Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero2 i proxy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Mam taką zagwostkę teoretyczną czy dało by się coś takiego zrobić:

Jak wiecie Aero2 wprowadziło capcia do swej usługi. By ominąć taki problem można by było użyć proxy czyli komputer z stacjonarnym internetem oraz dwie karty sim.

Teraz tylko kilka pytań:
  1. Czy rozłącza/ zmienia adres IP tak jak normalnie a po czasie jednej godziny.
  2. Czy komputery w jakiśtam sposób widzą się między sobą (ustawimy serwer www na jednym a drugi jest klientem)
  3. Czy w jakiś sposób Aero2 rejestruje ruch w wewnętrznej sieci
  4. Czy to być legalne
  5. Czy da się coś takiego wogóle wykonać po protokole PPP
Nie rozumiem, gdzie tutaj masz omijanie CAPTCHA? Poza tym komunikacja między komputerami w sieci wewnętrznej jest niemożliwa - zwłaszcza, gdy jeden ma kapcia, a drugi nie ma.
juz wyjasniam, moze za malo szczegolow podalem. mam miec dwie karty sim. zastanawiala mnie kwestia sieci wewnetrznej aero2 czy byloby mozliwe takie ustawienie by komputer z internetem stacjonarnym postawic tam serwer proxy a na drugim jako klient ale z aero2 i by bylo to po sieci wewnetrznej aero2. czy to jest wogole mozliwe?
Nie robiłem testów penetracyjnych Aero2, jednak domyślnie wszyscy operatorzy izolują klientów od siebie. Więc odpada takie rozwiązanie. Dla ścisłości chodziło ci pewnie o to:

Komputer/laptop -> modem Aero2 (zablokowane kapciem) - sieć wewnętrzna Aero2 10.x.x.x -> inny modem Aero2 z dostępem zablokowanym kapciem -> komputer z serwerem proxy -> inny dostęp do internetu (stały, np. ADLS, kablówka, itd.)
Dokladnie o to.
Prześlij jeden bajt danych między abonentami w trybie CAPTCHA, będzie rozmowa dalej,.
Przekierowanie