Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Zrestartuj połączenie internetowe... czyli co mam zrobic konkretnie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Mam pytanie jak wygląda sprawa z przepisywaniem kapcia w AERO2 podczas korzystania z netu na mobilnym routerze?

Mój sprzęt to Huawei E586. Do momentu wprowadzenia KAPCIA modem ten działał znakomicie z AERO i na nic innego bym go nie zamienił. Sam nawiązywał połączenie po godzinie, pokazywał zasięg aero, itp.

Teraz kiedy mamy KAPCIA, po wpisaniu adresu jest oczywiscie przekierowanie do strony z kodem. Po jakiś 10 próbach uda się wprowadzić poprawnego KAPCIA i pojawia się komunikat: "zrestartuj połączenie internetowe". Co to właściwie znaczy?

Jedyne co mi pomaga to wyłączenie i ponowne uruchomienie routera - to jest śmieszne bo procedura ta trwa kilka minut.
Masz wybór
- to co robisz Czyli włącz/wyłącz
- otwierasz drugie okno przeglądarki z adresem 192.168.1.1 (lub 192.168.0.1 lub inny adres zależy od routera) i tam szukasz przycisku rozlacz/połącz dobrze jest np. Ustawić juz na stałe połączenie manual/ręczne dla aero2 w niektórych routerach bo np. Twój może nie mieć tego przycisku jeśli jest ustawiony na automatycznie.


從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
są już na forum linki do odpowiednich programów resetujących połączenie za użytkownika
Mam router mr3240 i modem huawei3131 s2 po wpisaniu capcha i potwierdzeniu,że prawidłowy wyłączam zasilanie routera z włożonym modemem ..........i.............................zamiast włączenia sieci aero2 ......nic.Czasami po godzinie,czasami po trzech pojawia się połączenie i po róznym czasie sytuacja się powtarza.Czy robię coś źle?Czy to jest prawidłowe zachowanie zestawu.Połączenie routera z urządzeniami działa cały czas prawidłowo.Nie działa połączenie modemu z siecią aero2.
Po resecie routera co dokładnie dzieje się z modemem? Miganie/świecenie diody jakie? Jaki status modemu w interfejsie routera? Jaki poziom sygnału? Jaki dokładnie E3131 (HiLink, czy zwykły)?
Sorry, że odkopuję temat ale jest on nadal aktualny, faktycznie za radą kolegi spag, po ustawieniu recznego laczenia sieci mam w ustawieniach mozliwość rozłącz/połącz. Lipa ale dziala... Kiedys modem łączył się automatycznie. Obecnie karta aero siedzi w ipadzie i jest znacznie latwiej - wystarczy po wpisaniu kapciamwlaczyc tryb samolot i wylaczyc - net śmiga!
Pod Androidem jeszcze łatwiej, ale o tym pisałem: http://jdtech.pl/2014/06/aero2-i-captcha...kacji.html - do iOS nic takiego nie powstało.
Przekierowanie