Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Pentagram Cerberus p 6367 i modem Pentagram p 6007
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Mam mały problem z połączeniem internetowym na zestawie podanym w temacie. Po włączeniu routera nawiązuje on połączenie z modemem, a modem robi to samo z siecią. Po chwili jest już internet, ale po około 2 minutach internet się rozłącza. Modem wygląda jakby się restartował, ale jest w 100% sprawny bo po podłączeniu do kompa modem działa idealnie. Za jakieś 30-40 sekund internet działa ale znów trwa to jakieś 2 minuty. Gdy w modemie miałem włożoną kartę pamięci net padał po 20 sekundach. Nie wiecie czym to może być spowodowane? Z góry dzięki za pomoc.
Wygląda na to, że modem nie ma wystarczającej energii.

Firmware w modemie i routerze najnowsze?
W routerze dzisiaj aktualizowałem, a na stronie pentagrama nie ma aktualizacji firmware dla modemu... Już nie mam na to siły.
zakładając, że to problem z zasilaniem, powinno pomóc zastosowanie AKTYWNEGO huba usb (z zasilaczem minimum 2A)

czasem może pomóc... zwykła przedłużka usb (ale nie dłuższa niż 1m) pozwalająca umieścić modem w miejscu o znacznie lepszej sile sygnału np. przyklejony do szyby w oknie (co rozwiązuje problem zasilania nie przez umożliwienie dostarczenia większego prądu lecz przez zmniejszenie zapotrzebowania modemu na energię w przypadku słabej siły sygnału gsm)

PS oczywiście nie wykluczam problemu współdziałania routera z modemem, ale to już raczej pytanie do działu wsparcia tej firmy
Po wielu godzinach męki doszedłem do tego. Wgrałem starszy soft widocznie na tym najnowszym coś nie współgra. Bardzo dziękuję za szybką pomoc!
Przekierowanie