Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3040 + ...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam,

Poszukuje zastępstwa dla modemu zestawu: karta Aero2+E3131+antena 11dB. Zestaw spisywał się bez zarzutu, ale obecnie użytkując np. GPS w telefonie (internet z hotspota) nie jestem w stanie przywrócić dostępu do internetu.

Zależy mi na podpięciu modemu, który nie będzie wymagał dodatkowego zasilania, będzie można ustawić preferowane sieci wraz z kolejnością np. LTE, HSPA, a przede wszystkim będzie to łącze stabilne i bezobsługowe.

Pytania: który operator (ewentualnie oferta) oraz który model modemu (niekoniecznie kupowany od operatora)?

pozdrawiam,
Władysław
Nie rozumiem z jakiego hotspota korzystasz i w jakiej sytuacji Ci rozłącza

Jeśli ma być mobilnie i z zewnętrznym zasilaniem (np. do telefonu, zamiast dual-sima) to huawei e5220 z play'a będzie świetny (189zł).

Jak coś stajonarnego to np. m3420 + e3131.
W Sferis jest co jakiś czas promocja Huawei E5220 - 175zł, przeważnie pojawi się u nich na koncie Allegro Wink
Doprecyzuję:
Robiłem hotspota z Aero2 na w/w opisanym sprzęcie. Często też używałem Aero2 jako darmowy internet po WIFI dla telefonu N/Lumia 920, np. dla aplikacji GPS. Aktualnie, ze względu na konieczność wpisywania kodów, na telefonie nie jest to już takie łatwe, a w trakcie jazdy wręcz niemożliwe.

Chcę zastąpić Aero2 kartą najprawdopodobniej Red Bull Mobile, gdzie jest LTE za darmo do końca roku i poszukuję modemu, który bez dodatkowego zasilania będzie pracował z MR 3040 zapewniając priorytetyzację technologii (LTE, HSPA) oraz będzie pracował stabilnie i nie zrywał połączeń, ale dokładnie z MR3040. Oczywiście chodzi mi o modem z obsługą LTE. Z moich dotychczasowych analiz wynika, że: E398 jest już trochę słabo dostępny, E3276 obojętnie od jakiego operatora wymaga zasilania, E32372 z PlUSA nie wymaga zasilania, ale to HiLink, więc nie wiem czy coś poza sztywnym wyborem pasma da się zrobić w kwestii priorytetyzacji technologii. Wersja niehilinkowa E3272 nie współpracuje z MR3040.

Myślę, że na forum znajdą się użytkownicy MR3040, którzy podzielą się opinią co warto dokupić do tego routera.
E392?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Przetestuję z MR3040 model MF823. Bardzo mi się ten modem ostatnio spodobał mimo, że HiLinkowy.
Wątpie abyś na tym routerze uzyskał prędkość LTE. Ale sama technologia czy prędkość z ograniczeniami operatora - powinna działać.
Korzystałem z iplusowego E3272 i MR 3040 i prędkości osiągałem podobne na komputerze MR 3420 oraz MR 3040. Tylko wtedy nie zwracałem uwagi na fakt, czy i jak modem wybiera sobie priorytet sieci, a wiem, że coś takiego można ustawić za pomocą Top Net Info.

Chodzi mi o modem obsługiwany przez TNI i rozumiem, że ten E392 właśnie taki jest?
Jesli jest wersja z EE to mozna wgrać od rosyjskiego megafona i wtedy jest lepiej. Ale chyba ci co sprzedaja wiedzą o tym i przygotowują je zeby były takie jak powinny byc

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
A czy tego E3272 HiLink od iPlusa da się zmusić do priorytetyzacji technologii?
W menu jest na pewno opcja wymuszenia tylko LTE.
(18-05-2014 09:04)jakubd napisał(a): [ -> ]Przetestuję z MR3040 model MF823. Bardzo mi się ten modem ostatnio spodobał mimo, że HiLinkowy.

Czy w Twoim MF823 jest tak samo, że tylko LTE?
Jest opcja wymuszenia "tylko lte" na stronie zarządzania przez WWW.
Z tą prędkością, chodziło mi o wydajność routera. 15mbps robi z palcem w nosie, ale dokładne testy robił kiedyś Jakub (z mr3420 v1)
Robiłem właśnie test e392 ustawiłem lte only wsadzilem do tp wr703n (czyli mr3020 na chiny) i podłączyłem do ładowarki od samsunga. Wszystko smiga wiec wydala z energią niestety nie testowalem z obciazaniem ściąganiem bo niestety MB brak ale według mnie powinien wydolic.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Zamówiłem modem E3272 i planuje testować w Play (RBM). W Plusie nie było z tym zestawem problemu. Chodzi mi głównie o to, że jak wymuszę LTE, to czy przypadkiem nie okaże się, że w trakcie jazdy będę poza zasięgiem. Z drugiej strony, to najtańszy mobilny internet na rynku, więc jak te przerwy nie będą zbyt uciążliwe, to akceptowalne.

Jeżeli chodzi o wydajność, to gdzieś przeczytałem, że RBM umożliwia transfer do 15 Mb/s Download, ale dla moich potrzeb i 5 wystarczy.
Tak, jak wymusisz LTE, to w trasie sygnał może znikać. Ale za ruch 2G i 3G płacisz - wybór należy do ciebie - jak na papierosach.
Witam,

Modem E3272 przyszedł i wszystko wygląda ok.

Testy na zewnątrz przy modemie podłączonym do laptopa dawały od 11,5 do 14,7 MB/s. Test wewnątrz bez zasilania routera i bez anteny to ok. 3-4 MB/s, po podpięciu zasilania do routera na zewnątrz ok 10-11 MB/s, a wewnątrz do ok. 5-6 MB/s.
Dołożenie anteny poprawia odbiór przy routerze wewnątrz.

Generalnie maksimum z przepustowości RBM można wycisnąć przy modemie podłączonym do laptopa, a przy routerze MR 3040 spadek wydajności jest zauważalny.

I tu pytanie do ekspertów, czy to ograniczenie oryginalnego oprogramowania routera, czy słabego prądu jaki router generuje na USB (uwzględniając podłączenie zasilania do routera)? Oczywiście wyniki i tak są zadowalające, ale jeżeli można coś poprawić to popróbuję.
Wolnego procesora raczej, wspominałem o tym wcześniej.
Nie do końca rozumiem. Na iplusie uzyskiwałem 15 i więcej Mb/s w LTE na routerze. Te 15 MB/s to przecież nie techniczna granica wydajności a ograniczenie operatora, coś jak w Aero2.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie