Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dekapec-mod by sauron76 [modem],[wini]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Połączyłem skrypt napisany przez gbra z oknem hta zaprojektowanym przez penknifa. W rezultacie dostajemy dekapcia dla ludzi bez dodatkowego łącza. Udało mi się jeszcze umieścić okno z kodem zawsze na wierzchu. Jedyne co musicie zmienić to plik resetujący internet dla waszych modemów. Można jeszcze edytować rozdzielczość ekranu w pliku okno.hta w celu wyśrodkowania okna. Uruchamiamy plikiem dekapec.bat.
naprawiony problem z przekazaniem kodu kapcia i parę ulepszeń szczegóły

PS. moja wersja(względem modu surona76) nie zawiera nircmdc.exe , który jest zgłaszany przez niektóre antywirusy jako zagrożenie
Tylko nie straszmy ludzi, że to wirus. Z tego co czytałem, część programów antywirusowych może traktować plik jako wirusa. Ma takie metody, które spotykane są również w wirusach. Dodajcie sobie wtedy plik do wyjątków. Niestety inne metody nie działają i trzeba się wspomagać tym plikiem.
A teraz pomyśl, że jakiś dziadek to sobie ściągnie (albo wnuczek dziadkowi), a antywirus zawoła, że wystąpiła infekcja komputera.
Ewidentnie nie jest to soft "dla każdego" Smile
przeprowadziłem małą analizę na VirusTotal.com, żeby mieć chociaż małe rozeznanie
stan na dzień 2 czerwca 2014:
Dekapec (oryginalny by gbr z 2014-05-21) 2/52 (zgłoszenia/liczba testów) dostępny w post #1 ;tylko CaptchaBrotherhood(wymaga konta i dodatkowego łącza)
Dekapec mod by sauron76 3/52 (bez NirCmdC.exe 3/52 oraz bez NirCmdC i Wv-player 2/52) dostępny w post #36 tym wątku ;tylko wpisywanie ręczne
kapciochy 0.3.6 i kapciochy 0.3.5 1/53 dostępny w post #19 innym wątku ;domyślnie wpisywanie ręczne z możliwością przełączenia na CaptchaBrotherhood(wymaga konta i dodatkowego łącza)
Zgodnie z testami penknaifa postanowiłem trochę poprawić skrypt żeby nie był podatny na domniemane wirusy. Zamieniłem plik delay.exe z kodu qbara na sleep.exe (http://www.sleepcmd.com), który po testach wydaje się czysty. Dodatkowo zmieniłem metodę odtwarzania dźwięku na dużo prostszą i również czystszą. Po skanie paczka wydaje się bezpieczniejsza (niby wszystko czyste).

https://www.virustotal.com/pl/file/788f6...401726584/
https://www.metascan-online.com/en/scanr...565266f1f6

Dekapeć w wersji 2 zawiera kilka dodatkowych poprawek oraz poprawia obsługę łącza. Na razie testuję i wszystko gra. Wcześniejsza wersja potrafiła się wykrzaczyć podczas zaniku sygnału albo odłączenia modemu. Teraz nie powinno się to raczej zdarzyć. W trybie disconnect na Hi-Linku w pliku bank pojawia się Length: 444 [text/html]. Nie wiem czy dla innych modemów jest tak samo. Zawsze możecie sobie to sami sprawdzić. Wystarczy zaraz po poleceniu pobrania strony google blank wstawić polecenie pause i zobaczyć zawartość pliku.
Porada - nie trzeba używać ani sleep, ani delay. Wystarczy ping:
Kod:
ping -n 3 127.0.0.1 >NUL
Gdzie liczba po "n" oznacza liczbę sekund.
jednakże ping sprawia czasami problemy w skryptach przy wykorzystaniu zmiennych jako polecenia, więc ja używam zestawu testowego co znajduje się w systemie:
Kod:
set _sleeps=timeout /t
%_sleeps% 1 2>nul
if "%ErrorLevel%" NEQ "0" set _sleeps=sleep
%_sleeps% 0 2>nul
if "%ErrorLevel%" NEQ "0" (if not exist sleeps.vbs echo WScript.Sleep(WScript.Arguments(0^)*1000^)>sleeps.vbs )&set _sleeps=sleeps.vbs
wywołanie takiego usypiacza (na podaną liczbę sekund, przykładowo 10) nawet w pliku resetującym.bat może wyglądać tak:
Kod:
@echo off
(kod rozłączający połączenie)
%_sleeps% 10
(kod uruchamiający połączenie)
exit
dodatkowo czasami(np. na XP) ping odejmuje sekundę
[attachment=1155]
Wrzucam lekko zmodyfikowaną wersję z uwzględnieniem najnowszych zmian z wprowadzaniem kodu. Po wstępnych testach działa dobrze.
Przekierowanie