Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: DELL 5550 i Lenovo X200 [OK]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem nowy na forum więc na początek
CZEŚĆ WSZYSTKIM!

Chciałbym podzielić się odkryciem - można instalować kartę Ericsson f5521GW brandowaną przez DELLa w komputerach innych firm. W moim przypadku niezbędne było zainstalowanie custom biosu. Zmiana w kodzie ogranicza się do usunięcia bitów uruchamiających whitelist check, co nie musi mieć znaczenia dla kogoś niewtajemniczonego.

Ważne natomiast jest, że kartę DELLowską można dostać na eBay za 150pln a Lenovo nie widziałem taniej jak 750pln.

Po zainstalowaniu karty trzeba jeszcze podmienić PID w plikach inf sterowników do instalacji (w przypadku windows)i voila, gotowe. Linux działa w 100%, konfiguracja sprowadza się do wpisania APN.

Program Dell Mobile Broadband Connect jest bardzo prosty w obsłudze. Sprawdzałem na karcie Play, działa jak należy. AERO2 niestety nie łączy się (osławione TS-11). Szukamy sposobu, żeby Windows łączył się automatycznie, bez konieczności używania dodatkowych programów.

PS. GPS działa bez zarzutów
PS2. Linki do custom biosu i sterowniki (niestety, tylko windows 7 x64) mogę przesłać na PM.
Cześć,

Wiem, że temat już starawy ale akurat mi się trafił do instalacji X220 z DW5550. w związku z tym pytanie - masz może jeszcze te sterowniki do LENOVO dla DW5550 ? Z BIOSEM już sobie poradziłem Wink

pzdr
JT
Przekierowanie