Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Nie polecam Lycamobile
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Drodzy forumowicze
Po przeczytaniu kilku postów i atrykułów o sieci Lycamobile w internecie zdecydowałem się na zakup karty SIM tego operatora.Pakiety internetowe na stronie http://www.lycamobile.pl wydały mi się interesujące. Po wykupieniu jednego z pakietów 1gb za 15 zł zainstalowałem karę sim w swoim mobilnym modemie Huawei E 3131 hilink.Skonfigurowałem poprawnie apn i hasło i inne dane potrzebne do nawiązania połączenia. I tu nastała konsternacja modem łączy się z internetem ale nieprzesyła danych. Po dwóch próbach 10 min udało mi się skontatować z BOA sieci Lycamobile.Dowiedziałem się tam, że korzystanie z modemu a także Usługa tethering w tel. kom. jest zablokowana. Skotaktowałem się drogą elektroniczną z cs@lycamobile.pl. Gdzie otrzymałem wiadomość o mniej więcej takiej treści
"Usługa tethering (przekazywanie lub udostępnianie internetu na inne urządzenia) a i korzystanie z interntu w modemie jest zablokowane. Nasza oferta obejmuje korzystanie z internetu tylko na telefonie komórkowym. "
Poprosiłem więc operatora drogą mailową o wskazanie mi punktu regulaminu w którym jest zawarty zapis stanowiący o takiej blokadzie. W odpowiedzi dostałem mail o treści
"Odnośnie usługi tetheringu pragniemy poinformować, że szczegółowe informacje zostały zamieszczone w regulaminie użytkowania usług sieci Lycamobile, dostępnego na stronie internetowej: http://www.lycamobile.pl/po/termsandconditions

Proszę mieć na względzie, że kluczowym w tej kwestii jest § 10. Obowiązki Abonenta:
Abonent Lycamobile zobowiązany jest do:

nieużywania Karty SIM z wykorzystaniem Urządzenia telekomunikacyjnego(…), bez homologacji lub bez certyfikatu,

nieużywania Adapterów bez zgody Lycamobile

niewykorzystywania Urządzenia telekomunikacyjnego, Karty SIM lub Adaptera niezgodnie z przepisami prawa lub niezgodnie z Umową lub w celu realizacji działań na szkodę Lycamobile lub osób trzecich

nieużywania Karty SIM w systemach i urządzeniach służących do zautomatyzowanego przesyłania danych pomiarowych lub zdalnego sterowania, w tym w systemach monitoringu osób, budynków, pojazdów (tzw. rozwiązania telemetryczne);

współdziałania na wezwanie Lycamobile przy usuwaniu skutków czynów bądź zdarzeń opisanych powyżej."


Po przeczytaniu regulaminu a szczególnie § 10. Obowiązki Abonenta.
W dalszym ciągu nieznalazłem przyczyny, która by zabraniała mi na korzystanie z karty sim w moim modemie.
Sumując uważam sieć LYCAMOBILE za nieszczerą.I szczerze z całego serca niepolecam tej sieci nikomu.
PS.Może ja czegoś nie rozumiem w tych zapisach regulaminu i nie mam racji. A jak wy sądzicie ?
no widzę, że w odpowiedzi otrzymałeś stek bzdur - przejrzałem całą (chyba?) ich witrynę i nie znalazłem nigdzie informacji o ograniczeniach tetheringu czy użycia karty SIM w modemach i routerach

definicja "Adapter" dotyczy tzw. przystawek GSM do central telefonicznych

sprawę możesz skierować do UOKiK

jako abonent masz prawo do otrzymania cennika, może tam będzie jakaś wzmianka

PS niedawno uprzedzałem o praktykach blokowania tetheringu i udostępniania połączenia internetowego przez niektórych operatorów za granicą, ale zawsze w takim wypadku odpowiednia informacja znajdowała się w regulaminie, przypisach prawnych bądź w opisie danego pakietu danych, tutaj nic takiego nie znalazłem

pisałem o tym tam:
http://forum.jdtech.pl/Watek-internet-mo...2#pid24622

tak przy okazji - jeśli tethering jest technicznie blokowany przez obniżenie TTL do 1 to zazwyczaj karta SIM może być używana w telefonach, które są w stanie pracować jako modem usb oraz w zwykłych modemach (nie-hilink)

PS jeśli jesteś z okolic Wrocławia lub Warszawy pisz na PW to pomogę w sprawdzeniu czy na zwykłym modemie zadziała

