Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Brak możliwości wysyłania danych i niestabilne połączenie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Od pewnego czasu mam problemy z połączeniem.
Mój sprzęt: modem Huawei E3131 "klasyczny" niebrandowany
Przed wprowadzeniem kapcia byłem zadowolonym użytkownikiem Aero2.
Połączenie działało super. Niskie pingi, przyzwoita prędkość.
Żadnych, nawet najmniejszych problemów z Aero2 po prostu nie było.
Tak spodobało mi się Aero2 że zrobiłem im darmową reklamę rozwieszając parę plakatów.
Wtedy zaczęły się problemy.
Wszystko zaczęło się mniej więcej tydzień temu i idzie ku gorszemu.
Wtedy połączenie było stabilne 512kbps, ale mniej więcej raz na kilka minut mimo bardzo intensywnej transmisji danych zrzucało mnie na UMTS.
Dzisiaj jest znacznie gorzej.
- znacznie częściej zrzuca mnie na UMTS,
- ping wzrósł z około 60ms do kilkuset ms,
- zasięg spadł z -87dBm do -107dBm (od 18:00 do 22:00 nawet do <=-113dBm)
- prędkość transferu waha się od 512kbps do 80kbps w HSPA+ i 20kbps gdy zrzuci mnie do UMTS
- mniej więcej przez połowę czasu nie mogę wysyłać żadnych danych (ale o dziwo w dalszym ciągu odbieram)

Zresztą sami zobaczcie:
[attachment=1098]

Z góry dziękuję za wszystkie informacje które mogą mi pomóc to naprawić.
dominicys
próbowałeś znaleźć miejsce, w którym jest lepszy sygnał? (przedłużacz usb się do tego przydaje)
problem znacznego spadku sygnału sugeruję zgłosić do Aero2

o przyczynach można pogdybać, ale nie zmieni to zasadniczo niczego (o ile przyczyną nie jest awaria modemu)
Rozreklamowałeś aero2 w swojej miejscowości, znacznie wzrosło obciążenie nadajnika i co za tym idzie obniżyła się stabilność ;-) oczywiście to tylko moje gdybanie ale taka sytuacja jest realna Wink
Popatrz czy nie wzrosla ilość talerzy cyfrowego polsatu w okolicy Big Grin oszczędzanie przez wydawanie drugi prodikt za połowę etc. Wtedy wiadomo ze więcej użytkowników.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Przekierowanie