Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF63 i Aero2 - "Rozłączony"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam router z Orange który miał simlocka.
Dzięki wykupieniu 7 kredytów dzięki DC unlocker ściągnąłem tego simlocka.
Teraz kartę aero2 widzi i widzi zasięg.
Niby dodaje APN "darmowy" ale ciągle mam "rozłaczony"
na wyświetlaczu.
Ustawione połączenie automatyczne i na wyświetlaczu jest literka A.
Zasięg 3g full.
Może trzeba zmienić Soft w modemie?
Pomoże ktoś?
Był bym bardzo wdzięczny.
Roaming?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Dziękuję za zainteresowanie.
Na wyświetlaczu routera porze pl-plus.
Jest wyświetlona też literą R.
Jak zrobię połącz to pisze by załączyć roaming. A jak wejdę w zakładkę informacje to też niby pisze że roaming jest włączony.
Mam to urządzenie właśnie w ręku i żadnych problemów z połączeniem. Zrób przywrócenie ustawień fabrycznych i zacznij od zera:
1. Dodać profil Aero2.
2. Udzielić zgody na pracę w roamingu
I tyle.
Niby mam wszystko ok ale nie działa.
Jak zrobie informacje to mam ze roaming włączony i na zielono.
Na wyswietlaczu tez mam literke R i A.
Ciagle mam rozłączony.
Jak zrobie na połącz (pod wyborem połączenia automatycznego czy recznego) to wystwietla sie bo włączyc roaming.
Nigdy nie wyskoczyło okno z zapytaniem czy włączyc rozming.
Pokaż zrzut ekranu z opcjami roamingu.
nigdzie nie moge znalezc ustawuien dotyczacych roamingu.
W zakładce ustawienia WAn mam wybór sieci i ustawienie profili.
Gdzie indziej tez nic nie ma z roamingiem
Roaming będzie tylko 1 opcją... bardzo możliwe, że w zakładce ustawień WAN.
Na internecie jest bieda z instrukcjami dla ZTE MF63, a zwłaszcza ze screenami konfiguracyjnymi, stąd wszelkie PrintScreen'y mile widziane Wink

Ze screen'a powyżej wnoszę, że przycisnąłeś Aktywuj na ekranie profilu.
Spróbuj może jeszcze z opcją Automatyczny.
Zrobiłem kilka zrzutów, wrzucę w nowym wątku, tymczasem jeden zrzut z opcją roamingu.
[attachment=1121]
Opcja w tej chwili niedostępna do edycji, bo połączenie jest nawiązane. Wystarczy kliknąć "rozłącz" i już można zmieniać.
Dziękuję.
Ja w tej zakładce nie mam możliwości zaznaczenia roamingu bo takiej opcji nie mam.
Pewnie to winna firmware od Orange.
Mam wybór automatyczny i ręczny ale nic o roamingu.
Czy da się w tym zzmienić soft ?
No tak, operator mógł zmienić listę opcji zgodnie ze swoimi wymaganiami - były podobne problemy z ZTE MF60.
Oprogramowanie teoretycznie zmienić można, ale musiałby je wydać Orange.

Ja bym zadzwonił do Orange (jeżeli jesteś ich abonentem) i zapytał, jak skorzystać z sieci za granicą.
Pomocne forum elektroda.pl Wink
Schemat krok po kroku jak z ZTE MF63 z Orange zrobić działający w innych sieciach komórkowych router Wink
Powodzenia Smile
Swietne dzieki przyjacielui.

Okazało sie to pomocne i mam napis połączone na routerze.

Tylko jedna sugestia nie trzeba zrzucac NVRam na dysk edytowac i wgrywac spowrotem tylko wystrczy przez explorer wejscna urzadzenie skopiowac wymagany plik na dysk edytowac (zmianiajac 3 pozycje na on) wskopiowac spowrotem zapyta czy podmienic - podmieniec wjsc zrobic restart i działa.

Dziekuje raz jeszcze
Fantastyczny opis. Trzeba go do nas przenieść.
Korzystając z okazji po wpisaniu kodu captcha . Jest komunikat by ponownie się połączyć z siecią.
Da się to jakoś zrobić bez dostępu do routera (fizycznie) oraz bez logowania do niego?
Chyba tylko wyłączyć "sztrum" przy gniazdku Wink
K4r0lSz napisał(a):wyłączyć "sztrum" przy gniazdku
szkoda, że to model akumulatorowy Wink - a tak swoją drogą czy ktoś próbował uruchomić go bez aku na solidnym (powiedzmy 5V/2A) zasilaczu?
Bez aku działa na standardowej ładowarce.
Mógłby ktoś wrzucić tutaj czysty plik "usersetting_nvconfig.txt" ? Zresetował mi się modem, wchodzę w efs explorera a tam zonk bo pliku nie ma..
Jak mi na PW przypomnisz we wtorek wieczorem, to postaram się wydłubać ze swojego - ale tutaj nie mam pod ręką.
Przekierowanie