[edit]rozwiązanie
w/g komentarzy tam
http://www.internetnakarte.pl/2014/07/vi...mment-form
TTL nie jest obniżany do 1 lecz jest sprawdzana wartość TTL pakietu wychodzącego
wystarczy zatem ją podwyższyć o 1
http://stackoverflow.com/questions/31245...on-windows

opis PL wrzuciłem na forum (dla windows xp, w innych windowsach jest podobnie)
http://forum.jdtech.pl/Watek-tp-link-mr3...9#pid26289
Zmuszanie do korzystania z mobilnego internetu tylko na smartfonach np. w Anglii to rzecz znana. Tu natomiast operator prezentuje podobne podejście jak Aero2 - własną interpretację regulaminu lub zostawianie sobie luki, że to, co nie zostało wymienione w regulaminie, mogą sobie sami wprowadzić, jak np. reCaptha w Aero2...
I UKE na takie rzeczy się zgadza...
W dniu dzisiejszym znowu zostałem poczęstowany dawką ignorancji ze strony Lycamobile.O to treść maila któy otrzymałem

"Szanowny Kliencie,

Dziękujemy za kontakt z Lycamobile.

Ze względu na to, że jesteśmy siecią MVNO mamy ogarniczenia w pewnych zakresach, między innymi korzystanie z interentu w naszej sieci jest ograniczone tylko do korzystania z interentu w telefonie."

Ten operator najwyraźniej uważa, że skoro jest MVNO to wszystko mu wolno.
Jeszcze raz nie polecam LYCAMOBILE
Chcę dodać, że internet od Lyca nie działa również w tablecie. Jeśli ktoś zna sposób aby działał to poproszę aby napisał.
Tutaj nie powinno być problemu, jeżeli karta jest bezpośrednio w urządzeniu.
Może być problem jeśli jest polityka podobna do zachodnio europejskiej jesli to nie tablet z funkcja telefonu np. Samsungi z modułem 3g lub asus fone pad.
Może da się obejść zmieniając identyfikator urządzenia na np. Taki jak ma telefon. Jak to zrobić jest poradnik jeśli się nie przeterminowal trzeba guglowac cos ala "samsung free 50GB dropbox" tablet musi mieć roota żeby edytowac odpowiedni plik no i trzeba zrobić backup oryginalnego na wszelki wypadek.

Znalazłem http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1961372
Chodzi o plik build.prop ale czy to zadziała żeby był internet na tablecie to nie wiem. Próbować myślę że warto.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Ale oni korzystają z naszych sieci jak MVNO i nie wiem, czy mają pełny dostęp do identyfikatorów urządzeń - ale po IMEI da się to w sumie sprawdzić...
Nasze sieci naszymi a widzisz ze zdziwiaja.

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Mój tablet to GoClever Elipso 71. Po pewnym czasie i kilku przeszukiwaniach sieci tablet sam się zalogował. Niestety cały czas trzyma się na EDGE chociaż w wyszukiwaniu jest widoczne również HSDPA+. Nie wiem czy Lyca ma takie ograniczenie czy moc "sygnału" jest za słaba? Przy próbie zalogowania do 3G jestem nie wpuszczany i loguje do EDGE.
Może sygnał jest za słaby? Wyjdź na świeże powietrze...
(13-06-2014 11:40)jakubd napisał(a): [ -> ]Może sygnał jest za słaby? Wyjdź na świeże powietrze...

Faktycznie pomogło... i mnie, i tabletowi który zalogował się na UMTS. Smile
Złożyłem skargę na Lycamobile do UKE i UOKiK. OK, mogę nie wpuszczać modemów do sieci, ale niech o tym rzetelnie informują.
natomiast obejście problemu jest już opisane tam:
http://forum.jdtech.pl/Watek-tp-link-mr3...9#pid26289
to nie jest problem z niewpuszczaniem modemów czy routerów
(są wpuszczane do sieci bezproblemowo, a jeśli są wyposażone w jakiś wewnętrzny w miarę zaawansowany system operacyjny, to można sprawdzić, że takie połączenie uzyskują)
lecz z blokowaniem podzielonego ruchu
Ja mam nieco inną opinię o Lyca ale przyznaję też, że w inny sposób korzystam. Zamówiłem (darmową) simkartę do ipada mini retina z modemem - miała to być alternatywa do Aero na wakacyjny wyjazd (nie miałem pewności czy w środku lasu nad jeziorem aero złapie sygnał)

zakupiłem pakiet 1GB za 7zł ważny 30 dni - na wbudowanym modemie działało to świetnie. internet max do 8MBit/s ale zazwyczaj nie spadał poniżej 1,5-2MBit/s. LTE nie łapie ale to jasna sprawa.

ogólnie kartę lyca zostawię sobie na "zaś" na co dzień przy doraźnej konieczności skorzystania z netu lub w sytuacjach awaryjnych jak brak prądu - wystarczy mi Aero2 - na wyjazdy gdzie częściej muszę skorzystać wolę doładować sobie konto za 7zł i wykupić pakiet w lyca...

przyznaję, że zablokowanie tethringu ze strony operatora to dziadostwo... z drugiej strony pamiętajcie, że lyca to sieć dla Polaków na emigracji, nastawiona bardziej na połączenia/smsy.

