Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Flashowanie z Hilink na zwykły modem - problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Dzisiaj zaczałem flashować modem Huawei E3131 Hilink.
Pod koniec flashowania które zakończyło się powodzeniem hilink nie zamienił się na zwykłym modem. Zostało wyświetlone "My Broadband" w "Komputer". W żaden sposób nie idzie tego zainstalować ani nic zrobić z modemem. Czy jest jeszcze jakaś szansa odratowania modemu?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Po co flaszowales? Wystarczają komendy AT zeby zmienić

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Flashowałem aby działał na androidzie. Idzie to w jakiś sposób samemu naprawić? Sad
Jak nie przelaczyles komendami at i zacząłeś wgrywać fw no to raczej po ptakach bo zamazales stare fw. Co się pojawia jak wsadzasz modem.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Przełączyłem najpierw AT^U2DIAG=0

Po włożeniu w tej chwili pokazuje mi się komunikat autoodtwarzania instalki my broadband której nie idzie zainstalować.
Edit: System nie wykrywa modemu jako kartę. Wykrywa jako napęd cd.
Wrzuc parę skrinow menedzer urządzeń, zawartosc cd ten my broadband. może coś wymyślimy

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
http://www.fotosik.pl/u/mistu1210/album/1618808
Osobiście jak na początkującego nie widzę możliwości wejścia w modem Smile
A próbowałeś po prostu zainstalować sterowniki i Mobile Partnera z jakiegoś dashboardu dla zwykłych modemów? Bo do modemu ich jeszcze nie wgrałeś, co nie jest dziwne.
Szkoda że nie wrzuciłes części z portami com, modemy i karty sieciowe bo jeśli jest jakis port com to spróbuj przywrócić hilink używając tni i komendy at. Rozumiem ze nie masz żadnych nieznanych urządzeń w menedżerze urządzeń?
Troche wygląda to na zawieszenie pomiędzy HL a zwykłym ze niewiadomo jaki tryb ma byc uruchomiony.
從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Po zainstalowaniu sterowników do zwykłych modemów system dalej nie widzi urządzenia jako inne urządzenie niż "kompozytowe usb". Top netinfo takze nic.
Sterowniki muszą rozpoznać urządzenie i przełączyć go w tryb modemu. Jaki jest VID:PID tego modemu przed przełączeniem? Sprawdzasz dowolny element urządzenia - np. Kompozytowe USB, ale musi być od modemu.
A ndis.. ? W kartach sieciowych?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
jakubd napisał(a):Sterowniki muszą rozpoznać urządzenie i przełączyć go w tryb modemu. Jaki jest VID:PID tego modemu przed przełączeniem? Sprawdzasz dowolny element urządzenia - np. Kompozytowe USB, ale musi być od modemu.

USB\VID_12D1&PID_14FE&REV_0102&MI_00
USB\VID_12D1&PID_14FE&MI_00

Przepraszam że post pod postem, ale:
Po wielu próbach udało mi się wykonać coś takiego:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d5f...37795.html
No to masz modem gotowy do pracy. Po prostu użyłeś złych sterowników, a modem ciągle jest HiLinkiem chyba, tylko na stałe przełączonym w tryb modemu.
Jest ok dziekuje bardzo. Mam jeszcze pytanko. Modem sam sobie sterownikow po podlaczeniu do innego urzadzenia nie zainstaluje. Instalowalby tylko do hiknk. (Stacja dyskow: My Broadband), Idzie to wylaczyc/zmienic?
Raczej nie bo do hilink w czasie przełączanie potrzebne są sterowniki z nazwą FC. Hilink ich nie zawiera bo to produkt dla osób których nie obchodzą apn etc. ma modem wkłada kartę i internet śmiga. Trzeba je ręcznie doinstalowac. Najlepiej wrzuć najnowsze sterowniki do zwykłego oraz te fc na kartę microsd i wsadz w modem będziesz mieć do instalacji na innym kompie.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Tak tez myslalem. Dziekuje.
Przekierowanie