Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: IDU-ODU - LTE Plusa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Czy ktoś z was ma jakieś praktyczne doświadczenia z tym zestawem ?

Na stronie Plusa jest informacja, że
Cytat:Zestaw obsługuje tylko najnowszą technologię LTE, nie wspiera 2G (GPRS/EDGE) i 3G (HSPA I HSPA+).
Czyli albo jesteś w zasięgu LTE, albo ten zestaw nic nie odbierze. Czyli jeżeli będą zakłócenia LTE i będzie dostępne tylko HSPA to nie będzie w ogóle internetu.

Czy LTE jest tylko LOS czy nawet jak nie ma widoczności anteny bo moje okna wychodzą na drugą stronę od kierunku do anteny to jest szansa na odbiór ? Mieszkam w małej miejscowości i jest tylko jedna stacja bazowa Plusa.

W moim bloku w którym mieszkam jest tzw. zbiorcza antena satelitarna. Nie ma możliwości instalowania czegokolwiek własnego na dachu. Jest okablowanie po mieszkaniach. Czy w takim razie można podłączyć się do tego okablowania modemem zewnętrznym by wykorzystać to okablowanie do jako antenę sygnału LTE ? Kabel kablówki jest ekranowany z tego co pamiętam, więc pewnie nie.
1. Tak - LTE padnie, nie działa wcale.
2. Nie musi być widoczności, musi być sygnał sieci. Na dachu w okolicy montażu anteny zwykle i tak będzie niezły sygnał. ODU montuje się nie na konwerterze, tylko powyżej, gdzieś na maszcie.
3. Zestaw IDU/ODU nie zadziała na multiswitchu, tylko na dedykowanej instalacji dla jednej osoby. Jest o tym w instrukcji: https://www.plus.pl/indywidualna/ZestawD...alacji.pdf - musisz mieć oddzielny kabel dla siebie, a potem od ciebie może iść z powrotem do multiswitcha. Zwykle niewykonalne.
Jeżeli nie ma możliwości pociągnięcia kabla z dachu (ODU) do domu (IDU) bez pośrednictwa multiswitcha - nie możesz korzystać z tego rozwiązania. Ale praktycznych testów nie znam i nie wiem, jaki byłby efekt - być może zakłócenia na paśmie telewizyjnym (naziemnym) u wszystkich odbiorców lub całkowity brak sygnału.
Przekierowanie