modemu odkleji Smile
Ja także bardzo nie lubię takiego dziwnego podejścia do fal radiowych i ich szkodliwości - można to prześledzić np. w dyskusjach na p.m.t.g. - na razie nikt nie udowodnił żadnego szkodliwego wpływu mikrofal na zdrowie w dawkach, które nas otaczają z urządzeń typu telefony. No i na pewno większość z nas przesiedziała z telefonem godzinami gadając z dziewczyną, partnerem, dzieckiem, psem (co kto lubi) i jakoś wszyscy żyjemy.
Ale to nie powód do takich nerwów, pepson Smile Ale dzięki za linki, lubię konkret!

Wracając do tematu. Co ma do tego wątku zdjęcie, bo tego nie rozumiem - jak się ono ma do reszty wątku? Modem z podłączonym sterownikiem przełączania kart SIM, a potem mowa o dwóch modemach.

PS: moją ulubioną sceną jest organizowanie protestu przeciwko stacji bazowej sieci komórkowej za pomocą... telefonów komórkowych i narzekanie przy tym, że słaby zasięg jest - autentyk.

pepson

(03-04-2012 00:15)jakubd napisał(a): [ -> ]Wracając do tematu. Co ma do tego wątku zdjęcie, bo tego nie rozumiem - jak się ono ma do reszty wątku? Modem z podłączonym sterownikiem przełączania kart SIM, a potem mowa o dwóch modemach.

Ta fota to jedno z rozwiazan (alternatywnych dobryn na obecna chwile), tam tez trzeba recznie przelaczac karty, tzn wylaczac modem i zapinac w zlaczach druga karty sim, z uwagi na to ze E352s-2 szybciej i stabilniej laczy sie z siecia niz E173u-2. Takie zachowanie zauwazylem na w wykonaniu moich modemow.

pal gry jest taki aby te dwa rozne modemy zadzialaly tak jak wyzej to opisalem.

ps. dzieki za wprowadzenie tu porzadku.
Według mnie cała ta zabawa nie ma sensu. Jeżeli już w coś się bawić, to MultiWAN z dwiema kartami i dwoma modemami działającymi jednocześnie i automatycznie rozkładanie obciążenia pomiędzy nimi, albo coś, co ja w końcu chcę zrobić, czyli pociągnięcie VPN, który będzie równomiernie wykorzystywał wszystkie dostępne łącza (myślałem o 4) - takiemu rozwiązaniu niestraszne nawet zerwania połączeń.
I to na chwilę.obecną dla 256kb/s (niedługo 512) czy to warte zabawy?

pepson

Wiec moze tylko u mnie, aby ponownie wlaczyc sie do sieci Aero musze odczekac, jakies ok. 12 minut, zeby na tej samej karcie sim i modemie ponownie uzyskac polaczenie, taka zabawa troche utrudnia zycie.

Powiadam ze posiadam debiana i tylko owego OSu uzywam, dodatkowo zauwazylem, ze gdy trace net nadal w ikonka polaczenia, pokazujacej ze jestem zalogowany i polaczony do sieci czyli kolejny irytujacy zonk Smile
Nie wiem na czym polega problem u ciebie w sterownikach i konfiguracji systemu, ale w Windows, OSX i większości Linuksów połączenie można wznowić od razu.
(03-04-2012 00:15)jakubd napisał(a): [ -> ]..moją ulubioną sceną jest organizowanie protestu przeciwko stacji bazowej sieci komórkowej za pomocą... telefonów komórkowych i narzekanie przy tym, że słaby zasięg jest - autentyk.
Bo tu nie chodzi o to aby stacji bazowych nie bylo wcale, ale aby staly u sasiada Wink
Dodatkowo aby mialy wieksza moc, bo wtedy u protestujacych bedzie lepszy sygnal przy zachowaniu odpowiedniego dystansu Wink
Przekierowanie