Małe podsumowanie:

+ najlepsza cena na rynku za mobilny internet 7zł/1GB
+ oryginalna nano sim a nie docinana (nie chciałbym, żeby jakieś gówno utknęło mi na wieki w ipadzie)
+ dobry zasięg, przyzwoity transfer w miastach i miescinkach

- brak możliwości sprawdzenia pakietu na ipadzie (tylko kody USSD)
- brak aplikacji mobilnej
- wymaga konfiguracji APNów (dla porównania Aero2 na ipadzie nie wymaga absolutnie żadnej konfiguracji)
- znaczny spadek transferu na zadupiach

http://www.speedtest.net/my-result/i/932348799
(23-09-2014 23:30)neoxxx napisał(a): [ -> ]przyznaję, że zablokowanie tethringu ze strony operatora to dziadostwo... z drugiej strony pamiętajcie, że lyca to sieć dla Polaków na emigracji, nastawiona bardziej na połączenia/smsy.
Błąd nie dla Polaków a dla emigrantów ogólnie lyca lebara itp służą właśnie do połączeń międzynarodowych lub w sieci lyca-lyca w różnych krajach kiedyś były chyba bezpłatne teraz chyba nie. Przypuszczam ze wygląda to tak ze jest centrum lyca w chmurze i wszystkie numery sa w tej chmurze a lokalni operatorzy sluza po prostu za nosnik polaczen do tej chmury i w ramach swoistego mvno maja tansze polaczenia do tej chmury ktora przekierowuje do lyca w uk Holandii etc. A że połączenie międzynarodowe nie idzie załóżmy jak normalnie było ze dzwonisz z plusa za granice to plus przesyła połączenie do tepsy a ona dalej drucikami przez kolejnych opow stacjonarnych az do wezla stacjonarny-komorka w kraju docelowym. Teraz idzie plus do centrum lyca i lyca do lyca w kraju docelowym.
Cytat:- wymaga konfiguracji APNów (dla porównania Aero2 na ipadzie nie wymaga absolutnie żadnej konfiguracji)

U mnie wymagalo wpisania darmowy

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
neoxxx Dziękuję za Twój komentarz. Jednak nie rozpisuje się tutaj nad ofertą połączeń międzynarodowych i sms-ów. W trakcie zakupu interesowała mnie oferta internetu mobilnego, która nie została zrealizowana ponieważ mam modem HILINK, a ani na stronie ani w regulaminie operatora nie było stosownego zapisu który by o Tym informował. Dziwi mnie troszkę twój wybór bo zarówno Areo2 i Lycamobile działają w tych samych miejscach ponieważ korzystają z zasięgu tej samej sieci. Ciesze się ,że ta super oferta za 7 zł spełniła Twoje oczekiwania ale trzeba się zastanowić jakie jeszcze urządzenia będą działać z Tą kartą sim. Dla mnie to czysta loteria bo kupuję kartę sim i muszę się zastanawiać czy internet będzie działał czy nie. A tak już nie powinno być!
Dla mnie LYCAMOBILE to złodzieje i kiepski operatora.
Ok, tak tylko chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Nie ma tragedii z lyca, polaczen nie testowałem a zamówiłem wyłącznie do celów internetu mobilnego. Dobrze wiedzieć, ze nie działa udostępnianie bo czasem korzystam z modemu mifi i teraz wiem, ze lyca nie wykorzystam. Szkoda.. Wyglada na to, ze nadal najlepszy i najtanszy sposob na net mobilny to karty orange z allegro z megabajtami na konce.
neoxxx napisał(a):Dobrze wiedzieć, ze nie działa udostępnianie bo czasem korzystam z modemu mifi i teraz wiem, ze lyca nie wykorzystam.
dobrze czytać cały wątek
http://forum.jdtech.pl/Watek-nie-polecam...5#pid26975
Na stronie Lycamobile podane jest że karty startowe są u nich za darmo , czy tak jest w rzeczywistości czy są jakieś ukryte opłaty ? np za wysyłkę
Stron: 1 2
Przekierowanie