Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Play Online
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
po restarcie komputera znowu jest OK, wcześniej próbował się połączyć z aero i wyskakiwał komunikat typu że źle się rejestruje do sieci czy coś

a tak w ogóle bardzo ładnie działa ten e3131
tak dokladnie e3131 bardzo dobra konstrykcja za te cene.

dzieki za pomoc.
Może po prostu to znowu problemy ze stabilnością działania sieci, które parę osób zgłosiło 12tego w godzinach wieczornych?
E3131 też mi się podoba, tylko muszę do niego dobrać odpowiedni dashboard i dodam do oferty sklepu, bo chyba warto.
Dokładnie.
U mnie wczoraj też od popołudnia problemy z zasięgiem i ogólnie działaniem Aero.
Po reklamacji ZTE MF195 przyszła kolej na zakup polecanego tu Huawei E3131 z sieci Play, oświećcie mnie jednak gdzie popełniam błąd:
-zainstalowałem MP dodany z modemem
-Narzędzia/Opcje/Sieć mam dostępne tylko Typ sieci i zaznaczone jest Preferowane WCDMA, klikam zastosuj, Ok i zamykam Play Online
-Odpalam TNI/Ustawienia/Komunikacja AT i PIN/modem mam na COM 7/zaznaczam Komunikacja AT
-Przechodzę do zakładki GPRS/UMTS i ustawiam wg rozpiski Technologia (automat)/Kolejność (WCDMA,GSM)/Pasmo (wszystkie) zaznaczone GSM900 i W2100/Roaming (włączony)/Komutacja (CS i PS) klikam zastosuj, wyskakuje komunikat o poprawności wprowadzonych zmian, klikam Zamknij
-Zakłądka połączenie/Tryb modemu RAS,nazwa połączenia Aero2/Modem HUAWEI Mobile Connect-3g Modem #2/APN darmowy/nr tel *99***1#/Dodatkowe polecenie inicjujące: AT+CGDCONT=1,"IP","darmowy"
zaznaczone Zmień APN, nr tel,login,hasło w rejestrze przy Polacz w trybie NDiS Option

I na takich opcjach nie działa, w oknie głównym na dole po lewej mam :
Operator-brak danych
Nazwa poł-Aero2
Modem HUAWEI Mobile Conect
-IP: 0.0.0.0
-IP serwera 0.0.0.0
-moc syg -87dB,48%,CSQ15
-BTS nie ustawiono

Siłę syg pokazuje na ok połowę (pewnie to 48% jest)

Co źle robię?
carl23 napisał(a):Operator-brak danych
Jesteś poza zasięgiem sieci Aero2?
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
W weekend będę testował jeszcze na obrzeżach Warszawy więc upewnię się na 100 % co jest nie tak.

Mam wbudowany modem w netbooka i w Iplusie śmiga w danym miejscu na zewnątrz w 3G wewnątrz w Edge, dlaczego E3131 nie zmienia technologii na zewnątrz tylko tu i tu chodzi e Edge?Dodam że na wbudowanym modemie jest silny sygnał 3G (3 kreski) więc nie jest to na granicy by modem wybierał stabilniejszy. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
Nie wiem jak masz skonfigurowany E3131 i jak jest podłączony do laptopa (jeżeli wpięty prosto w komputer, to jego antena ma gorsze warunki pracy, niż modem wbudowany w laptopa, który ma antenę zwykle specjalnie umieszczoną na górze klapy ekranu).
Skonfigurowany jest tak jak pod aero2 zgodnie z Twoimi wskazówkami, ja rozumiem że może być słabszy (wpięty jest bezpośrednio w gniazdo USB) ale aż tak?Że z 3 kresek 3G nie chce wskoczyć na Huaweiu przynajmniej na jedną...
Użycie przedłużacza USB daje zwykle co najmniej 3dBm zysku (to jest dwukrotnie zwiększenie siły sygnału), a przez ustawienie modemu w lepszym miejscu (na oknie) nawet 6-7dBm. A nie podłączam przy tym przecież żadnej anteny.
Pisząc przedłużacz masz na myśli zwykły kabelek USB żeńsko-męski, czy jakiegoś huba z zasilaniem zewnętrznym?
Tak, zwykły kabelek żeńsko-męsku (z jednej strony wtyczka USB-A, z drugiej strony gniazdo USB-A).
No proszę, człowiek całe życie się uczy, myślałem, że stosując kabelek będzie gorzej, ze względu na spadek napięcia itd, a jednak on działa jak antenka...
Dementuję pogłoskę, że przedłużacz USB działa jak antena Smile
Po prostu odsuwamy w ten sposób modem od źródeł zakłóceń i mamy możliwość umieścić modem (a więc i wbudowaną w niego antenę) w miejsce o lepszym sygnale.
Dementuję także, że z przedłużaczem nie może być gorzej. Wiele przedłużaczy jest kiepskiej jakości i faktycznie może sprawiać problemy - zwłaszcza przy prądożernych modemach (np. E353) i komputerach o ograniczonym zasilaniu w porcie USB (większość stacjonarnych). Czasem nawet kabelki długości kilkunastu centymetrów powodują problemy większe, niż porządne kable maksymalnej dozwolonej przez standard USB 2.0 długości 5m.
No i problem się rozwiązał sam...zmieniłem miejsce (pisałem o testach na obrzeżach Wawy) i wszystko hula aż miło, aero2 na prawdę stabilnie i przyzwoicie działa...za niedługo test w zupełnie innym rejonie lubelskiego, zobaczymy jak tam-wg mapek powinno być ok.
Witam.
Czy jest możliwość ustawienie programu PLAY ONLINE tak aby po uruchomieniu systemu automatycznie łączył się z siecią ?
Nie, wbudowany w modemy Play Mobile Partner (brandowany jako Play Online) nie ma takiej funkcji.
Można tylko zmienić go na inny dashboard (ingerencja w firmware). W sumie ciekawa sprawa, żeby opisać sztuczki jakie można zrobić z modemem (np. dezaktywacja autouruchomienia PO itd.).
Czyli zostaje np. TNI?
Nie, TNI chyba też nie potrafi połączyć automatycznie.
szopen - dyskusję związaną z TNI przeniosłem do innego wątku, w skrócie - TNI to potrafi
http://forum.jdtech.pl/Watek-tni-laczeni...polaczenia

Problemy masz dwa:
1. Zdezaktywować Play Online, żeby nie wstawał
2. Ustawić coś, co nawiąże połączenie - Windows potrafi np, połączyć się, jak tylko coś zażąda dostępu do netu.
3. Wytłumaczyć użytkownikowi co dzieje się w sytuacjach awaryjnych (modem nie złapie zasięgu sieci - czasem będzie latało w kółko okienko wznawiania połączenia).

Najlepiej chyba wymienić dashboard np. na ten od kolegi Lesiolo i sprawdzić, czy działa w nim wznawianie i opcja automatycznego łączenia w twojej konfiguracji.
Mnie działało i przestało. Modem 3131e mryga na zielono. A przy próbie połączenia wyskakuje komunikat, że nie można zarejestrować sieci. Działało na TNI, a na MP/Play pokazywało sygnał i konfiurację ale nie pozwalało sie łęczyć z Aero2. Wykonałem konfigurację profilu jak w tym wątku pokazano ale to niczego nie zmieniło. Generalnie działało przez miesiąc a teraz... pupa.

Jest jeszcze coś. Połączony modem robił się wyraźnie ciepły. Teraz pozostaje zimny - padł?
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie